Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

7 hatásos és természetes tipp aranyér ellen!

2024. 04. 04. 14:07:00 Hillvital

Sajnos a statisztikák azt mutatják, hogy egyre elterjedtebb az aranyér, szinte már népbetegséggé vált, ezért most bemutatjuk a leghatékonyabb tippeket ellene.
 

Több kutatás is bebizonyította, hogy 50 éves korukig a felnőttek felének már volt valamilyen aranyeres problémája. Az aranyér nemcsak fájdalmas és kellemetlen hanem a gyulladás következtében akár vérrögök is kialakulhatnak ami később komoly szövődményekhez vezethet.
 


Először is nézzük, hogy milyen tünetei vannak egy aranyeres problémának.


A legjellemzőbb tünete az aranyérnek a székelés közben létrejött fájdalom vagy akár vérzés is kialakulhat. Az egyszerű ülés és akár az álló testhelyzet is fájdalmat okozhat. Kezdetleges aranyér esetén viszketés alakul ki a végbél tájékán. Rosszabb esetben már a széklet is véres lehet és aranyeres csomók is kialakulhatnak. Ha ezek közül valamelyiket tapasztalod magadon, akkor valószínűleg aranyered van. De most nézzük is, hogyan tudod megelőzni illetve hatásosan természetesen kezelni. Kerüld el te is a műtétet!

 

Íme a 7 leghatékonyabb tipp aranyér ellen:

Aranyeres fájdalom.

1. tipp: A vitaminok nagyon fontosak az aranyér ellen.


A C-vitamin az egyik legsokoldalúbb csodaszer ami csak létezik és kifejezetten aranyér vitamin, nagyon sok egyéb problémára is megoldást jelenthet. Nagyon sokat köszönhet az emberiség Szentgyörgyi Albertnek, hogy feltalálta az aszkorbinsavat vagyis a C-vitamint. Ez a vitamin nem csupán a skorbut ellen hatásos hanem megannyi hétköznapi problémára is gyógymód. Többféle készítmény található már a piacon amelyek enyhítik a kellemetlen tüneteket, mégis a leghatékonyabb a C-vitamin mivel erősíti a vénák falát ezáltal lecsökkenti az irritációt. Ebben az esetben a C-vitamint szájon át kell fogyasztani lehetőség szerint flavonoidokkal kiegészítve mivel így lesz a legteljesebb a hatás. Általában akkor szokták az emberek a C-vitamint szedni illetve ételekből bevinni, ha valamilyen megfázásos betegséggel küzdenek, ám rendszeresen kellene szedni és így megelőzhető lenne minden probléma.

Már napi 2000 mg aszkorbinsav sokkal ellenállóbbá teszi az immunrendszert és a közérzetet is javítja. Lehet elsőre ez a mennyiség soknak hangzik, ám nem kell megijedned nem lehet túladagolni a C-vitamint. Érdekességképpen meg kell még említeni, hogy a C-vitamin még a fogínyvérzésre is pozitív hatással lehet. A vitaminhiány íny károsodáshoz vagy a fogak elvesztéséhez is vezethet. Ha fogmosáskor fogínyvérzést tapasztalsz, akkor mindenképpen érdemes C-vitamint bevinned a szervezetbe. 

 

Felmerülhet benned a kérdés, hogy milyen ételek tartalmaznak C-vitamint, hogy az étrend-kiegészítő mellett természetes úton is hozzá juthass. Nagyon sok zöldség és gyümölcs tartalmaz C-vitamint. A zöldségek közül nagyon jó C-vitamin forrás a paradicsom, a zöldpaprika, a burgonya, káposzta, fejes saláta, brokkoli, kelbimbó és a karfiol is. A friss gyümölcsök is gazdagok ám aszkorbinsavban. A legtöbbet az áfonya, a citrom, a grapefruit, a szeder, a csipkebogyó, és a narancs tartalmazza.

A C-vitamin hiány során fellépő legismertebb betegség a skorbut. Ennek a betegségnek a jellemzője a kiszáradt bőr, egyes emésztési problémák, fogínysorvadás ezáltal a meglazult fogak is. Hosszú időn fennálló C-vitamin hiány esetén szív- és érrendszeri problémák léphetnek fel illetve akár daganatos betegség is kialakulhat. Érdekesség, hogy az érelmeszesedés és a szívroham kialakulása a C-vitamin hiányra vezethető vissza. Tehát nagyon fontos, hogy sose feledd el a C-vitamint.

