Ez a top 3 karácsonyi fűszer - ilyen gyógyhatásokkal
A középkori orvosok a fahéjat köhögésre, rekedtségre és torokfájásra használták. Ha neked is vannak ilyen panaszaid, igyál fahéjas teát! Ha ízületi fájdalmak kínoznak, keverj össze egy fél teáskanál őrölt fahéjat egy evőkanál mézzel, és azt edd meg minden reggel. Egy hét után csökkenni fog a fájdalmad. A fahéjat természetes tartósítószerként is használhatod, de a puffadást is csökkenti. Antibakteriális hatása ugyancsak közismert. Ha fáradtság gyötör, csöppents fürdővizedbe néhány csepp fahéjas illóolajat. A fahéjat sokféle süteményben is felhasználhatod, nagyon kellemes ízt ad.
Gyömbér
A sütés-főzés mellett gyógyászati célokra ugyancsak segítségül hívhatjuk. Évszázadok óta hangoztatják, a gyömbérben minden jó megtalálható. Ami tény: gyakori fogyasztása csökkenti a gyulladást, az izomlázat, a migrénes fájdalmat. A középkor óta ismert emésztést segítő tulajdonsága. Kísérletek bizonyították, hogy a magas vérnyomást is csökkenti. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonsága miatt szintén érdemes beiktatnunk étrendünkbe. Néhány csepp gyömbéres illóolaj szebbé varázsolja a bőrt, késlelteti az öregedési folyamatot. Épp ezért pakoláshoz is használhatod. A hámozott gyömbért lezárva, hűtőben körülbelül 2 hétig tudod eltartani. Hámozatlanul, sötét, hűvös helyen akár hetekig is. Fagyasztva pedig még tovább.
Szegfűszeg
Főzés mellett parfümök és leheletfrissítők készítéséhez, gyógyszerek előállításához használják. Több vitamin és ásványi anyag forrása (mangán, C-vitamin, kalcium és omega-3 zsírsavak). Feltétlenül próbálkozz vele, ha fogfájás gyötör. Emésztési zavarok enyhítésére kiváló, puffadás és hasmenés esetén is ajánlott. A reumával küzdők egyik kedvence. Továbbá remek fertőtlenítő és érzéstelenítő hatása is ismert. Enyhén nyugtató, ezért lefekvés előtt tehetsz teádba. Aprósüteménynek, likőrnek kellemes ízt ad, de szárnyasok pácolásához, szószok elkészítéséhez is ajánlott.
HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
