Középtáji hát és mellkas fájdalom
Forduljunk orvoshoz, ha középtáji hát és mellkas fájdalmat érzünk?
Az alábbi esetekben azonnal hívjunk segítséget.
A fájdalom hirtelen kezdődik, erős, szűnni nem akaró, nyomó jellegű, amelyet verejtékezés, légszomjjal és gyengeséggel jár. Mivel ebben az esetben akár a szívroham lehetősége is felmerülhet, azonnal hívjuk a mentőket.
Ha terhelésre mellkasi, háti fájdalom jelentkezik, amely a terhelés végeztével szűnik, akkor indokolt a kardiológiai vizsgálat, ugyanis ez akár infarktus előtti tünet is lehet.
Az inkább szúró jellegű, légzéssel összefüggő, gyengeséggel és légszomjjal járó fájdalom szintén sürgés ellátást igényel, ugyanis ez akár tüdőembóliára is utalhat.
A nehéz súly emelése közben jelentkező hirtelen kezdődő, nagyon erős, ütésszerű mellkasi illetve hasi fájdalom akár főverőértágulat megrepedésének a jelei is lehet, amely szintén sürgősségi ellátást igényel.
Most nézzük azokat az esetek, amikor nem feltétlenül kell azonnal segítséget hívni.
A több napig tartó nem túl erős mellkasi és háti fádalom akár mozgásszervi eredetű is lehet. A nyak és a háti gerinccel kapcsolatos betegségek változó erősségű és időtartamú fájdalmat okozhatnak.
A láz mellett kialakuló köhögés, légzéssel összefüggő mellkasi fájdalom utalhat tüdő-, vagy mellhártyagyulladásra is.
Bár ezek az esetek nem jelentenek azonnali életveszélyt, javasolt felkeresni az orvosunkat.
Az alábbi esetekben nem feltétlenül szükséges felkeresni orvosunkat
A harminc és hatvanas éves kor között szinte alig van, aki ne találkozott ilyen vagy hasonló problémával. Ennek természetes oka lehet az izomtömeg, valamint az ízületi folyadék fogyatkozása.
Az izomhúzódások is megnyilvánulhatnak hasonló tünetekkel. Ilyen esetben a pihentetés vagy az otthoni kezelés sokat segíthet.
HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
