Az uszodabetegség

Az uszodabetegség a külső hallójárat gyulladása. A külső hallójárat egy mélyre nyúló, szűk üreg, amelyet hám és bőr fed. Kiváló tanyája a kórokozóknak. De mi vezethet ehhez a betegséghez?
►Tovább olvasom...
Kiváltó okai:
Ez a testmeleg hallójárat sajnos alkalmas a kórokozók megtelepedésére. Elősegítheti az ott felgyülemlett fülzsír, esetleg hajlakkmaradványok. De a helytelen fültisztítás is kiválthatja. A pálcikával a zsírt és szövettörmeléket a dobhártya felé toljuk, mely előidézheti a külső hallójárat gyulladását. Fülzsírra szüksége van a fülnek, ugyanis bevonja a külső fül bőrét egy réteggel, savas kémhatást biztosít, mely gátolja a kórokozók megtapadását. Ráadásul a fültisztító pálcika nem steril, azzal is kórokozókat juttathatunk a fülbe. De hajlamosíthatnak a kialakulására egyes anyagcsere-, bőr- vagy immunbetegségek is. Különösen gyakori úszás után, ezért nevezik uszodabetegségnek is.
Tünetei:
Érzékeny hallójárat, amely fájdalommal jár. De tünete lehet a viszketés is. Ritkább esetben fehér vagy sárga váladék szivároghat a fülből. Ha a külső hallójárat megduzzad, vagy megtelik szövettörmelékkel, akár hallásromlás is felléphet.
A betegség megelőzhető. A fület nem kell tisztítani, nem szabad megzavarni természetes öntisztító folyamatait. Kerüljük a fültisztító pálcika használatát! Elegendő fürdés után kíméletesen, finoman a törölköző sarkával szárazra törölni, de csak a hallójárat bemenetéig.
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE, ÉS ADJ EGY ESÉLYT MAGADNAK AZ 5000. FT. ÉRTÉKŰ UTALVÁNY MEGNYERÉSÉRE!
HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
