Az allergiás kötőhártya-gyulladás jelentkezhet egész éven át vagy szezonálisan.
Ha az év egy adott szakaszában jelentkezik, akkor valamilyen a szembe jutó pollen okozhatja az allergiás tüneteket. Viszont ha egész évben jelen van a szempirosság, akkor valószínűleg valamilyen beltéri allergén válthatja ki a tüneteket. Pl. penészgomba vagy állatszőr.
Érdemes valamilyen antihisztamin-tartalmú szemcseppet használni a tünetek kezelésére. Ugyanakkor ezeket sem szabad túlzásba vinni, így ha nem érzünk változást, érdemes inkább szemorvoshoz fordulni.
Íme, néhány jó tanács:
- Napközben ne érintsük meg, ne dörzsölgessük a szemünket!
- Gyakori és alapos kézmosással védekezzünk a fertőzésekkel szemben.
- Kerüljük a szem környéki kozmetikumok használatát.
- A kontaktlencsét vagy a kontaktlencse- tárolót soha ne használjuk másokkal közösen.
- Amennyire lehetséges, csökkentsük a napi kontaktlencse használatának idejét.
Az allergia miatt kialakulhat kötőhártya-gyulladás is ami nem fertőz. Tavasszal szokott megjelenni és okozhatja a problémát valamilyen szezonális allergén is mint a fák, fűfélék, gyomnövények vagy akár penész, poratka vagy állatszőr is.
Sok tünet enyhülhet ha nincs jelen az allergén mégis nagyon fontos a megelőzés. Nyilván aki tudja magáról, hogy allergiás az már felkészülhet előre a tünetekre. Nem igazán szoktak magukban jelentkezni az allergiás tünetek, általában társul hozzá szénanátha vagy allergiás bőrtünetek is.
Ilyenkor mindenképpen érdemes elmenni egy orvoshoz aki valamilyen gyógyszert is felír. Ha a szemtünetek tovább maradnak, akkor érdemes egy szemcseppet alkalmazni ami nagyon sokat segíthet az allergiásoknak.