Bizonyítékokkal támasztották alá, hogy akik követik e diéta főbb elemeit, olyan szellemi frissességgel rendelkeznek, mintha átlagosan 7 évvel fiatalabbak lennének.
A diéta lassította a szellemi hanyatlás ütemét, valamint csökkentette az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát.
De valamennyi pozitív hatást azoknál a résztvevőknél is észleltek, akik csak nagyjából követték a diéta alapelveit.
Mit együnk tehát, ha sokáig meg akarjuk őrizni szellemi frissességünket?
Zöld, leveles zöldségek: A zöld, leveles zöldségekből hetente hat adaggal kellene fogyasztani, de már azoknál is megfigyelhető valamennyi előnyös hatás, akik legalább heti kétszer esznek ilyet. A salátafélék, spenót, sóska mellett ide tartozik a káposzta, kelkáposzta, kelbimbó és a brokkoli is. Egy „adag” nagyjából egy bögrényi mennyiségű zöldségnek felel meg.
Egyéb zöldségek: A diéta a leveles zöldségek mellett a többi zöldség (répa, retek, karalábé, zeller, stb.) fogyasztását is javasolja. Ideális esetben hetente legalább hat adag leveles zöldséget és hat adag egyéb zöldséget ajánlott fogyasztani.
Áfonya vagy más bogyós gyümölcs: A diéta konkrétan kék áfonyát ajánl, ebből hetente két adaggal kellene megennünk. Egy adag kék áfonya itt fél bögrényit jelent. De a szakemberek szerint az is jó, ha ugyanennyi epret, málnát vagy ribizlit eszünk rendszeresen. Évszaktól függően a fagyasztott is megteszi.
Olajos magvak, dió, mogyoró: Hetente öt alkalommal együnk diót, mogyorót vagy más olajos magvat. Egy adag az olajos magvakból nagyjából egy maréknyit jelent, azaz ennyit kell ennünk majdnem mindennap. Ezt pótolhatjuk két evőkanál natúr mogyoróvajjal is.
Tengeri halak fogyasztásával rengeteg zsírsavakat juttatunk be a szervezetünkbe Alfától Omegáig. Az omega3 zsírsavaknak a magzati életben fontos szerepük van az agy fejlődésében, de rendszeres fogyasztásuk később is előnyös lehet az idegrendszer egészséges működése érdekében. Nem minden halban találhatóak Omega-3 zsírsavak. A zsírsavakban gazdag halak általában hideg vízben élnek, a hering, a lazac, a makréla és a szardínia
Lenmagolaj: hatszor gazdagabb omega-3 zsírsavban, mint a legtöbb halolaj.
Az emlékezésért felelős B1 vitaminban gazdag a dió, gesztenye, hüvelyesek, gomba, máj, mogyoró, borsó, tojássárgája, hal, búzacsíra és teljes kiőrlésű gabonák.
A kurkuma bizonyítottan antidepresszáns hatású, segít megelőzni agysejtjeink pusztulását és elősegíti az új idegek születését. Csökkenti az agyzsugorodás esélyeit és lebontja azokat az agyi plakkokat, melyek az Alzheimer-kór kialakulásában játszanak szerepet.
A Ginkgo bilobát már régóta használják az elme karbantartására. Erős antioxidáns tulajdonsága van, és olyan vegyületek vannak benne, amelyek megvédenek a stressztől és a korai öregedéstől. Nagyban javítja az emlékezőképességet és a vérellátást az agyban. Kapható kapszula formájában.
Ginzeng: A ginzeng is segít a szellemi teljesítőképesség javításában, fokozza az éberséget, valamint a koncentrációt. Magas vérnyomás és szívproblémák esetén nem ajánlott az alkalmazása, mert bizonyos gyógyszerekkel kölcsönhatásba léphet.
Étcsokoládé: Az étcsokoládéban található flavonoidok, valamint egyéb antioxidáns, és számos kedvező hatású anyagai mellett, segít az agy vérkeringésének a javításában. A benne található koffein is szerepet játszik az agy frissességének fenntartásában.
Az elme számára is fontos a vitamin.
Az A-, C- és az E-vitamin nagyon fontos az antioxidáns tulajdonságaik miatt. A B-vitamin komplex is fontos a normális agyműködéshez. A vitaminokat természetes gyümölcsökből és zöldségekből is pótolhatjuk (alma, szeder, áfonya, szilva, eper, szőlő, grapefruit, citrom, paprika, paradicsom, spenót, brokkoli… és ez csak néhány példa volt).