Gyógynövények visszérre
Mi az oka a visszér-betegségnek?
A visszeresség legnagyobb oka az erekben megnövekedett nyomás, amely leggyakrabban a gravitációból ered. Tartós fennállása a vénabillentyűk elégtelenségéhez, állandó pangáshoz majd az erek kitágulásához vezet.
A visszérbetegség fokozatai
Seprűvénák:
A belső talpél és a belbokák érhálózata a legérzékenyebb, ezért legelőször itt tapasztalható apró tágult visszér-hálózat. A folyamat előrehaladtával nagyobb vénák is megjelennek a seprűvénák mellett.
Vizenyő is társulhat a fenti tünetekhez. Ilyenkor a láb bedagad. Ez a folyadék nem megfelelő felszívódása miatt alakul ki. Ilyenkor a folyadék a bőralja szöveteiben halmozódik fel.
A következő fázisban megjelennek jellegzetes bőrtünetek. A bőrfelszín tömötté, keménnyé válik. Ebben a fázisban akár visszeres ekcéma is kialakulhat. Ezek gyakran viszketnek, néha száraz máskor nedves kiütések kísérik.
A rossz keringésű, rosszul táplált bőr piros, tapintása enyhén meleg, gyulladt. A különböző méretű, nem gyógyulós lábszárfekélyek képezik az alsóvégtagi vénabetegség utolsó stádiumát.
Gyógynövények visszérre
Vadgesztenye
A vadgesztenye a kétszikűek közé tartozó szappanfélék családjának egyik legismertebb nemzetsége. Egyes fajai fák, míg mások inkább bokrok. A modern gyógyászatban a felhasznált része a mag. Azonban a vadgesztenye szinte minden része hasznosítható. Elsősorban visszértágulatok, visszér-gyulladások és aranyerek kezelésében ismeretes. Hatóanyagai közé tartoznak a triterpén-szaponinok, glikozidok komplexe, proantocianidok, flavonoidok illetve katechin cserzőanyagok.
Körömvirág
A körömvirág külsőleg nagyon jó sebgyógyító illetve fertőtlenítő. Kitűnően alkalmazható nehezen gyógyuló sebekre, hegekre, ekcémára, ízületi gyulladásra vagy visszér és vénagyulladás esetén is.
A körömvirág hatóanyagai közé tartoznak a flavonoidok, karotinoidok, szeszkviterpének a kumarin és az illóolajok is. Virágait évszázadok óta használják az orvoslásban. Gyógyító hatását a mai modern orvostudomány is elismeri.
Erdei szederlevél
A tea elkészítéséhez a következőket kell tennünk. Egy csapott evőkanál teafüvet forrázzunk le kb. 2,5 dl vízzel. 15 perc után szűrjük le majd iszogassuk. Élénkítő és frissítő hatása miatt fogyasztása minden nap ajánlott. Napi 1-2 csésze a nap bármely szakában, ízesítés nélkül.
Teakeverék a visszeres panaszok ellen
A Tea Flex teakeverék 5 gyógynövény felhasználásával segít a visszér okozta kellemetlen panaszok enyhítésében. Összetevői között megtalálható az erdei málnalevél, erdei szederlevél, fekete áfonyalevél, körömvirág, valamint a vadárvácska is. Ezek a gyógynövény külön-külön is nagyon jó hatást képesek kifejteni a visszerekre, azonban együttes használatuknak köszönhetően, ezen tulajdonságaik felerősödnek, hiszen kiegészítik egymást.
HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