 

A másik nagyon fontos vitamin az E-vitamin. Az E-vitamin védi a szívet ezáltal kevésbé alakul ki érelmeszesedés. Meggátolja a vérrögképződést, ezáltal a trombózist, a szívrohamot és a szélütést is képes megakadályozni. Az agy számára is nagyon fontos az E-vitamin, segíti fenntartani az egészséges állapotot és az Alzheimer-kór kialakulását is képes megakadályozni. Ugyanúgy mint a C-vitamin ez is hozzájárul az immunrendszer hatékonyságához. Több ponton is segíti az immunrendszert, így a fertőzések kialakulása meglehetősen csökken. Segít csökkenteni a bőr sérülékenységét, gyorsítja a sebgyógyulást is és itt jön a képbe az aranyér gyógyító képessége. Egy nagyon erős antioxidáns az E-vitamin, regenerálja a bőrt ez pedig a sebgyógyító hatással kiegészülve nagyon fontos, mivel aranyér esetén szükség van erre a tulajdonságra. Ebből most kiderült, hogy nem szabad lebecsülni a vitaminok erejét.

Vitaminok aranyér ellen.



2. tipp: A rostban gazdag ételek csodákra képesek hidd el!

A belső, illetve a külső aranyér kezelése házilag a megfelelő étrend kialakításával kezdődik. Ez is nagyon fontos és kivitelezhető dolog az aranyeresek számára. Muszáj kihangsúlyozni, hogy ez megelőzésre is nagyszerű és ez a legfontosabb tényező. De hogy miért is annyira fontosak a rostok? A megfelelő mennyiségű rost és folyadékfogyasztás segítségével normalizálni lehet a széklet állagát valamint fokozni lehet az ürítés gyakoriságát, ezáltal csökken a terhelés a végbélről. Hivatalos adatok szerint naponta legalább 3 alkalommal kellene zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani persze frissen és lehetőleg nyers formában.

A párolt, a főtt, a sült zöldségek és gyümölcsök is megfelelőek de az elkészítésük során a rostok károsodnak ezért is a legjobb a nyers állapot. Azt tudnod kell, hogy minél frissebb és feldolgozás nélküli egy étel, annál több vitamin található benne. Kiújult aranyér esetén mindenképpen fogyassz minden nap friss zöldséget és gyümölcsöt. A megnövelt rostbevitel enyhíti az aranyeres panaszokat, de sajnos azonnali javulásra semmiképpen se várj, ennek a folyamatnak szüksége van legalább olyan 5-6 hétre amíg érezhető változást tapasztalsz. És most jöjjön a legfontosabb dolog mégpedig az, hogy miket kell fogyasztanod ahhoz, hogy a legtöbb rostot vidd be.


A zöldségek közül a legjobb a kukorica, a káposztafélék, paprika, paradicsom, karfiol, retek, spárga, brokkoli, padlizsán a saláták és a sütőtök is. A gyümölcsök közül mindenképpen fogyassz almát, szőlőt, mazsolát, körtét, mindenféle bogyós gyümölcsöt, epret és málnát is. Heti több alkalommal kell fogyasztanod olajos magvakat, hüvelyeseket valamint csírákat, ilyeneket mint csicseriborsó, zöldborsó, sárgaborsó, lencse, száraz bab. Reggelire egy kis teljes kiőrlésű gabona a tejbe vagy a joghurtba a legjobb megoldás lehet. Nagyon jó hatással rendelkezik még a füge és az aszalt gyümölcsök is. Az olajos magvak közül a dió, az amerikai mogyoró és a tökmag rendkívül jó vitamin és ásványi anyag tartalommal rendelkeznek és persze rostban is kiemelkedőek. A zabpehely is rendkívüli rostforrás főleg a kismamáknak hiszen náluk is kialakulhat aranyér. Nagyon jót tesz az emésztésnek és nagyszerű székletlazító hatással rendelkezik vagyis a hatására nem fog kialakulni székrekedés. Erre akár azt is mondhatnád, hogy aranyér diéta annyira nagyszerű lehet ezeknek az ételeknek a hatása ilyen probléma esetében.

 

Most viszont jöjjön az, hogy milyen ételeket nem szabad fogyasztani aranyeres problémák esetén. A tejtermékek nagy mennyiségben történő fogyasztása semmiképpen sem ajánlott. Egy hatalmas adag fehérje nagyon rossz hatással van a belek savképző képességére. Nyilván nem is gondolnád, de a fagylaltot is érdemes elkerülni mivel a tejen kívül még sok színezéket és adalékanyagot tartalmaz. Vannak viszont olyan savanyított tejtermékek mint a joghurt és a kefir amelyek nagyon jó hatással vannak az emésztésre és még a székelést is megkönnyítik. A finomított szénhidrátok csakis negatív irányba terelik az aranyér állapotát.

