Most megmutatunk néhány ételt, amellyel a vércukorszintet kordában lehet tartani.
Reméljük, hogy ezek a vércukorszint csökkentő ételek tudnak segíteni mindenkinek!
Az egyik leghatékonyabb vércukorszint csökkentő a fahéj. A fahéj segíti az izomszövetek glükóz felvételét, emellett képes akár a húszszorosára is felgyorsítani a cukoranyagcsere folyamatát. Emellett megelőzi a cukorszint ingadozását, másrészt növeli az inzulin és az antioxidánsok hatékonyságát.
A vércukor csökkentő ételek között a fahéj mellett itt van a csicsóka is. A csicsóka a vércukorszintet nem emeli meg drasztikusan, segít beállítani az optimális cukorszintet, csökkenti az inzulinfüggőséget. Lassabban szívódik fel, mint a glükóz, így segít stabilizálni a vércukorszintet. Javítja a máj méregtelenítő és anyagcsere funkcióját is.
A fahéj és a csicsóka mellett itt van még az alma. Az almát mindenképp érdemes megemlíteni a vércukorszintet csökkentő ételek között, ugyanis nagyon jótékony hatással van a vércukorszintre. Nagy mennyiségben tartalmaz pektint, amelynek köszönhetően az élelmiszerek cukortartalma lassan kerül át a vérbe. A pektin főleg az alma héjában található, ezért ajánlott az almát hámozatlanul fogyasztani.
Az áfonyában megtalálható bioaktív összetevő segít az inzulinérzékenység növelésében és csökkenti a cukorbetegség kialakulásának az esélyét.
A chia mag egy ősi gluténmentes gabona, amely segít a vércukorszint stabilizálásában, javítja az inzulinérzékenységet, valamint csökkenti az anyagcsere betegségek olyan velejáróit, mint a magas koleszterinszint és magas vérnyomás, illetve az étkezések után fellépő extrém vércukor-ingadozás.
Az avokádó a vércukorszint csökkentésben is igen fontos szerepet játszik. Olyan zsírok találhatóak meg benne, amik nagyon jók a szívnek, de rengeteg rost, aminosav, B-vitamin és ásványi anyag (magnézium, kálium) is megtalálható az avokádóban.
A brokkoli nem csak tele van rosttal, de segít annak a folyamatnak a lelassításában is, amelynek során az ételekben lévő cukor eléri a sejteket. Ez azért hasznos, mert hiába nem eszünk cukrot, mindent, amit elfogyasztunk, a testünk glükózzá alakít, hogy energiával töltse fel a szervezetünket.