Néhány hosszas lábbeliviselési időszak után bizony mindenki számára jól jöhetnke lábszag elleni módszerek.
A lábizzadással járó szagok nagyon kellemetlenek és kínosak lehetnek.
A lábszag megszüntetésében van egy jó bevált természetes praktika, amely a segítségedre lehet!
A zsályának rengeteg jótékony hatása van.
Ezek közzé tartozik a baktérium ölő hatása. Így hatékony a lábszag és izzadás ellen. A zsályát fogyaszthatod tea formájában, de még lábfürdőt is készíthetsz belőle, ha izzadással küzdesz. A legjobb azonban, ha nem külön, hanem egyszerre használod mindkettőt. Azért jobb, hogyha egyszerre használod, mert így hamarabb kifejti a jótékony hatásait.
Elkészítése:
1 teáskanál szárított zsályalevelet forrázz le, szűrd át, majd ízesítsd a teát és fogyasztd el. Napi 3 csészével is megihatsz a zsálya teából.
A lábfürdőhöz a teával ellentétben friss zsályalevél szükséges. A zsályalevelet forrázd le vízzel, majd öntsd a tálba, vagy oda ahol áztatod a lábad. A lábadat nyugodtan áztathatod 20-30 percig.
A szódabikarbónát is felhasználhatjuk a kellemetlen lábszag ellen.
Számos dolog mellett még erre is felhasználható a szódabiakrbóna. Nem csak a kellemetlen szagok megszűntetésében segít, de felhasználható az izzadság pH értékének normalizására, valamint a bőrön élősködő baktériumok számának a csökkentésére is.
Elkészítése:
Tegyünk három, vagy nél evőkanálnyi szódabikarbónát nagyjából négy liter langyis vízbe, majd ezt követően áztassuk a lábunkat ebben közel 20 percig. A folyamatot ismételjük meg minden este. Hasonló módszerrrel aklmazható a keserű is.
Az ecetet is hatékonyan alkalmazhatjuk ebben az esetben.
Az ecet, azok közül is kifejezetten az almaecet olyan savas környezet létérehozására képes, amelyben a baktréiumok nem tudnak tólélni, illetve szaporodni sem.
Elkészítése:
Egy csésze almaecetből és 6 csésze meleg vízből készítsünk keveréket. Ezt követően áztassuk benne a lábunkat nagyjából 15 percig, majd alaposan mossunk lábat szappanos vízzel.