A legtöbb esetben a fejfájás a gerincet körülvevő izmokban lévő feszültségtől alakul ki.
A túlzott terhelés ami a hát izmait éri nagyon könnyedén megfeszítheti az izomkötegeket. Ez képes kimozdítani a csigolyákat a helyükről és a kár a gerincoszlop deformálódásához is vezethet.
A váll masszírozása fontos lehet.
Ha nincsenek a helyükön a csigolyák, akkor a test nem képes egészségesen működni.
A váll illetve nyak masszázsnál speciális fogásokat és mozdulatokat szoktak alkalmazni, hogy a görcsös és feszült izmok kilazuljanak. Ezek a mozdulatok persze segítenek a fájdalom csökkentésében is. A masszázsnak az a célja, hogy a nyak, a vállöv és a hát vérkeringése javuljon.
Ennél a testtájnál a fájdalom kialakulásának az oka a legtöbb esetben a sok ülőmunka. Az állandó terhelés, stressz és igénybevétel miatt az izmok megfeszülnek nagyon. Egy jó masszázs viszont sokat javíthat ezen.
A fej, a nyak és a váll masszírozása akármikor és bárhol elvégezhető. Csupán egy karfa nélküli székre van szükséged. Itt gyűlnek össze a stresszcsomók amiket ki kell masszírozni. Minden dörzsölés, simítás és nyomás szinte máshogyan hat a testre.
Nézzük meg most az alapfogásokat amelyekkel te is tudod magadat vagy mást is kezelni.
Dörzsölés: Lehet ujjal, a tenyér külső élével vagy a tenyérgyökkel ez a technika.
Nyomkodás: Lehet a teljes kézzel vagy csak alkarral, de akár az ujjakkal vagy a 2 hüvelykujjal is végezhető. Lehet erősebben és persze gyengébben is nyomkodni, de az erős nyomást érdemes óvatosan csinálni, és ahogy lassan felengeded a kezedet érdemes néhány másodpercig a fájó ponton tartani az ujjaidat.
Ütögetés: Ilyenkor a külső kézélt kell használnod felváltva a problémás területen. Ha nyitott ujjakkal végzed, akkor sokkal gyengédebb az érzés.
Gyúrás: Ezt azokon a felületeken érdemes végezni ahol több a bőr és hús és persze a teljes kézfelülettel. Ha csak ujjal csinálod, akkor azt a vállaknál és a nyak hátsó részénél csináld.
Nyugtató fogás: Ez a fogás szokta jelenteni a masszázs elejét vagy a végét. Ez csak egy nyugtató technika amely során a masszázst csináló ember csak ráteszi a kezét a páciens fejére, vállaira vagy a hátára és egy ideig rajta tartja.
Érdemes masszázs közben gyógynövényes balzsamot is használni, hogy sokkal hatásosabb legyen a kezelés, mivel a gyógynövények csökkentik a gyulladást és a fájdalmat is.
Még egy utolsó dolog ami fontos, mégpedig, hogy mindenki csak saját felelősségre végezze a masszázst. Érdemes egy szakembert felkeresni aki mindenféle technikát ismer.
Nagyszerű váll lazító gyakorlatok
Vállkörzések: Állj vagy ülj egyenes háttal. Lassan emeld fel a vállaidat a füledig, majd körözz velük először előre, majd hátra. Ismételd meg ezt a mozgást 10-15 alkalommal mindkét irányban.
Nyújtások a mellkas előtt: Állj vagy ülj egyenesen. Emeld fel a karjaidat az oldaladon, majd húzd őket előre, és kulcsold össze a tenyereidet. Ebben a pozícióban nyújtsd ki a karjaidat előre. Tartsd ezt a pozíciót 20-30 másodpercig, majd ismételd meg többször.
Váll emelés: Állj egyenesen, és lazítsd le a karjaidat az oldaladon. Lassan húzd fel a vállaidat a füledig, majd engedd le őket. Ismételd meg ezt a mozgást 10-15 alkalommal.
Vállnyújtás: Állj vagy ülj egyenesen. Emeld fel a jobb karodat, és hajlítsd be a könyököd úgy, hogy a kézfejed háta a hátad felé nézzen. Szorítsd meg a jobb könyököd bal kézfejeddel, majd finoman húzd a jobb karodat balra, hogy érezd a váll nyújtását. Tartsd ezt a pozíciót 20-30 másodpercig, majd ismételd meg a másik oldalon.