A pikkelysömör különböző mértékű és megjelenésű tünetekkel járó betegség.
Az étrend pikkelysömörre gyakorolt hatása még tisztázatlan, mégis érdemes odafigyelni az étrendre. Így kezeld étrendváltással a pikkelysömört!
Nyugodtan válogass, ugyanis napjaink telített élelmiszer kínálatából érdemes kiválogatni a káros anyagoktól mentes ételeket. Kerülj minden mesterséges adalékanyagot, és túlfinomított élelmiszert.
A zöldségek és a gyümölcsök nagyon fontos szerepet játszanak a tünetmentesítésben. A káposztaféléket külön ki kell emelni, ezek serkentik az emésztési folyamatokat és fontos ásványi anyag és vitaminforrások is. Fogyassz minél több karalábét, kelkáposztát, brokkolit és bimbóskelt. A leveles káposztafélék közül nagyon jót tesz a piros káposzta és a kínai kel. E-vitamin forrás még a spárga, a padlizsán, a feketegyökér, a héj nélküli tökmag.
Gyümölcsök közül fontos még a citrom, a fekete szeder, fekete áfonya, és a ribiszke is.
Fontos a friss zöldhagyma, póréhagyma és a metélőhagyma. A levélzöldségek közül fontos még a mángold és a sóska is. Elkerülheted a vegyszereket ha a friss zöldségeket és gyümölcsöket alaposan megmosod, ezután még érdemes pár órán át friss vízben tartani azért hogy kiválasztódjanak a vegyszer maradványok. Jól teszed még ha kiegészíted az étrendedet almaecet fogyasztással és fűszerekkel mint pl.: gyömbér(nyers vagy szárított), bazsalikom, Cayenne-bors, medvehagyma.
Érdemes gombaféléket fogyasztani, de ajánlott még a hajdina, borsó, bab és zabpehely is. Ezek nagyon jó szilíciumforrások és nagyon kedvező hatással vannak a bőrre.
Minden nap meg kell inni legalább 2-3 liter vizet, ugyanis fontos a hidratálás a bőr számára. A hal fogyasztása is ajánlott pikkelysömör esetén a hús helyett. Érdemes az étrendnek tartalmaznia növényi olajakat is mint a repce, szója, napraforgó, mandula és olívaolaj is.