Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A legjobb gyomornyugtató gyógyteák

2024. 05. 10. 11:44:00 Hillvital

A természet patikája gyomorbántalmak ellen is bővelkedik gyomornyugtató teákbanNem csupán gyomornyugtató gyógyteák vannak, hanem nagyszerű ételek is amiket érdemes fogyasztanod ha gyomorfájdalom kínoz.
 


Gyomorfájdalomra tea? Nézzük, hogy melyek a legjobb gyomornyugtató teák!

Benedekfű: Akár a főzetét választjuk, akár étrend-kiegészítő formájában, kiváló gyomorbetegségre, gyomorégésre, máj-és epeproblémákra, rossz emésztésre. Enyhe kiválasztó hatással rendelkezik, előmozdítja az emésztést, igen jó hatással van a belekre.
 

Elkészítése: egy csapott teáskanál benedekfüvet forrázzunk le 2 dl vízzel, hagyjuk állni legalább 5 percig, majd szűrjük le. Ízesítés nélkül igyuk meg étkezés előtt fél órával!
Kapszulában adagolva: 2x2 kapszula étkezés előtt reggel és este, bő vízzel bevéve.


Gyomornyugtató tea fogyasztása.

Szemvidítófű: Csökkenti a gyomor hurutjait, a savtermelést, a savtúltengést. Gyomorfekély és nyombélfekély esetén használt gyógynövénykeverékek egyik összetevője. Alkalmas gyomorrontás és gyomorhurut kezelésére is. Megszünteti a belekben kialakuló erjedést, a puffadást. Az epével hasonló hatású, ezért a zsírokat, a koleszterinszintet csökkenti, valamint fokozza a béltartalom emésztettségét.  2 dl vízzel forrázunk le 1 evőkanál gyógynövényt, majd szűrés előtt 15 percig hagyjuk állni! Naponta akár három csészével is fogyaszthatunk belőle.
 

 

Ezerjófű: Közkedvelt házi szer a problémás gyomorműködés helyrehozására. Teája javítja a gyomornedveket, szünteti a gyomorégést, ezáltal egy nagyszerű bélnyugtató tea. Epekőbántalmaknál is ajánlott a fogyasztása. Elkészítése: egy csapott teáskanál ezerjófüvet forrázzunk le 2 dl vízzel, majd hagyjuk állni 10 percig, ezután szűrjük le. Naponta két csészényit kell elfogyasztani kanalanként elosztva a nap folyamán.
 

 

Fehér árvacsalán: Radikális savcsökkentő, de heti két csészénél többet nem ajánlott fogyasztani belőle. Kiváló gyógynövény húgyúti és emésztési problémák kezelésére, így megállja a helyét mint gyomor nyugtató tea.

Elkészítése: 2 dl forrásban lévő vízzel egy teáskanál fehér árvacsalánt forrázzunk le, majd hagyjuk állni 5 percig. Leszűrjük, ízesítés nélkül fogyasztandó!
 

 

Orbáncfű: A stressz által kiváltott gyomorégésre és idegeskedésre kiváló gyógynövény. Az orbáncfű teáját kúraszerűen maximum 6-8 hétig szabad fogyasztani, napi két bögrével. Az orbáncfű fényérzékenységet okoz, ezért a kúra alatt ajánlott kerülni kell a napozást és a szoláriumozást. 

Elkészítése: 2 dl vízhez 1 teáskanál orbáncfüvet adjunk. Forrázzuk le, hagyjuk állni 10 percig, majd ízesítés nélkül igyuk meg!
 

 

Fehér akácvirág: Nagyon jó gyomorsavtúltengésre és refluxra. Napi egy csészével ajánlott fogyasztani belőle. Kellemes, aromás ízű gyógytea. Vízhajtásra reggel, széklet lazításra pedig este kell inni egy csészével.

Elkészítése: egy evőkanál teafüvet forrázzunk le 2,5 dl forrásban lévő vízzel, majd hagyjuk állni 10-15 percig. Leszűrve, ízesítés nélkül vagy mézzel édesítve fogyasztható.

 

Kamilla tea: A kamilla tea egy nagyszerű gyógytea gyomorra. A kamilla tea gyomorfájásra és még gyomorégésre is használható. Ennek oka, hogy a kamillavirágokból készült tea gyulladáscsökkentő és nyugtató hatással rendelkezik.

 

Borsmenta tea: Ha gyomor bél nyugtató tea után keresgélünk, akkor a borsmenta semmiképp nem hagyható ki a listából. Ennek oka, hogy a  borsmenta tea frissítő és görcsoldó hatással bír, ami segíthet enyhíteni a gyomor- és bélrendszeri feszültséget és fájdalmat.