Erősen ajánlott a cukros üdítők és édességek teljes kiiktatása az életedből aranyér esetén, bár anélkül sem egészségesek. Ezek az ételek és italok miatt alakulnak ki a gombás fertőzések és persze rövid időn belül elhízáshoz vezet. A finomított cukrot nagyon sokféleképpen helyettesítheted, ilyen a méz, a stevia, a nádcukor, a nyírfacukor és a gyümölcscukor. A méz aranyérre önmagában nem bizonyul hatékony módszernek, ugyanakkor ilyen formában rendkívül nagy segítségnek bizonyul. Továbbá ne fogyassz állati zsiradékokat valamint az ezekből elkészített élelmiszereket mint a húskonzervek, virslik, bolti kolbászok. Aranyér esetén a chipsekről és a snackekről is le kell mondanod mert csak fokozzák a fájdalmat és nehezebb lesz a székletürítés. A megemelt só fogyasztás irritálhatja a bélfalat és akár az aranyér mellé még visszér is kialakulhat ami senkinek nem hiányzik. A koffein nagyon negatív hatással van a gyomor és a belek nyálkahártyájára. Ha jelenleg fogyasztasz energiaitalt, akkor azt mindenképpen ajánlott letenni örökre mert az semmilyen szervednek nem tesz jót és még csak hatása sincsen.

A kávé és a tea nem egészségtelen italok, de az aranyereseknek mindenképpen mérsékelniük kell a fogyasztását mivel csak fokozhatják a problémát. Esetleg a koffeinmentes változatok megfelelőek lehetnek ha nagy problémát jelent a lemondás. Aki nagy mennyiségben fogyaszt alkoholt és aranyeres problémái vannak az nagy felelőtlenséget követ el, ugyanis az alkohol rendkívül irritálja a belek falát ami csak sokkal súlyosabbá teszi a tüneteket. Különösen a tömény alkoholos italok jelentik a legnagyobb fenyegetést a belekre és a gyomorra. Sajnos csodaszer aranyérre, amely egyik napról a másikra szünteti meg a problémát nem létezik. Ezért különösen fontos, hogy odafigyeljünk arra, hogy mit is eszünk. Tehát most már tudod, hogy miket szabad és miket nem szabad fogyasztanod ha aranyérrel küzdesz. Jöhet is a következő tipp.



3. tipp: A táplálkozás mellett a következő fontos dolog a mozgás. 

 

Ha nem tudod, hogy milyen mozgás lenne a legjobb a számodra, akkor most megtudhatod. Vannak olyan mozdulatsorok amelyek csupán a keringésnek tesznek jót, de megelőzésként is sokat segíthet. Olyan egyszerűen elvégezhető mozdulatsorok léteznek amiket hetente többször is elvégezhetsz. Érdemes az autót néha kerékpárra lecserélned valamint érdemes rendszeresen sétálnod is.

Nagyon sok szakember azt ajánlja, hogy ha valaki sokat néz televíziót, akkor érdemes azt összekötni valamilyen mozgásformával. Ha nézel egy filmet, akkor közben lehetőséged van szobabiciklizni, vagy különböző gyakorlatokat végezni. Az otthoni tornák nagyon sokat segítenek a keringés fokozásában. Amikor otthon végzel tornagyakorlatokat, akkor figyelj rá oda, hogy a mozdulatsorok komplexek legyenek. Ki kell terjednie az egész testre a mozgásnak valamint legalább napi 30 percet kell mozognod. A gyakorlatokat érdemes gyakran variálni egy kis helyben járással, nyújtózkodással vagy esetleg lábujjhegyen járással. Nagyon jó ha az ágyon fekszel és a lábaidat talpra húzod és lábcserével körözöl vagyis biciklizel a levegőben.

A medence izmainak az edzésben tartása nagyon fontos ezért minden aranyeresnek ajánlott a gátizomtorna. Ennek a segítségével a végbélzáróizom sokkal erősebb lesz ami nagyon pozitív hatással van a kötőszövetre is. Azért fontos, hogy a kötőszöveteid erősek legyenek, mivel akkor az aranyeres vénák nem tudnak majd kitüremkedni. Mindenképpen tudnod kell azt is, hogy az aranyér kialakulásáért a mozgásszegény életmód a felelős.

Amennyiben ülőmunkát végzel, akkor mindenképpen állj fel óránként és egy kicsit sétálj, változtasd a testhelyzetedet vagy egy kicsit tornázhatsz is. Az mondjuk igaz, hogy aranyér esetén nem igazán kellemes sokféle testmozgás mint a futás vagy a kocogás. Ezek helyett érdemes inkább sétálni vagy ami még nagyon hatásos az az úszás. Amennyiben mégis futásra adod a fejed, mindenképpen jó minőségű cipőt vásárolj, mivel a minőségi lábbeli segít tompítani a mozgás közben ért ütéseket.

