A gyomorégés ellen annak érdekében, hogy megszabaduljunk a problémától, mi magunk is sokat tehetünk.
Lássuk mi a gyomorégés: a gyomor savas tartalma visszaáramlik a nyelőcsőbe és irritálja annak nyálkahártyáját. Nagyon kellemetlen érzés, amikor a túl sok gyomorsav a gyomorszájon át visszajut a nyelőcsőbe. Tehát a gyomorégés nem a sok gyomorsav következménye, hanem mert a gyomorsav a nyelőcsőbe kerül, a túlzott gyomornyomás, vagy a záróizom gyengesége miatt.
Felszívódási zavarok, például a lisztérzékenység is gyakran járnak gyomorégéssel. Gyógyszer is okozhat gyomorégést. Kifejezetten gyomorégést keltő ital a sör is, az alkoholok közül ez a gyomor számára a legrosszabb. Emellett okozhat ilyen panaszt a kávé is. Azt fontos megemlíteni, hogy ha nem múló gyomorégés jön létre, akkor mindenképpen érdemes egy orvoshoz elmenni. A szódabikarbóna gyomorégésre vagy savas reflux (GERD) tüneteinek enyhítésére is hatásos lehet. Azonban fontos megjegyezni, hogy bár sok ember szerint hatékony lehet, az egészségügyi szakemberek nem mindig javasolják ennek a módszernek az alkalmazását hosszú távon vagy rendszeres gyakorisággal.
Az olajban sütött ételek: lassabban ürülnek a gyomorból, ezalatt folyamatosan termelődik a maró hatású gyomorsav.
Gyomorégést megelőzhetjük ha kisebb adagokat eszünk és gyakrabban. Fontos az is, hogy lassabban fogyasszuk ételeinket, alaposan rágjuk meg. A gyomorégés ellen házilag is sok dolgot tehetsz.
Görögszénamag: Jelentős védelmet nyújt a gyomornak, mintegy szivacsként szívja magába a felesleges gyomorsavat.
Gyömbér: nemcsak a hányingert csillapítja eredményesen, de szinte elnyeli a feleslegesen termelődött gyomorsavat. Csillapítja a nyálkahártya irritációját kezeli az emésztési zavarokat.
Édesgyökér: védelmet nyújt a savas behatás ellen. Gyógyítja a nyálkahártya-gyulladás és a gyomorsav-túltengés miatti sérüléseket, felmaródásokat, kitűnő gyulladáscsökkentő.
Papaya: csökkenti a fehérjék emésztési, feldolgozási idejét, illetve a kiadós étkezések utáni kellemetlen teltségérzetet, a puffadást, elősegíti a salakanyagok távozását a szervezetből.
Ananász: szintén nagyban segíti a fehérjék lebontását, ezáltal lecsökkenti az elfogyasztott ételek emésztési idejét, csökkenti a vér savtartalmát, ezzel segíti a szervezet savbázis-egyensúlyának helyreállítását.
Citrom: frissen facsart citrom levét vízzel keverjük el, kiválóan lúgosít.
Amit még érdemes fogyasztanunk:
Magvak: fogyasztása elősegíti a gyomorsav szinten tartását és javítja az emésztési folyamatokat.
Kék áfonya: javul az anyagcseréd, ha ezt fogyasztod. Ezenkívül a görögdinnye, tojás, kukoricadara, hajdina, zab amik megelőzik ezt a kellemetlen problémát.
+1 TIPP:
Ha gyomor, vagy bél problémával küzdesz, akkor a HillVital Tea Silk-et tudom a figyelmedbe ajánlani, ami jótékonyan hat az emésztő szerveinkre.