Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Mi mindenre jó a dióhéj? - Mutatjuk!

2023. 07. 28. 14:11:00 hillvital.hu

Te gondoltad volna, hogy ennyire értékes a dióhéj? Sokan nem is sejtik, hogy a dió héját gyógynövényként is fel lehet használni.
 

Lehet eddig sokan kidobták de ezután kétszer is meggondolják, hogy kidobják e a dióhéjat. Fontos tudnivaló a dióhéjról, hogy kémiailag semleges, nem mérgező, és használat után a szabad természetbe kijuttatva természetes úton bomlik le.

 


A dióhéjból készült tea nem csak nagyon hatásos, de nagyon egészséges is.

 

Cukorbajra is használják, naponta 3-4 csészével ajánlott 6 héten keresztül. Közönséges teaként is iható ugyanis az íze nagyon kellemes. Viszkető bőrre is ajánlott, ilyenkor egy főzetet kell belőle készíteni. Annyiból áll az elkészítése, hogy 30 percen keresztül főzzük a dióhéjat és ezután használjuk fel borogatásra.
 

Hogyan készíthető dióhéj tea? 

  1. Vegyünk egy evőkanál dióhéjat és tegyük egy fazékba.
  2. Adjunk hozzá 2-3 csésze vizet.
  3. Forraljuk fel a vizet és a dióhéjat, majd fedjük le a fazekat.
  4. Hagyjuk állni 10-15 percig.
  5. Szűrjük le a teát egy szűrőn.
  6. Üdítő és gazdag ízű dióhéj tea készítését követően fogyaszthatjuk.

A dióhéj tea készítése során mielőtt felhasználnánk, előtte a dióhéjat apróra törhetjük.

 


A dióbél rekeszeket elválasztó belső hártyás válaszfalból készíthetünk teát és ez a szívkoszorúér megbetegedést is kezeli. Cukorbetegség ellen is szokták használni a belső válaszfalat. Elkészítése csupán annyi, hogy 40 darab válaszfalat egy pohárnyi forró vízzel felöntünk és ebben áztatjuk 1 óráig. Majd mikor hideg lett, akkor leszűrjük és naponta háromszor 1 kávéskanálnyit veszünk be.

Hatásos még a lépre és erősebbé teszi a
vesénket.

 

A dióhéj tea mire jó?

A dióhéjból készült tea általában a benne található tanninok miatt használják, amelyek gátolják a baktériumok, gombák és vírusok szaporodását, ezáltal hatásosan alkalmazható gyulladáscsökkentő, antibakteriális és antivirális tulajdonságai révén. Emellett a dióhéj tea segíthet a székrekedés és az emésztési zavarok enyhítésében, valamint javíthatja az általános egészségi állapotot is.

 

Dió tea köhögésre

A dióhéjból készült tea azért használható köhögés kezelésére, mert a benne található tanninok, valamint a cserzőanyagok hozzájárulhatnak a légutak megtisztításához és a köhögés csökkentéséhez. Azonban jelen pillanatban nincsenek elegendő tudományos bizonyítékok a dióhéj tea hatékonyságára vonatkozóan, ezért nem ajánlott kizárólagos kezelésként használni a köhögés kezelésére.

 

A dióhéj tea hatásos lehet gyomorpanaszok enyhítésére, gyomorfekélyre, valamint köhögésre is.
 

Ezen felül a dióhéj alkalmazható bőrradírként is. Ha van kedvünk, drága kozmetikai készítmények helyett bármikor készíthetünk magunknak belőle egyszerű bőrradírt. Ehhez nem kell mást tennünk, mint összekeverni a dióhéj port barna cukorral és mézzel. A keverékkel dörzsöljük meg az arcunkat. Kiválóan leviszi az elhalt bőrsejteket. Ráadásul, nem csak egyszerűen leválasztja az elhalt hámsejteket, hanem egyúttal élénkíti is a vérkeringést. Ennek köszönhetően javul a bőr oxigén ellátása valamint a barna cukornak köszönhetően tápanyaghoz is jut a bőr.
 

Őrleménye annyira kiváló csiszoló hatással rendelkezik, hogy több kozmetikai termékben is megtalálható. A dióhéjnak ezt a hatását már elég régóta ismerik.

 

A dióhéj felhasználása többféle módon történhet.

 

Dekoráció és kézművesség: A dióhéjat kreatív dekorációkhoz és kézműves projektekhez is használhatod. Festheted, díszítheted, és készíthetsz belőlük különböző formájú és mintájú elemeket.

 

Tüzelőanyag: A dióhéj kiszárítva könnyen gyúlékony és hosszan égő tüzelőanyag lehet. Kisebb kerti tüzekhez vagy kempingezéshez is használhatod.

 

Komposztálás: A dióhéjat komposztálásra is felhasználhatod. A komposztban elősegítheti a szerves anyagok lebomlását és a talaj tápanyagellátását.

 

Kertészkedés: A dióhéjat a kertben is alkalmazhatod. Például a növények köré terítve megakadályozhatod a gyomnövekedést és a talaj nedvességvesztését. A dióhéjban található anyagok is hozzájárulhatnak a talaj tápanyagellátásához.

 

Rovarriasztás: A dióhéjat egyes kártevők és rovarok ellen is használhatod a kertben. Például a csigák elkerülhetik a dióhéjat, mivel a durva felületükre nehezen tudnak felmászni.

 

Bőrradír: Finomra őrölve vagy apróra vágva a dióhéjat bőrradírként használhatod. Természetes módon segíthet eltávolítani az elhalt hámsejteket és javíthatja a bőr állapotát.

 

Textilfestés: A dióhéjat használhatod textilfestéshez is. Az áztatott dióhéj oldatával barna árnyalatokat lehet létrehozni különböző textilanyagokon.

 

Illatosító: A dióhéjat illatosítóként is felhasználhatod. A dióhéjba csepegtetett illóolajokkal vagy fűszerekkel kellemes illatot teremthetsz a lakásban.



A dióhéjat nem szabad kidobni.