A pajzsmirigy alulműködése esetén nagyon oda kell figyelnünk, hogy mit eszünk ebben az esetben.
Nézzük is, hogy mit ne fogyasszunk pajzsmirigy alulműködés esetén:
Ebben az esetben jobb kerülni a glutén tartalmú gabonákat (árpa, búza, rozs, tönkölybúza). Csökkentsük a minimumra az olajban sült ételek, a vaj, és a majonéz fogyasztását. Ajánlott a hozzáadott cukrot véglegesen elhagyni az étrendünkből. Az alkohol is negatív hatással van a pajzsmirigyre, mint sok másra. Hagyjuk el teljesen, vagy nagyon keveset és nagyon ritkán fogyasszunk.
Szója: Akiknek pajzsmirigy alulműködése van, csakis kis mennyiséget fogyasszanak belőle. A karfiol, a brokkoli, a kelbimbó, és a káposzta is negatív hatással lehet a pajzsmirigyre, ezért érdemes ezeket elkerülni.
Kerüld a tejfogyasztást, a tejtermékek közül is inkább joghurtot és kefirt fogyassz. Csökkentsd az ízfokozókat és fogyassz inkább házi készítésű ételeket. Használj lehetőleg kevés ételízesítőt és érdemes elolvasni az élelmiszerek összetevőit is. A mesterséges édesítőszerek többlet feladatot okoznak a májnak, ezért ajánlott azt is elhagyni.
Érdemes napirendet kialakítani. Van amikor hajlamosabb az ember több édességet fogyasztani és ez nem tesz jót. Inkább együnk többször, kevesebbet ezzel is egyensúlyba tudjuk tartani a vércukorszintet.
A fehérje és a szénhidrát egyidejűleg való fogyasztása is nagy energia-elvonással jár. Kerülendő a rántott hús mellé készített burgonyapüré. Köretként inkább érdemes készíteni zöldséget vagy salátát. El kell kerülni minden olyan étkezési szokást ami erjedéssel jár. Gyümölcsöt nem ajánlott étkezés végén fogyasztani, inkább mindig önállóan magában tízóraira vagy uzsonnára.
Fontos, hogy fogyasszunk sok vitamint és ásványi anyagot. A jód nagyon jó pajzsmirigy betegségek esetén, bár túlműködés esetén egyáltalán nem ajánlott. A cukor és az édesítők fogyasztása sem ajánlott pajzsmirigy alulműködés esetén. Nem ajánlottak a mesterséges ízfokozók fogyasztásai sem valamint a hüvelyes növényeké sem. Az alkoholt is kerülni kell ugyanis az is csak árt. A bogyós gyümölcsökön kívül nem ajánlott a többi gyümölcs fogyasztása.