Így kezelhető a visszérgyulladás házilag!
Azt azért érdemes tudni, hogy a visszeres panaszokat valamint a későbbi szövődményeket nem csupán gyógyszerekkel, kompressziós harisnyákkal és különböző műtétekkel lehet késleltetni és kezelni, hanem az életvitel változtatásával is. A visszérbetegség, a krónikus vénás elégtelenség és az ezek által kiváltott problémák mint a nehézláb érzés, ödéma, égő fájdalom és az alsó végtagok duzzanata nagyon lassan és fokozatosan szoktak kialakulni.
A visszérgyulladás kezelése házilag leginkább úgy történik, hogy bizonyos dolgokra odafigyelünk, azaz változtatunk az életmódunkon.
Mivel a visszerek nem egyik napról a másikra alakulnak ki, hanem gyakran a nem megfelelő életmód, túlsúly, vagy akár terhesség miatt, ezért változtatnunk kell a mindennapokon. Aktívan úgy lehetséges a visszér kezelése házilag, hogy hideg vizes fürdőt veszünk, illetve rendszeresen sétálunk. Ha azonnali megoldást keresünk, akkor esetleg a krémek, balzsamok vagy gyógyszerek nyújthatnak segítséget. Ezeket leszámítva a többi házi módszer inkább az életmód megváltoztatásával egy bizonyos idő után hozza meg az eredményét.
A betegeknek mindenképpen olyan életmódot kell követnie ami segít csökkenteni az alsó végtagokban lévő pangást.
A lábszárban található izmokat rendszeres működtetni kell mivel azok nagyon fontosak abból a szempontból, hogy a vér megfelelően keringjen a vénákban. Tehát ez annyit jelent, hogy a nem túlságosan megterhelő mozgás csak használ a visszérbetegeknek. Ajánlott nagyon sokat sétálni és mozgatni kell rendszeresen a lábakat.
A hosszú ideig való egy helyben ülés nagyon nem előnyös, de mégsem annyira káros mint az állás.
Az állás során a feszes lábizmok összenyomják a vénákat és így megakadályozzák a vér folyását. A magas sarkú és szoros lábbelik sem kifejezetten jók, mivel ezek is rontják a visszaáramlást. Figyelj oda mindenképpen a rendszeres testmozgásra. Kiemelkedő a sportok közül visszérprobléma esetén a vízi sportok. Az úszás során a víz nyomást helyez az alsó végtagokra és kipréseli a vért, így a megtelt visszerek kiürülnek.
Visszér ellen házilag a hideg víz is segíthet. Ennek oka, hogy a hideg víz segít összehúzni a vénák falát, ez is nagyban hozzájárul a vénák kiürüléséhez.
A visszér kezelés házilag gyakran a rendszeres mozgással kezdődik, melyek nem túl terhelőek, viszont hozzájárulnak a vérkeringés javításához. Az úszás mellett még rendkívül hatásos a kerékpározás is. Nyilván ez is megmozgatja a lábakat, így a vér elkezd áramlani.
A nagy súlyok emelése sajnos kerülendő visszérprobléma esetén. Ha lehetséges, akkor a visszérbeteg mindig langyos vízzel zuhanyozzon mivel a meleg kitágítja a vénákat és ez is segíti az áramlást. A nehéz fizikai munka és a cipekedés semmiképpen sem ajánlott, mert ilyenkor az izmok megfeszülnek és megemelkedik a vénás nyomás.
A túlsúlyra is muszáj odafigyelni.
Ez is nagy ellensége az embernek visszérprobléma esetén pedig főleg. A túlsúly miatt folyamatos feszülés alatt van tartva a véna. Tehát az említett sportokkal nagyon sokat segíthetsz magadon és még a természetes készítmények használata is ajánlott amelyek gyógynövényeket tartalmaznak.
Arról nem szabad megfeledkezni, hogy a visszér eltüntetése házilag leginkább csak abban esetben lehetséges, ha kezdeti vagy kevésbé komoly esetről van szó. Mély és fájdalmas visszerek esetén is fontosak ezek az életmódbeli változtatások, azonban mindenek előtt javasolt egy orvosi vizsgálat.
A gyulladt visszér kezelése otthon történhet gyógynövények alkalmazásával is. A visszér kezelésében a körömvirág, orvosi somkóró, vadgesztenye, zsúros csodabogyó, fekete nadálytő, valamint a varázsmogyoró is a segítségünkre lehet. Ezek a gyógynövények azonban külső alkalmazás esetén nyújthatnak segítséget, így javasolt alkalmazásuk krémek, balzsamok formájában történik. Ilyen balzsam lehet például a Varikoflex Extra is. Belső támogatás esetén nagy segítséget nyújthat a Vörös szőlőmag, illetve a Vörös szőlőmagolaj is.