A spenót rendkívül bőséges forrása a vasnak és a klorofillnek amelyek nélkülözhetetlenek a szervezet számára.
A benne található rostoknak hála a beleknek is jót tesz.
Az orvosok is csak ajánlják a spenót fogyasztását, ugyanis nagyon azoknak is akik vérszegénységben szenvednek, várandós és már szoptató anyukának is ajánlott. A spenót vastartalma jobban megfelel az emberi szervezet számára mint a vörös húsok, ráadásul kevesebb benne a kalória és a zsír is. A vas ellátja a szervezetet egészséges hemoglobinnal, élénkíti a memóriát is és erősíti az agyműködést is. A spenót nagyon sok hasznos tápanyagot tartalmaz.
A spenótban 13-féle flavonoid található amelyek nagyon jó antioxidánsok, segítenek a rák elleni küzdelemben is.
A spenótban lévő összetevők lelassítják a rákos sejtek osztódását. A spenótban lévő folsav és béta-karotin megnöveli a vastagbél sejtjeinek ellenálló képességét. Akik béta-karotinban gazdag zöldségeket fogyasztanak azoknál sokkal kisebb az esélye a vastagbélráknak.
Ezek mellett a spenót még olyan összetevőket tartalmaz amelyek erősítik a szervezetet valamint megvédik a szervezetet a csontritkulástól, a szívbetegségtől, a vastagbélráktól valamint az ízületi gyulladásoktól.
A spenótban olyan tápanyagok vannak amelyek rendkívül szükségesek a szervezet számára. Már egy csésze spenótban kétszer annyi K-vitamin található mint amennyi az ajánlott. Jelentős A- és C-vitamin is található a spenótban. A folsavra azért van szükség mivel az segít lebontani azok az anyagokat amik a szívproblémákat okozzák. Folsav eléggé nagy mennyiségben található a spenótban.
Ezeken kívül tartalmaz még magnéziumot is.
Nagy előnye még a spenótnak, hogy vérnyomáscsökkentő hatással is rendelkezik. Rendszeres fogyasztása nagyon pozitív hatással van a vérnyomásra. Alkalmas gyulladásos betegségek enyhítésére is mint reuma vagy az asztma. Érdemes odafigyelni, hogy a fogyasztott spenót mindig friss legyen. Legfeljebb 4 napig érdemes a hűtőben tartani. Mindent összevetve mindenképpen megéri rendszeresen spenótot fogyasztanod.