Nem szabad elfelejtened, hogy a hasprés és minden olyan sport ami azzal jár, teljesen tilos. Amúgy is a hasűri nyomással járó sportok végzése is hozzájárul az aranyér kialakulásához. A nagy súlyokkal való edzés sem tesz jót egyáltalán az aranyérnek.

Összegezve a legjobb ha csak tempósan gyalogolsz vagy esetleg úszol, de mindenképpen rendszeresen kell végezned. Persze azt is hozzá kell tenni, hogy a rendszeres mozgás nem csupán azoknak ajánlott akik aranyérrel küzdenek hanem minden egyes embernek ugyanis a tartós egészség egyik kulcsa a mozgás már ősidők óta. Tarts ki, ne add fel, ugyanis lehet elsőre fárasztó és megerőltető lehet de idővel meghozza az eredményét.

 

Mit kell tudni az aranyér tornával kapcsolatban?

Az aranyér torna olyan gyakorlatok és mozgások összessége, amelyek segíthetnek az aranyerek kezelésében és megelőzésében. Az aranyér torna célja, hogy erősítse a végbél környéki izmokat, javítsa a vérkeringést, és csökkentse az aranyerek okozta tüneteket.

 

Az alábbiakban néhány olyan aranyér tornagyakorlatot találsz, amelyek segíthetnek:

 

Kegel-gyakorlatok: Ezek az izomösszehúzó és ellazító gyakorlatok nemcsak a medencefenék izmait erősítik, hanem segíthetnek a végbél területének vérkeringésének javításában is.

 

Gyakorlatok a hasizmok erősítésére: A hasizmok erősítése támogathatja a megfelelő bélmozgást és a helyes testtartást, amely hozzájárulhat az aranyerek tüneteinek enyhítéséhez.

 

Kardio mozgások: Rendszeres kardioedzés (például séta, úszás) növelheti a vérkeringést és elősegítheti az egészséges emésztést.


 

4. tipp: Amikor mi természetes termékekről beszélünk, akkor az azt jelenti, hogy 100%-ban természetes egy termék. 
 

Hogy az aranyérre mi a legjobb azon sokat lehetne vitatkozni, azonban mindenképpen hatásosak lehetnek a minőségi gyógynövényes krémek amelyek nagyon sokat segíthetnek egy enyhébb aranyér esetében. Ilyen természetes és teljesen vegyszermentes termék az Aurumflex Extra balzsam is amit kifejezetten aranyeres panaszok enyhítésére fejlesztettünk ki. Ha fontos az aranyér természetes kezelése, akkor ez a készítmény akár egy csodaszer is lehet. Nagyon sok orvos szokott ajánlani gyógynövényes termékeket a betegeknek.

Az Aurumflex Extra azért egyedülálló és kiemelkedő a kategóriájában mivel 16 gyógynövényt tartalmaz ami nagyon magas szám, más készítmények jó ha tartalmaznak 2 gyógynövényt. A pásztortáska az egyik legősibb gyógynövény az aranyeres problémák gyógyítására, de az összes olyan gyógynövényt felkutattuk amelyek segíthetnek az aranyér felszámolásában. Ha azt nézzük akkor az Aurumflex Extra egy ősi módszer egy teljesen modern köntösbe bújtatva. Ha évezredekig beváltak ezek a gyógynövények, akkor most is ugyanúgy hatnak. De most merüljünk egy kicsit jobban bele az Aurumflex Extra balzsam összetételébe. Találhatóak benne különleges alapanyagok mint a szőlőmag kivonat, a vadgesztenye, a fekete nadálytő és a fűzfakéreg. A szőlőmag kivonat rendkívül előnyös érrendszeri problémákra és persze az aranyeres panaszokra valamint az ezekkel szorosan összefüggő érproblémákra. Nagyon sok olyan vegyület található benne amelyek erősítik az érfalakat, erre pedig nagy szükség van aranyér esetén. A fekete nadálytövet pakolások illetve balzsamok alapanyagaként szokták feltüntetni. Rendkívül jó hatással van vérellátásra, de erről egy kicsit lentebb olvashatsz majd. A fűzfakéreg nagyszerű gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatással rendelkezik. Nézzük is milyen további gyógynövényeket tartalmaz az Aurumflex Extra: aloe vera, eukaliptusz, grapefruit, körömvirág, kamilla, kurkuma, levendula, libapimpó, menta, pásztortáska, szegfűszeg és kannabisz olaj. Ezek a gyógynövények nagyszerűen működnek együtt, ezért is lett annyira jó minőségű és hatásos készítmény az Aurumflex Extra balzsam. Ingyenes és gyors szállítás valamint 30 nap pénzvisszafizetési garanciát is igénybe vehetsz. 

