Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Karácsonyi gyógynövények

2019. 12. 05. 16:54:00 Sági Zsolt - HillVital

Ezek a karácsonyi gyógynövények rendkívüli hatással is rendelkeznek.

Fahéj:

Jótékony hatással van a légutakra, és még az emésztést is segíti. A benne lévő nyálka- és cseranyagoknak, valamint az illóolajnak köszönhetően serkenti a gyomor béltraktus működését is. Almával és mézzel együtt már régóta használják megfázás ellen. Kevésbé köztudott, hogy a fahéjból tea is készíthető, aminek erős emésztésserkentő hatása van. Mivel a fahéj serkenti az emésztőnedvek termelését, aminek köszönhetően gyorsítja az anyagcserét, ezáltal elősegíti a fogyást
 

Szegfűszeg:

Serkenti az emésztést, meggátolja a gázképződést, ezáltal nem alakul ki puffadás. A benne található hatóanyagok miatt érzéstelenítő hatása van, amit még manapság is alkalmaznak fogászati kezelések alkalmával. Kísérletek és tesztek alapján kimutatták, hogy a szegfűszeg a makacsabb gyulladásokat is 15%-30%-ban képes csökkenteni. A szegfűszeg olaja képes képes hatékonyan csükkenteni a terhesség idején fellépő hányingert is. Fogyasztása ajánlott hasmenés, hányás és puffadás esetén is. Azonban mivel az olaja irritálhatja a gyomrot, ezért főzetként fogyasszuk.
 

Fehér fagyöngy:

A fehér fagyöngy igen széleskörű felhasználással rendelkezik. Alkalmazzák magas vérnyomsra, érelmeszesedésre és szívritmus zavar szabályozására is. Már nagyon régóta használják a népi gyógyászatban a fehér fagyöngyöt. Erősíti az immunrendszert. Vérnyomáscsökkentő hatással is rendelkezik, ám ha erre használod, akkor egyeztess egy orvossal előtte. Nyugtató hatása miatt alkalmazható epilepsziás rohamok megelőzésére valamint fejfájásra is. Fogyasztása szoptatás, terhesség valamint 12 éves kor alatt nem ajánlott.
 

Szerecsendió:

A belőle sajtolt olajat használják fájdalomcsillapításra, menstruációs görcsökre és gyomorpanaszokra is. Hatóanyaga miatt jelentős antibakteriális hatása van. Nagy dózisban azonban sajnos mellékhatásai lehetnek (hányinger, görcsök, erős szívdobogás). A szerecsendió kellemesen aromás, de ugyanakkor erős fűszer, óvatosan kell alkalmazni. A szerencsendió képes a savtúltengés mérséklésére valamint az emésztés javítására is.
 

Jótékony hatással van a légutakra, és még az emésztést is segíti. Almával és mézzel együtt már régóta használják megfázás ellen.