A toxikus anyagok széles körben jelen vannak körülöttünk, legyen szó a belélegzett levegőről, a megivott vízről vagy az elfogyasztott ételekről.
Nap mint nap szervezetünkbe jutnak ezek a méreganyagok, még akkor is, ha igyekszünk kiszűrni őket. Bár a testünk rendelkezik saját méregtelenítő mechanizmusokkal, időnként érdemes extra segítséget nyújtani neki, hogy minél hatékonyabban távolítsa el a felgyülemlett méreganyagokat.
Ezek azok a tünetek, amelyek azt jelzik, hogy túl sok toxin halmozódott fel a szervezetünkben.
1. Gyakori emésztési problémák: Ha gyakran tapasztalsz emésztési zavarokat vagy székrekedést, az lehet, hogy a feldolgozott élelmiszerekben található tartósítószerek, mesterséges színezékek és aromák okozzák. A megoldás lehet a víz és a sok zöldség fogyasztása.
2. Zavaros elme: Ha szédülsz, zavarodott vagy, és nehéz koncentrálni, akkor az is lehet, hogy a méreganyagok miatt van. Ezek a toxinok megakadályozhatják a szervezet számára fontos vitaminok és ásványi anyagok felszívódását.
3. Erős izzadságszag: Még akkor is, ha zuhanyoztál és dezodort használtál, észrevehetsz egy kellemetlen szagot. Ez a méreganyagok által termelt rossz szag lehet, amelyek a test pórusain keresztül távoznak.
4. Ízületi és izomfájdalom: Ha nem végeztél megerőltető fizikai tevékenységet, de mégis úgy érzed, mintha izomlázad lenne, az a méreganyagok felhalmozódásának következménye lehet. A testfájdalmak a felesleges méreganyagok által okozott ellenőrizetlen gyulladás jelei lehetnek.
5. Pattanások és bőrhibák: A bőrünk a legnagyobb szervünk, amely folyamatosan ki van téve a környezeti szennyeződéseknek. Emellett a használt kozmetikumok is tartalmazhatnak káros vegyi anyagokat. Ezek a vegyi anyagok bőrproblémákhoz, mint például a pattanások, kiütések és ekcéma vezethetnek.
6. Alvászavarok: A méreganyagok felhalmozódása miatt fáradtnak érezheted magad, és álmatlanság is jelentkezhet. A nagy mennyiségű méreganyag a melatoninszint csökkenését okozhatja, ami negatívan befolyásolja az alvást.
7. Elhízás: Ha rendszeresen mozogsz, de mégis hízol, az hormonális problémákra utalhat. A méreganyagok negatívan befolyásolhatják bizonyos hormonok szintjét a szervezetben, ideértve a testsúly fenntartásáért felelős hormonokat is.
8. Rossz lehelet: A rossz lehelet általában emésztési problémák jele lehet. Ez akkor fordulhat elő, amikor az emésztőrendszer túlterhelt, vagy amikor a máj nem tudja hatékonyan eltávolítani a felhalmozódott méreganyagokat. A méregtelenítés segíthet megoldani a problémát.
9. Hajhullás: A veszélyesebb méreganyagok, mint az arzén, ólom és tallium (amely a cigarettafüstben található) hajhullást okozhatnak. Ezért fontolóra kellene venned a dohányzásról való leszokást.
✅ Ha egy szuperjó 3 hetes méregtelenítésre van időd, kattints ide és olvasd el a lépéseit.