 

"Páromnak rendeltem, a legjobb választásnak bizonyult, ugyanis első használat után érezte, hogy külső aranyérem visszahúzódott! Azóta napi 2x használja, csoda ez a krém! Nagyon köszönjük, örülök, hogy rátaláltam, sok gyógyszertári kencét próbált már, de ilyen eredményt eddig nem értünk el. Ajánlom bátran annak, aki eddig hezitált!"

 

Mi számít a legjobb aranyér kenőcsnek?

Általánosságban elmondható, hogy nem léteik olyan, hogy legjobb aranyér kenőcs. Különbözőek vagyunk, különböző tünetekkel és különböző panaszokkal. Ennek köszönhetően amelyik krém hatásosnak bizonyul egyeseknek, addig másoknak kevésbé. A legjobb aranyér kenőcsnek az számít, amely a leghatékonyabban enyhíti az aranyér tüneteit, például a fájdalmat, a viszketést, a duzzanatot és a vérzést. 
 


5. tipp: Érdemes a természethez fordulnod amikor valamilyen betegség alakul ki, egész pontosan a gyógynövényekről lesz most szó.

 

Már az évezredekkel ezelőtt létező civilizációk is ismerték a gyógynövények nagyszerű hatását és alkalmazták is őket. Biztosan téged is érdekel, hogy milyen gyógynövények lehetnek hatásosak az aranyér legyőzésére.
 
A bolhaútimagfű: Ez a gyógynövény a székrekedés ellen javasolt, azonban aranyér kezelése esetén is nagyon hatékonyan bevethető. A hatását úgy képes kifejteni, hogy megszívja magát vízzel aztán pedig megduzzad a belekben. Tehát ha bolhaútifű-magot akarsz szedni, akkor mindenképpen sok folyadékot kell fogyasztanod naponta. Persze vannak még nagyszerű hatásai ennek a gyógynövények, képes megkötni a zsírt, a cukrot és a méreganyagokat is. Ha fogyókúrába akarsz belevágni, akkor ez nagyon jó megoldás lehet. Képes csökkenteni a vér koleszterinszintjét is. Egyes kutatások szerint, bár ez nem biztos adat, de a vércukorszint csökkentésére is nagyon hatásos. A segítségével jobban szaporodnak a hasznos baktériumok, ezért erősíti az immunrendszert.

 

Fekete nadálytő: Fentebb már olvashattál róla néhány információt, de most alaposabban megismerheted. Ezt általában külsőleg szokták alkalmazni. Vagy magát a növényt vagy a hidegen kisajtolt olaját szokták a problémás felületre tenni. Található benne egy allantoin nevű anyag ami nagyszerű sebgyógyító és a viszkető érzést is képes megszüntetni. Persze nem csupán aranyérnél lehet használni a fekete nadálytövet, hanem sebeknél, zúzódásoknál, visszér esetén, véraláfutás esetén vagy akár köszvény és ízületi fájdalom ellen is. A fekete nadálytő levelét is fel lehet használni emésztőrendszeri betegségek esetében. A gyökereit külsőleg szokták használni frissen és szárítva is akár.

 

Lándzsás útifű: Ez a gyógynövény is tartalmazza az allantoint ami a fekete nadálytőben is megtalálható. Magából a növényből illetve a porából is készíthető nagyszerű kenőcs de megvásárolható az elkészített változata általában a gyógyszertárakban. Végülis a kenőcsöt te is elkészítheted magadnak otthon, egy próbát tehetsz vele. 1 dl disznózsírt melegíts addig ameddig felolvad, ebbe kell beletenned a növény apróra vágott darabjait. Ezután egy napig hagynod kell állni majd melegítsd fel ismét, végül szűrd le.

 

Varázsmogyoró: A varázsmogyoró általában sok gyógyszertári aranyér elleni készítménynek a hatóanyaga. Nagyon jól hűsít, segít enyhíteni a fájdalmakat és a viszketést is. Az egyik leghatásosabb természetes fegyver az ekcémára és a pszoriázis kezelésére, de leküzdheted vele a pattanásokat is. A benne található tanninok lehetővé teszik, hogy a bőröd ne legyen annyira zsíros. Ha nem annyira zsíros a bőröd, akkor nem is alakulnak ki mitesszerek. Lehet furcsán hangzik, de a növény használatának hatására kevesebbet fogsz izzadni, mivel összehúzó hatásokkal rendelkezik. Ha esetleg korpásodással küzdesz, akkor mindenképpen érdemes kipróbálnod a varázsmogyoró hihetetlen erejét. Kiegyenlíti a bőr pH – értékét és a viszketést is csökkenti.

