A szezámolaj rengeteg ásványi anyag és vitamintartalommal rendelkezik, aminek köszönhetően a hajra is jótékony hatással van.
A szezámolajat a leggyakrabban étkezések során, vagy belső fogyasztásra alkalmazzák. Azonban külsőleg is felhasználható és nem csak a bőrre van jótékony hatással.
A szezámolaj hatása a hajra
Bár nagyon egészségesnek számít a szezámolaj, a hajra történő felhasználása közül van néhány, melyek inkább házi praktikaként említhető meg.
Ilyen például, hogy a hajat képes sötétebbnek mutatni.
Ezt gyakran az ősz hajszálak elfedése érdekében alkalmazzák. Egyszerűen naponta be kell masszírozni a hajat szezámolajjal így az sötétebbnek fog tűnni. Ezzel nem csak elfedhető az őszülés, de akár megelőzhető is lehet.
A szezámolaj serkenti a hajnövekedést.
Mivel a szezámolaj képes a bőr mélyebb rétegeibe is behatolni, ennek köszönhetően a fejbőrre kenve serkenti a haj növekedését, annak az egészségének a visszaállítását. Ezen felül mivel a szezámolajat a bőrre kenve természetes napvédőként is alkalmazhatjuk, ezért a haj esetében képes védeni a hajszálakat. Nyugtatja és táplálja a fejbőrt. Segít a hajszárazság megelőzésében.
Jótékony hatásai itt azonban nem merülnek ki.
Felhasználható akár korpásodás ellen.
Ebben az esetben lefekvés előtt javasolt átmasszírozni a fejbőrt, majd befedni a hajat és reggelig rajta hagyni az olajat. Reggel pedig már moshatunk is hajat.
Hajtetvek ellen is bevethető.
A szezámolaj egyik kevésbé ismert hatása, hogy más illóolajokkal keverve segíthet a hajtetvek ellen is. Ebben az esetben a rendszer szezámolajjal történő masszázs, majd samponnal való leöblítés bizonyulhat hasznosnak. Mivel önmagában a szezámolaj antibakteriális hatással rendelkezik, ezért képes távol tartani a gombás, illetve bakteriális fertőzéseket is.