Házi gyógymódok gyomorfájás esetére!
A gyomorfájás sokak számára okozhat kellemetlen perceket. Azonban gyomorgörcs ellen többféle gyógyteát illetve gyógynövényt is bevethetsz. Ilyenkor azonnali segítséget keresünk, amivel enyhíthetjük a fájdalmat. Ezeket fogjuk most bemutatni.
Ha nincs kéznél gyógyszer, vagy ragaszkodunk inkább a természetesebb megoldásokhoz, akkor bizony a házi módszerek igen hasznosnak bizonyulnak gyomorfájás ellen.
A gyomorfájás ellen szódabikarbóna is segíthet. Azonban ez csupán átmeneti enyhülést jelent. Sokan azért fogyasztják és kedvelik a szódabikarbónát mert szinte azonnali a hatása, míg egy gyógyszer esetén akár fél órát is kell várni míg a hatást érezni lehet. Ez az előny viszont sajnos csak látszólagos. A szódabikarbóna gyomorfájásra nagyon gyorsan hat, viszont hamar el is múlik és aztán újra visszajöhet a fájdalom vagy gyomorégés. Ilyenkor persze újabb adag szódabikarbóna kell. Ehhez nem kell mást tenni, mint egy teáskanálnyi szódabikarbónát keverjünk el pohár vízben, majd igyuk meg. Ez a legtöbb esetben enyhén megböfögtet, valamint savtúltengés esetén is segít. A gyomor kémhatása nem állítható ilyen könnyedén egy kis bevitt szódabikarbónával. Tehát ez csak enyhe gyomorfájdalom esetén ajánlott vagy csak ideiglenes megoldásként. Ha ez azonban nem lenne elég, a merészebbek kipróbálhatják azt is, hogy egy teáskanál szódabikarbónára, egy kevés almaecetet isznak. Szintén nagy segítség lehet a kellemetlen percekben, azonban ha ezt alkalmazzuk számolnunk kell azzal, hogy ezt követően hányás is jelentkezhet.
Ha hajlamos vagy rá és gyakran jelentkezik nálad puffadás, akkor érdemes papayát fogyasztanod. A benne lévő enzimének köszönhetően képes a puffadás megszüntetésére.
Érdemes lehet a rizs „teát” is kipróbálni, ugyanis ez is segíthet a gyomorpanaszok enyhítésében. Egy fél csésze rizst forraljunk fel 6 pohárnyi vízben. A folyadékhoz adhatunk mézet is. Addig kortyolgassuk, amíg meleg.
A sűrűn előforduló gyomorfájásra gyógyszer is hatásos lehet. Antacidumokkal is szokták kezelni a savrefluxot ami miatt fájhat a gyomor ez csak egyszerűen savlekötőt jelent. Lehet akár rágótabletta vagy akár valamilyen folyékony formában is. A legtöbb esetben ezeknek a hatóanyaguk a kalcium és a magnézium-karbonát kombinációja, amit a savak már a gyomorban semlegesítenek és már néhány perc múlva emelkedik a gyomortartalom pH-értéke. Ez persze azt jelenti, hogy ezek a savlekötők beleavatkoznak a szervezet önszabályzó rendszerébe. Tehát hosszabb ideig nem ajánlatos erős gyomorfájásra gyógyszer, csak néhány napig amíg el nem múlik a probléma.
A gyomorfájdalomra tea is létezik méghozzá több választékban is. Nem is gondolnád, hogy milyen hatásos lehet gyomorfájásra egy tea. Ráadásul teljesen természetes és hatásos módszer.
Mezei katáng: a nehéz gyomor esetén ajánlott. Nagyszerű emésztéssegítő gyógynövény. 2-3 perc alatt elkészíthető és esténként kell fogyasztani kúra szerűen 1 hónapig.
Fehér akácvirág: képes csökkenteni a gyomorsav termelést, ezért használható a reflux enyhítésére is. Étvágycsökkentő hatása is ismert, de van egy kisebb hashajtó hatása is.
Aranyvessző: puffadás illetve teltségérzet esetén ajánlott a fogyasztása. Étkezés után ajánlott 1 csészével fogyasztani. A hasmenés megszüntetésére is ajánlott. Az epe és a máj működését is segíti. Az emésztési problémák megelőzésére ajánlott hetente 2-3 csészével fogyasztani.