 

Aloe vera: Belsőleg használva az aloe vera hashajtó hatással rendelkezik, ezért aranyér esetén javallott a fogyasztása. Nagyon sok bioboltban kapható az aloe vera. Házilag nem érdemes kipréselned. Az aloe vera levelének a belső része eléggé erős hashajtó. Külsőleg is eredményesen alkalmazhatod a viszkető és égő bőrre. A már említett hashajtó hatása miatt hosszú távon biztosan ne fogyaszd, mert az már káros lehet. Mivel nagyon sok antioxidáns található benne, ezért erősíti az immunrendszert és a szabadgyökök ellen is képes felvenni a harcot. A nagyszerű aloe vera lé megtisztítja a szervezet emésztőrendszerét. Amennyiben rendszeresen fogyasztod, akkor sikeresen megemelheted az energiaszintedet és még a testsúlyodat is egészséges szinten tarthatod. Sokkal fentebb már olvashattad, hogy a rost nagyon fontos aranyeres probléma idején. Az a jó hír, hogy az aloe vera leve sok rostot tartalmaz, ez pedig ugye könnyíti az emésztést és a bélmozgást is javítja. Székrekedésre nagyszerű megoldás, azt viszont tudnod kell, hogy kell neki néhány óra hossza mire kifejti a hatásait. A 2-es típusú cukorbetegek számára egy igazi csodaital lehet az aloe vera lé, ugyanis csökkenti a triglicerid szintjét a véredben. Minden cukorbetegnek aloe vera levet kellene innia, hogy jelentősen javuljon az állapotuk. Mivel javítja a vérminőséget, ezért csökkenthető vele a szívroham és a stroke esélye.

 

Disznózsír: Egyre gyakrabban felmerülő kérdés a disznózsír aranyérre történő alkalmazása, ezért most tisztázzuk a tudnivalókat ezzel kapcsolatban. A disznózsírt a régi hagyományos falusi gyógyításban többször is alkalmazták különböző betegségek esetén. Mára a legtöbb felhasználását homály fedi, azonban a fennmaradó információkból arra következtethetünk, hogy valamilyen formában mégiscsak használhatták a disznózsírt aranyér kezelése esetén. Ugyanakkor feltételezhetően ez önmagában nem igaz, hiszen nem a disznózsírt használhatták, mint csodaszert. Sokkal inkább alapanyagként használták fel, melynek segítségével házilag készült gyógynövényes krémeket állítottak elő. A disznózsírt felmelegítve, majd a különböző gyógynövényeket hozzáadva egy kenhető állagú gyógynövényes krém, zsír állítható elő. Ezt mára a gyógynövényes krémek váltották fel, melyek megfelelő körülmények között, több gyógynövény felhasználásával, a szinergetika (egymást erősítő, együtt ható) törvénye alapján készülnek.

 

CBD olaj aranyérre: A CBD (kannabidiol) olaj egy növényi kivonat, amelyet a kannabisz növényből nyernek ki. A CBD számos potenciális egészségügyi előnnyel rendelkezik, és számos tanulmány vizsgálja a kannabidiol hatásait különböző betegségek esetén, beleértve az aranyeret is. Bár a CBD olajnak gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatása lehet, jelenleg nincs elegendő tudományos bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a CBD olaj kifejezetten hatékony lenne az aranyér kezelésében. A CBD olajnak van néhány előnye, amelyek segíthetnek a tünetek enyhítésében, például a gyulladás csökkentése és a fájdalomcsillapítás, de további kutatásra van szükség annak megállapításához, hogy konkrétan az aranyérre milyen hatással van.

Gyógynövények aranyér ellen.


6. tipp: Most a folyadékfogyasztást fogjuk egy kicsit kivesézni, mivel ez az egyik legfontosabb a szervezet számára.

 

Nem csak az aranyeresek számára hanem minden egyes ember számára. A mai rohanó világban figyelmet kell rá szentelned, hogy mennyi folyadékot fogyasztasz és milyen minőségűt persze. A mennyiségtől persze az is függ, hogy milyen évszak van éppen. Nyáron egyértelműen sokkal több folyadékot kell bevinni. Azt általában mindenki tudja, hogy az emberi test úgy 60%-a vízből áll. Ennek a nagyobb része sejten belül található meg, a kisebb része pedig sejten kívül van (ilyen a vérplazma, nyirok, a vizelet és az egyéb testnedvek).


