Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A meghúzódott hát hatásos kezelése

2024. 06. 14. 10:32:00 Hillvital.hu

Abban az esetben ha meghúzódott a hátad, akkor az első ami fontos és nem kell hozzá szakember, az az, hogy pihensz.
 

Meg kell adnod ebben az esetben testednek azt az időt, hogy egy kicsit regenerálódni tudjon.

Sok esetben az emberek nem is tudják, hogy mitől fáj a hátuk, csak annyit tudnak, hogy minél hamarabb kell egy megoldás rá. 


Hátizom húzódás tünetei:

"Meghúztam a hátam!" sokszor hangozhat el a felkiáltás amikor hátfájdalommal szembesülsz. Akár egy rossz mozdulat is állhat a háttérben amit észre sem vettél vagy lehet csak simán elaludtad. Ha jelez a test, akkor érdemes lelassítani. A hátfájásnak vannak lelki eredetei is ami összefüggésben van a dühvel és a stresszel is. A stressz nagyon negatív hatással van a fizikai kondícióra. 

 

A meghúzott hát akkor is kialakulhat ha sportolás közben megerőltetted magadat. Ha nehéz fizikai munkát végzel, akkor az is lehet az oka. Érdemes ilyenkor kicsit könnyített munkát végezned ha lehet vagy szabadnapot kivenned. Aki ülőmunkát végez, annál is előfordulhat a hátfájdalom kialakulása. Ebben az esetben óránként állj fel és tegyél egy pihenőt. Nyújtsd ki a végtagjaidat.

 

Ha erőteljes, szúró fájdalmat érzel a hátadban, akkor az arra utal, hogy egy izom túlfeszült vagy egy egész izomcsoport. Éppen ezért fontos az említett nyújtás. Egy jógagyakorlat már nagyon sokat segíthet. A hátizmok nyújtásához a legjobb módszer a sarokülés és a lábad simuljon a földre. Ezután folyamatosan hasalj rá a combodra és nyújtózz a földön. A karjaid is nézzenek előrefelé.

 

Amikor már képes vagy megmozdulni, akkor jöhetnek az aktív gyakorlatok. Tehát jöhet a finom és fokozatos edzés. Először csak az izmokat, aztán pedig az érintett területet. Ha fáj a hátad még akkor is valamennyire, akkor érdemes először deréktájon erősíteni. 
 

 

Mi számít mély hátizom húzódásnak?

A mély hátizom húzódása általában egy olyan állapotra utal, amikor a mély hátizmok sérülnek vagy túlzottan feszülnek. Ezek a hátizmok a gerinc körüli területen helyezkednek el, és fontos szerepet játszanak a testtartás, a gerinc stabilitása és a mozgás során.

 

A hát meghúzódás persze a legtöbb esetben elmúlik magától is, azonban mivel a hát húzódás igen kellemetlen tud lenni, így sok esetben segíthetünk a gyógyulási folyamaton!

 

A meghúzódott hát mellé nagyon jó kiegészítő kezelés a masszázs és a gyógynövényes balzsamok használata. Egy hozzáértő masszőr sokat tud segíteni a fájdalom enyhítésében. Az egész testnek nagyon kellemes tud lenni egy jó masszázs, nem csak a problémás részen. A masszázst pedig ki lehet egészíteni a csodás HillVital Maximum balzsammal. Speciális 19 gyógynövénnyel, magas hatóanyag tartalommal, vitaminokkal kifejlesztett balzsam, mely bőrbe masszírozva fejti ki a jótékony hatását. Ha legerősebb és a leghatékonyabb kell a reumatikus, ízületi fájdalmakra, akkor válaszd a természetet, a Maximum balzsamot. Ingyenes és gyors szállítás valamint 30 nap pénzvisszafizetési garancia. 


