Több gyógyhatással is rendelkezik, amikről nem tudtál.
A cikkből megtudhatod, mire is alkalmas a papsajt.
Először is azt tudnunk kell, hogy a virágját, levelét és a szárát gyűjthetjük júniustól szeptemberig. Tea formájában több problémára is megoldást jelenthet, mint pl.: hólyaghurut, gyomorhurut, szájüreg, gyomor és bélutak gyulladása, de még gyomor- és bélfekély gyógyítására is alkalmazzák.
Köhögés és erős rekedtség esetén is gyógymódot jelenthet.
Különösen hatásos mandulagyulladás és szájszárazság esetén is. Ajánlatos éjszakára hideg vízbe áztatni, hogy a nyálkaanyag nem menjen a növényben tönkre. Képes meggyógyítani a tüdőtágulatot. Igyunk naponta legalább 3 csészével a papsajt teából. Külsőleg is alkalmazhatjuk a papsajtot, fekélyek, sebek, kéz- és lábdagadásra.
Láb- és kézfürdő: 2 marék papsajtot éjszakára hideg vízbe áztatunk egy 5 literes edényben. Másnap csupán annyira kell felmelegítenünk, hogy a kezünk és a lábunk bírja a hőfokot. 20 percig tartson a fürdési idő. Kétszer még felhasználhatjuk újbóli melegítéssel.
Papsajttea: Áztassuk be hideg vízben! 1 púpozott teáskanál papsajtot adjunk hozzá ¼ liter vízhez, hagyjuk állni egy éjszakára, majd reggel melegítsük fel, és már fogyaszthatjuk is.
Borogatás: A teakészítésből megmaradt ázalékot melegítsük fel egy kevés vízben, keverjünk hozzá gersliből készült lisztet, ebből kapunk egy pépet, amit tegyünk egy lenvászonra, és ezt melegen pakoljuk fel.