Egy kis érdekesség, hogy a szervezetben nagyon sok helyen található folyadék.Található a csontban, a fogzománcban, a zsírszövetekben, a májban, az izmokban, az agyvelőben, a vesékben és a szemben. Rendkívül fontos szerepet játszik a víz a szervezet működésében. Biztosítja a vérkeringést, a vér összetételét is befolyásolja, a vérnyomást is szabályozza. A víz teszi lehetővé a tápanyagok, és a salakanyagok szállítását. A víznek köszönhető a szervezet állandó belső hőmérséklete. Az ízületek megfelelő működéséhez is hozzájárul.

 

A szervezet csakis akkor képes megfelelően és zavartalanul működni, ha a szervezetbe termelődő folyadék valamint az onnan eltávozó folyadéknak a mennyisége egyensúlyban van. Ezt az egyensúlyi állapotot több külső tényező is befolyásolhatja. Ilyen tényező lehet az aktív sporttevékenység, a nehéz fizikai munka, akár a kint lévő hőmérséklet vagy az éghajlat. Képzeld olyannyira fontos a víz a szervezetnek, hogy a hiányában megemelkedhet a testhőmérséklet és a szívfrekvencia is. Víz nélkül nagyon fontos tápanyagokat veszít el a szervezet és ezek hiányában sokkal alacsonyabb lesz a szervezet teljesítőképessége. Mivel nem rendelkezik folyadékraktárakkal a szervezet, ezért a felesleges folyadékmennyiséget a vesék elég hamar kiválasztják. Csupán 2%-os vízvesztésnél már csökken a fizikai és a szellemi teljesítőképesség is. A tünetek lehetnek fejfájás, fáradtság, szomjúság illetve a koncentrálóképesség elvesztése.
 

Egy érdekesség, hogy a szomjúságérzetet a test viszonylag későn jelzi, tehát nem érdemes megvárni azt amíg szomjas leszel hanem mindig innod kell. Amikor már szomjas vagy akkor már innod kellett volna azt jelenti. A munka közben beiktatott pihenőkben érdemes elfogyasztani egy  pohár frissítő vizet vagy egy zölditalt, esetleg valamilyen 100%-os gyümölcslevet. Figyelj rá oda, hogy a napi átlag folyadékbevitel meglegyen 2,5 liter. Ekkora mennyiség képes biztosítani a vízháztartás egyensúlyát.
 

De milyen vizet is fogyasszak, biztosan felmerül benned a kérdés!? Ajánlott a tisztított víz illetve az előre palackozott ásványvizek lehetőleg szénsavmentes. A gyümölcsökből és a zöldségekből készített turmixok, smoothiek is nagyszerűek a szervezetnek mivel sok vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak. Nagyszerű szomjoltó ital még a zöld tea illetve a különböző gyógyteák. Gyógyteák esetén viszont mindenképpen vedd figyelembe az elkészítési és a fogyasztási javaslatot. A különböző cukros üdítőitalok illetve a sok kávé egyáltalán nem tesz jót a szervezetnek, tehát ezt a féle folyadék típust inkább hanyagold ha lehet.

Egy érdekesség, hogy a nők sokkal kevesebbet szoktak izzadni mint a férfiak ezáltal ugye kevesebb folyadékot vesztenek. Ezt a kisebb testméretüknek és a gazdaságosabb folyadékháztartásuknak köszönhetik. Egy fokozott sportolás során vagy  egy nagy melegben akár 2-2,5 liter folyadékot is igényelhet a szervezet mivel az izzadsággal nagy mértékű elektrolit távozik. Ha esetleg nem tudnád milyen szerepe van az elektrolitnak, akkor most kiderül. Az elektrolitok a szervezet számára nagyon fontos ásványi sók ilyen a nátrium, a kalcium, a magnézium vagy a kálium. Ezek segítik az izmokat az összehúzódásban illetve az ellazításban. Az elektrolit hiányában izomgörcs és kifáradás is létrejöhet. Tehát most megtudhattad miért is a legnagyobb kincs a víz az ember számára. Ha megfelelő folyadékot fogyasztasz, akkor megelőzheted az aranyeres problémákat valamint aranyér esetén beindítja a bélmozgást tehát nem fog székrekedés kialakulni.  

Fogyassz sok folyadékot aranyér esetén.
 

7. tipp: Egy tanulmányból az derült ki, hogy akik sokkal jobban odafigyelnek a higiéniára azoknál ritkábban alakul ki az aranyér.