"Nagyon jó termék a 82 éves Édesanyámnak teljesen helyrehozta a lábát amivel hónapok óta szenvedett,és bármit használt nem volt hatásos. A párom kezdte most használni a derekára,és a lábára.Rövid időn belül neki is megszűntek a panaszai.Nagyon örülök,hogy rá találtam erre a nagyszerű termékre!
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
Üdvözlettel:Madlen"


Nagyon fontos a megelőzés is persze. Ha heti 2-3 alkalommal erősítesz vagy jógázol, akkor sokkal kisebb lesz az esélye, hogy valamilyen hátprobléma fog kialakulni.  

Meghúzódott a hátam

 

A hátizom húzódás kezelése többféle módon is történhet

 

Pihenés: Az érintett terület pihentetése nagyon fontos az első néhány napban. Kerülni kell a megerőltető tevékenységeket, amelyek súlyosbíthatják a húzódást.

 

Hidegterápia: A sérülés után azonnal alkalmazott jégtakaró vagy hideg borogatás csökkentheti a gyulladást és a fájdalmat. Ezt 15-20 percig kell alkalmazni, többször naponta, az első 48 órában.

 

Melegterápia: Két nappal a sérülés után, ha a duzzanat és a fájdalom enyhült, a meleg borogatás segíthet az izomlazításban és a vérkeringés javításában.

 

Gyógyszerek: Fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők, például ibuprofen vagy paracetamol, csökkenthetik a fájdalmat és a gyulladást. Mindig kövesse az orvos vagy a gyógyszerész tanácsait a gyógyszerek szedésével kapcsolatban.

 

Masszázs: Az enyhe masszázs segíthet az izomlazításban és a fájdalom csökkentésében, de ezt óvatosan kell végezni, hogy ne súlyosbítsa a sérülést.

 

Nyújtás és gyógytorna: Amint a fájdalom enyhül, lassan elkezdhetők a gyengéd nyújtó gyakorlatok és a gyógytorna. Ezek segíthetnek az izomerő visszaállításában és a mozgás tartományának növelésében.

 

Jóga és pilates: Ezek a gyakorlatok segíthetnek az izomzat megerősítésében és rugalmasságának növelésében, valamint a hátizom feszültségének csökkentésében.

 

Orvosi konzultáció: Ha a fájdalom súlyos, vagy néhány nap után sem enyhül, érdemes orvoshoz fordulni, mivel előfordulhat, hogy komolyabb sérülésről van szó, amely további kezelést igényel.

 

 

Hasizom húzódás tünetei: 

A hasizom húzódás is kialakulhat könnyedén. A hasizom húzódás vagy hasizom szakadás olyan sérülés, amikor a hasizmok vagy a hasfali izmok túlzott vagy hirtelen terhelésnek vannak kitéve, és a szövetük sérülhet. Ez általában erős fájdalommal és kényelmetlenséggel jár. 

Éles, heves fájdalom: A húzódás során az érintett területen jelentkező fájdalom lehet intenzív és éles. A fájdalom leggyakrabban akkor jelentkezik, amikor a hasizmokat megfeszítjük, például köhögéskor, nevetéskor, tüsszentéskor, vagy ha a testet elfordítjuk vagy megpróbáljuk megerőltetni.

 

Feszülés és érzékenység: A húzódott hasizmok területe feszült lehet, és az érintett terület tapintásra érzékeny lehet. A bőr a húzódott területen lehet, hogy kicsit megduzzadhat.

 

Korlátozott mozgás: A húzódás miatt az érintett személy esetleg korlátozhatja a hasizmok mozgását, mivel a fájdalom miatt nehéz vagy kényelmetlen a testet elfordítani vagy meghajolni. 

 

Izomgörcsök: A húzódott izmok görcsöket vagy feszüléseket is okozhatnak. 

 

Gyengeség: A húzódás miatt az érintett személy érezheti, hogy a hasizmokban gyengeség jelentkezik, és nehezebb lehet bizonyos tevékenységeket végezni.