A gyógynövények, mint ahogy sok más esetben, a hajhullás terén is a segítségünkre lehetnek.
Nézzük is, hogy melyek a legjobb gyógynövények hajhullásra.
Mezei zsurló: Nagyon elterjedt Magyarországon ez a gyógynövény, és leginkább vesetisztítóként és vízhajtóként használják. Hajerősítőként is használják, sok hajhullás elleni termék alkotó eleme. Ez többek között annak is köszönhető, hogy képes hatékonyan megszüntetni a korpásodást, valamint erősíteni és dúsítani a hajat. Teaként fogyasztva, is hozzájárul a haj egészségehez, valamint továbbá a bőr-, fogak-, és csontok egészséghez is egyaránt.
Csalán: Ez a legnépszerűbb és legelterjedtebb hajhullás elleni gyógynövény. Csökkenti a hajhullást, és erősíti a hajat. A legjobb, hogy hazánkban szinte mindenhol megtalálható.
Felhasználása: 200 g csalánlevelet tegyünk bele fél liter vízbe, és hagyjuk lefedve kb. 20 percig. A hajmosás után ezzel öblítsük le a hajunkat, és masszírozzuk bele a fejbőrbe, de mielőtt lemosnánk, csavarjuk a hajunkat egy fél órára törölközőbe. Ezután lemoshatjuk a hajat.
Borsmenta: A hajzsírosodás és a hajhullás ellen szokták bevetni, mert serkenti a vérkeringést. A belőle készített teát adjuk hozzá almaecethez, és masszírozzuk a fejbőrbe, végül az egészet öntsük rá a hajunkra, és dunsztoljuk be törölközővel.
Rozmaring: Használható a konyhában és a szépségápolásban is, azon belül a hajhullás kezelésében. Ajánlott más gyógynövényekkel kombinálni, ha hajhullásról van szó. A csalánteához adjunk hozzá egy kis zsályát, végül a kapott főzetbe tegyünk néhány csepp (5-10) rozmaring illóolajat, és öblítsük le vele a hajunkat.
Kamilla: A kamilla szintén egy nagyon jó hajápoló lehet, azonban használatát csak a szőke hajszínnel rendelkezők számára ajánlott végezni. A kamillás öblögetés segít abban, hogy a haj világos és csillogó legyen, miközben hozzájárul ahhoz, hogy ne alakuljon ki korpásodás. Emellett még a zsírosodást is képes visszafogni.