 

Tehát ez megelőzésnek is nagyon jó, de már kialakult aranyér esetében is fontos a megfelelő higiénia. Nagyon oda kell figyelni különösen a lefekvés előtti fürdésre illetve kiemelt figyelmet kell szentelni a genitáliák tisztán tartására. A székelés esetén el kell kerülni az erőlködést és minél puhább WC papírt érdemes használnod de a nedves intim törlőkendő is jó lehet. Sose szabad használni durva és kemény papírt a végbél körül, mivel az nagy fájdalommal járhat. Az legideálisabb megoldás az lenne egy aranyeres számára ha székelés után rögtön megmosásra kerülne a problémás testrész. Ez esetben langyos vízzel a legjobb megmosni a végbél környékét.
 

Ezek mellett még érdemes egy fertőtlenítő ülőfürdőt is elvégezni. Nyilván azért fontos ez a már kialakult aranyérnél, mert így el lehet kerülni az esetleges fertőzéseket.  Ha van rá lehetőség, akkor mindenképpen szellős, pamut fehérneműket kell hordani aranyér esetén. Nagyon ajánlott még egy napi ritmus kialakítása is, ami azt jelenti, hogy a székletürítés mindig azonos időpontban történjen így el lehet kerülni a széklet visszatartása miatt kialakult székrekedést.

 

Mi a teendő erősen vérző aranyér esetén?

Az erősen vérző aranyér esetén fontos azonnali orvosi segítség igénylése. Ez állapottól és a vérzés súlyosságától is függhet. Abban az esetben ha orvoshoz tudunk fordulni, akkor mindenképp tegyük meg, azonban ha a vérzés rendkívül erős, akkor ne habozzunk segítséget hívni.

 

Amíg várakozunk a következők javasoltak:

 

Ülj, vagy feküdj le: A nyomás csökkentése segíthet megállítani a vérzést. Ha lehetséges, feküdj a hátadra, és emeld fel a lábaidat párnával vagy díszpárnával.

 

Hűtés: Helyezz hideg tömörítést az érintett területre. Ez segíthet csökkenteni a duzzanatot és a vérzést.

 

Ne erőltesd a WC-használatot: Kerüld a túlzott erőlködést, mivel ez további nyomást gyakorolhat az aranyérre. Ne törölgesd durván a végbéltájékot, használj inkább nedves törlőkendőt vagy meleg vizes fürdőt.

 

Ivóvíz: Fogyassz elegendő mennyiségű vizet, hogy megelőzd a székrekedést, ami súlyosbíthatja az aranyér tüneteit.



Megfelelő higiénia aranyér esetén.

A végére is értünk a 7 tippnek. Sajnos bizony gyors megoldás aranyérre nem létezik, ezért ha mindenképp el szeretnénk kerülni, javítani az állapoton, akkor a fentiekre érdemes figyelni!

 

Gyakran feltett kérdések az aranyérrel kapcsolatban:

 

Mi húzza vissza az aranyeret?

Az életmódbeli változások, például a magas rosttartalmú étrend, a rendszeres testmozgás és a megfelelő folyadékbevitel segíthet a tünetek enyhítésében és az aranyér visszahúzásában. Súlyos esetekben azonban szakorvosi kezelésre is szükség lehet.

 

Mennyi a külső aranyér gyógyulási ideje?

A külső aranyér gyógyulási ideje egyénenként változhat, és számos tényező befolyásolhatja azt, hogy mennyi idő alatt múlnak el a tünetek vagy a betegség. Általánosságban elmondható, hogy az életmódbeli változtatások, a rostdús étrend, a megfelelő folyadékbevitel és a rendszeres testmozgás segíthetnek a külső aranyér tüneteinek enyhítésében és a gyógyulási folyamat felgyorsításában.

 

Segíthet-e a szódabikarbóna aranyérre történő alkalmazása?

A szódabikarbóna alkalmazása nem biztos, hogy minden esetben hatékony vagy ajánlott. Ezenkívül egyes esetekben akár súlyosbíthatja is a tüneteket.

 

Melyek a belső aranyér tünetei?

 

Véres széklet: A leggyakoribb tünet, amikor a székletben vagy a WC-papíron vércseppek láthatók lehetnek.

 

Végbéltáji fájdalom: A belső aranyerek környékén jelentkező kellemetlenség vagy nyomás érzés.

 

Végbélnyílás viszketése: A duzzadt vagy gyulladt aranyerek okozhatnak viszketést a végbélnyílás környékén.

 

Fájdalom vagy kellemetlenség ülés közben: Az aranyerek nyomása vagy gyulladása miatt fájdalom jelentkezhet ülés közben.

 

Végbélből történő kis vérzés: A belső aranyerek okozhatnak olykor kis mennyiségű vérzést a végbélből.

 

Segíthet-e a fokhagyma aranyér ellen?

A fokhagyma néhány tulajdonsága, mint például az antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatások, miatt kerül szóba az aranyérrel kapcsolatban. