A füge jótékony hatásai
Sokak kedvence ez a harang alakú gyümölcs, ráncos és bőrszerű külsejével.
A füge az egyik legédesebb gyümölcs, ráadásul az illata is csábító. Sok háztáji kiskertben megterem, de gyakorta nem használják ki a jótékony hatását
A FÜGE HATÁSAI
1. Szájra: 2-3 fügelevél elrágcsálásával, vízzel gargalizálással le lehet győzni a rossz leheletet és a szájfekélyt is.
2. Vesekőre: Ha 6 darab fügét egy csésze vízben felforralunk, és ezt naponta elfogyasztjuk egy hónapon át, a vesekövek megszűnhetnek.
3. Bőrproblémákra az arcon: Összetört fügéből készítsünk pakolást, amelyet felviszünk az arcra, és hagyjuk száradni 15-20 percig. A pattanások, bőrproblémák remek ellenszere! A füge tejszerű leve, levele és szára is alkalmas a pattanások, szemölcsök kezelésére, akár naponta alkalmazva. Öregedést gátló hatása is ismert.
4. Cukorbetegség ellen: Mivel az egészséges füge kálium-tartalma magas, segít csökkenteni az inzulint. Fogyasszunk fügemagokat naponta, egy teáskanál mézzel keverve, hogy kordában tartsuk a diabéteszt. Érdemes egy hétig folyamatosan enni a mézes fügemagokat, hogy érezhető legyen a füge hatása. A gyümölcs levele egyébként szintén hatékony cukorbetegség ellen.
5. A csontokra: A fügében nagy mennyiségű kalcium van, amely segít a csontok erősítésében.
6. Bárányhimlőre: A betegség korai szakaszában a füge hatékony ellenszer lehet.
7. Fogyásra: Értékes rostokat tartalmaz a füge, ezért a testsúlycsökkentésben igen hatékony.
8. Torokfájásra: Keverjünk össze aszalt (száraz) fügét és mézet vízben, majd fogyasszuk el: nagy eséllyel megszabadulunk a torokfájástól.
9. Székrekedésre: Keverjünk össze 2-3 áztatott aszalt fügét egy evőkanál mézzel. Használjuk folyamatosan egy hónapon át reggelenként, és megszünteti a székrekedést.
- Hűsít, jó hatással van a légzőszervekre, a gyulladásban lévő emésztő szervekre, csökkenti a vérzékenységet.
– B- vitaminja jótékonyan hat az emésztésre, mert tele van rostokkal, s apró magjai lehetővé teszik a bél számára a könnyű továbbítást, serkenti a gyomorműködést. Ezáltal jó hatással van a májra, epére is.
– Csillapítja a légzőszervekre ható ingereket meghűlés esetén
– Jó hatással van a szív egyenletesebb működésére, mert sok káliumot tartalmaz. A kálium segítségével szabályozódik a szívverés, valamint csökken a vérnyomás.
– A kálium továbbá hozzájárul a vér savtalanításához, így az egész szervezet felélénkülhet, különösen az egysíkú táplálkozással bíró emberek esetében.
– A füge az idegekre is nyugtatólag hat, hisz serkenti az anyagcserét és a sejtek ellátását.
No, és nem árt néhány fontos tipp sem a fügéhez:
Mindig mossuk meg alaposan, de óvatosan! Friss fügét használjunk a legjobb eredmények elérése érdekében, és fogyasszuk rendszeresen! Amikor vágjuk, szeleteljük, mártsuk meleg vízbe a kést, hogy ne legyen olyan ragadós. A megpuhult, fonnyadt fügét kerüljük! Tároljuk a fügét a hűtő leghidegebb részében, zacskóban. Vigyázzunk viszont, ha túl sok fügét eszünk, hasmenés és fogszuvasodás lehet az eredménye.
HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