Erdei málnalevél: enyhíti a hányingert és segíti az emésztést valamint enyhülést jelenthet a bélgörcsök esetén is. Csillapíthatod vele a hasmenést is.
Kamilla tea gyomorfájásra: már szinte köztudott, hogy a kamillában lévő illóolajok gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek. Enyhe gyomorproblémák és hasi fájdalom esetére is ajánlott.
Erdei szederlevél: hasmenés esetén nagyszerű lehet ez a tea. Csak néhány percig főzd mert jobban kioldódnak belőle az összehúzó hatású cserzőanyagok. Maximum 3 csészével lehet belőle inni az étkezések között.
Gyomorfájásra mi jó még?
Itt külön kiemelnénk a gyömbért. A gyömbér gyomorfájásra külön hasznos lehet a számunkra. Bár teát is készíthetünk belőle, inkább külön vettük. Ez annak köszönhető, hogy leggyakrabban tea alapanyagként használatos, azaz bármilyen teával készíthető. Azonban ha gyomorpanaszok esetén szeretnénk alkalmazni, akkor a legjobb ha nyersen rágcsáljuk. Érdemes minden nap fogyasztani belőle egy keveset, így hozzájárulhat a gyomorpanaszok, hányinger, hasfájás, valamint savtúltengés csökkentéséhez is.
Hogyan történik a gyomorfekély kezelése házilag?
Többféle házi módszer létezik, melyek alapján kezelhető a gyomorfekély, ugyanakkor nem minden módszert sikerült még tudományos módszerekkel bebizonyítani. A bioflavonoidoknak azonban lehet jótékony hatása, ezért érdemes minél több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani. Ilyen magas bioflavonoid tartalommal rendelkező növény például a szőlő, az alma, a bogyós gyümölcsök, valamint a sötétzöld leveles zöldségek is. Emellett a probiotikumok is nagyon hatásosak lehetnek, melyek különösen fontosnak számítanak abban az esetben ha antibiotikumot kell szednünk.
Mit tehetünk ha a gyomorszáj görcsöl vagy fáj?
Görcsös gyomorszáj környéki fájdalmat okozhat akár elfogyasztott étel, stressz vagy akár baktériumok is. Ezekben az esetekben a fájdalom azonban szinte csak átmeneti. Komolyabb probléma esetén, akár epekő, vagy vesekő jelenlétekor a fájdalom akár órákig is fenn állhat. Ezen kívül beszélhetünk meg nők esetében a menstruáció okozta görcsökről is. Szerencsére azonban gyomorfájásra tea is fogyasztható, melyet akár mi magunk is könnyedén elkészíthetünk. Ilyen tea lehet például az édeskömény, gyömbér, ánizs, kamilla vagy bazsalikom. Elkészítésük a hagyományos módon történik, valamint fogyasztásuk esetén törekedjünk arra, hogy ízesítés nélkül fogyasszuk.
Gyomorfájdalom ellen most bemutatunk ebben a videóban 5 hatásos ételt. Akár neked is segíthetnek ezek, érdemes kipróbálnod valamelyiket.
Mit tehetünk gyomorszáj fájdalom ellen?
Az egyik legjobban bevált és legegyszerűbb módszer, amely gyakran ösztönös is, hogy megkeressük azt a pozíciót, amikor a legkevésbé fáj. Ez általában oldalfekvést, vagy felhúzott lábakat jelent. Ilyenkor az izmok szinte alig feszülnek. Használhatunk melegítő párnákat is a lokális vérbőség okozására. Továbbá kerüljük a nehéz, zsíros, puffadást okozó ételek fogyasztását egy darabig.
Ha ez nem segít, vagy nem elég akkor használhatunk még gyógyteákat is melyek segíthetnek a görcsös panaszok, illetve a puffadás ellen. Ilyen lehet például a málnalevél tea vagy a kínai csillagánizs tea is. Ezen felül szóba jöhetnek a gyógyszerek is, azonban ha tehetjük ne támaszkodjunk sokáig rájuk. Azonnali segítségnek kiválóan alkalmazhatóak, azonban ha a fájdalom erősödik, vagy többször is visszatér, mindenképp érdemes kivizsgáltatni az okát!
HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
