Hamarosan itt a kánikula, ezért időszerű lesz a görögdinnyét kicsit jobban megismernünk, ha már rendszeresen fogyasztjuk, legalább tudjuk mire is jó.
Rengetegen szeretjük a görögdinnyét, édes, zamatos frissítő finomság a kánikulában.
A görögdinnye szezonja hagyományosan július elejétől szeptember elejéig tart, de már most is hozzá juthatunk egyenesen Görögországból.
Gondoltad volna hogy valójában a tökfélék családjába tartozó növény, tehát igazából nem is gyümölcs.
A görögdinnyét nevezhetjük az egyik legegészségesebb „gyümölcs”-nek, mert az egyik legerősebb antioxidánst tartalmazza és nagy mennyiségben található benne A-, B-, C-vitamin, (B-vitaminok közül a B1- és B6-vitamin amely segíti a szervezetbe került fehérjék feldolgozását és újrahasznosítását), de magnéziumot is tartalmaz.
A görögdinnyében a likopin (erős antioxidáns, képes a szabad gyököket semlegesíteni, így védi a szervezetet a rák kialakulásától, zsírban oldódik jól) is nagy mennyiségben van jelen, az az anyag csökkenti a prosztatarák kialakulásának az esélyét.
Továbbá csökkenti az ízületi gyulladás és a folsavtartalma miatt a szívroham kialakulásának kockázatát is, de megvéd minket az időskori vakság kialakulásától is.
Alacsony kalóriatartalma miatt nem hizlal, viszont 90-95%-os víztartalma miatt nyáron kiválóan hűsít, kitűnő vízhajtó, vesetisztító és salaktalanító.
Még dinnyemagnak is vannak jótékony hatásai:
Valójában bátran lenyelheted a dinnyemagot, az emésztőrendszerbe jutva nem okoz semmilyen problémát. Ha nem rágod el, egyszerűen csak áthalad az emésztőrendszeren. Ám ha szeretnéd hogy a tápanyagok a magból is felhasználásra kerülhessenek, akkor érdemes alaposan összerágnod.
A dinnyemag ugyanis csaknem az összes esszenciális aminosavat tartalmazza, bővelkedik vasban, cinkben, kalciumban és B-vitaminokban. A benne lévő telítetlen zsírsavak védik az érrendszert, megelőzve ezáltal a keringési rendellenességek kialakulását.