Ezek az ételek abban segítenek, hogy a diétánkat különösebb erőfeszítés nélkül, sokáig be tudjuk tartani.
Ha ilyen magas a zsírtartalom és a fehérjetartalom az étrendünkben, a szénhidrátokat minimálisra csökkenthetjük, energiaszintünk pedig megmarad!
Kókusztej, kókuszolaj, kókuszliszt
A kókuszolaj a fehér kókusz húsából előállított olaj. Egészségvédő hatása ismert. A kókuszolaj, ugyanúgy, mint a többi növényi olaj csak hidrogenizálatlan formában egészséges. A hidrogenizált kókuszolaj nem rendelkezik egészségvédő hatékonysággal, ezt ne is vegyük meg! Hatalmas előnye, hogy nagyon finom, ám a szervezetünk nem képes elraktározni. Gyakorlatilag bármennyit ehetünk belőle, nem hizlal.
A kókusztej és a kókuszolaj mellett egészséges választás sütéshez a kókuszliszt. A kókuszliszt nagyon magas rosttartalommal rendelkezik. Szinte a teljes szénhidráttartalma rost, és nem keményítő. További előnye, hogy magas a fehérjetartalma más lisztekhez képest, ráadásul gluténmentes. Annyi tanácsot adhatunk, hogy amennyiben sütésre használjuk, más liszttel össze kell kevernünk, különben minden nedvességet felszív. Keverhetjük mandulaliszttel vagy quinoa liszttel egyenlő mennyiségben.
A kókuszliszt kalória tartalma nagyon alacsony, csupán 380 kcal/100g, ugyanakkor nagyon magas rosttartalmú, így jó szolgálatot tehet a fogyókúrában. Emellett gazdag ásványi anyagokban és vitaminokban, így hasznos táplálékkiegészítő lehet azok számára, akik szeretnének több egészséges tápanyagot bevinni a szervezetükbe. A kókuszliszt általában lisztérzékenyek számára is jó választás, mert gluténmentes.
Sokakat foglalkoztató kérdé, hogy a kókuszreszelék hízlal-e, így nézzük, hogy erről mit érdemes tudni.
A kókuszreszelék magas zsírtartalmú élelmiszer, így ha túl sokat fogyasztunk belőle, akkor az valószínűleg hozzájárulhat a testsúly gyarapodáshoz. Azonban ha mértékkel fogyasztjuk a kókuszreszeléket, és egyébként is egészségesen táplálkozunk és rendszeresen mozgunk, akkor nem feltétlenül hízunk tőle. Fontos megjegyezni, hogy a kókuszreszelék nem csak magas zsírtartalmú, hanem gazdag ásványi anyagokban és vitaminokban is, így mértékkel fogyasztva, jótékony hatással lehet az egészségre.
Szuper fekete csokoládé (legalább 72% kakaótartalmú)
A fekete csokoládé ugyan magas kalóriatartalmú, mégis nagyon egészséges. 1-2 kocka csokiban kb. 30-40 kalória van. Nagyon fontos a magas kakaótartalom, és csak aztán a szénhidráttartalom. A sötét csokoládé jelentős mértékben és pozitívan befolyásolja a vércukorszintünket, ellentétben a többi édességgel. Az ilyen csokoládék tartalmaznak egy olyan egészséges antioxidánst is, ami szintén egészségvédő. A sötét csokoládé magas zsírtartalma kizárólag a természetes zsírtartalomból származhat, más, hozzáadott zsírt tartalmazó csokoládé nem jó.
Minél magasabb a csokoládétartalom, annál alacsonyabb a cukortartalom benne. Igaz, hogy a 80% kakaótartalmú csoki már kissé kesernyés ízű, és kevésbé édes. Csak a mennyiségre ügyeljünk! Néhány kockáról van szó, nem egy tábláról.
Nemrég kifejtettük, hogy a tojás mennyire egészséges, az egyik legmagasabb biológiai értékű étel. Nem csoda: a tojás maga az élet, hisz élet kel ki belőle. És jó tudni, hogy a tojássárgája is szükséges a maximális hatáshoz. A tojássárgája kalciumot, foszfort, cinket, B6- és B12- vitamint és pantoténsavat tartalmaz. A sárgája az összes zsírban oldódó vitamint tartalmazza, A, D, E és K vitamint, valamint az esszenciális zsírsavakat. Valójában úgy a legjobb a szervezetünk számára, ha a fehérjét megsütjük, a sárgáját pedig félig nyersen hagyjuk. Ekkor érvényesül legjobban a tojás minden pozitív hatása a testünkre!