Fontos, hogy ne fogyasszuk ezeket, mert akár súlyosbíthatják is az állapotunkat.
Ne fogyasszunk feldolgozott ételeket: Ezek az ételek sok zsírt tartalmaznak, és az emésztési folyamatokat is összezavarhatják. Együnk inkább valamilyen rostban gazdag ételt. A rostban gazdag ételek fogyasztása egyeseknél gázképződést, puffadást okozhat, ezért csak fokozatosan javasolt beépíteni őket az étrendbe.
Koffein és alkohol: Ezek dehidratációt okozhatnak, ami annyit jelent, hogy folyadékot vonnak el a szervezetből, és ez súlyosbíthatja a székrekedést. Mindenképpen igyunk legalább napi 2 liter vizet. Sok embernél akár egy pohár langyos víz is beindíthatja a folyamatokat.
Túl sok tejtermék: Sok embernek puffadást okoznak a tejtermékek, és ettől még kellemetlenebb lesz a székrekedés. Csak mértékkel fogyasszunk sajtot, vajat. Válasszunk inkább laktózmentes, növényi tejtermékeket.
Mozgásszegény életmód: Végezzünk valamiféle mozgást, ha csak keveset is, de rendszeresen. A mozgás élénkíti az emésztőrendszert, ezáltal az anyagcserét is.
Ne szedjünk vasat és kalciumot: A túl sok vas-, illetve kalcium tabletta szedése is eredményezhet székrekedést. ha valamilyen gyógyszert szedünk, érdemes elolvasni a dobozában található leírást, hogy szerepel-e mellékhatásként székrekedés. Ha igen, akkor kérjünk segítséget orvosunktól.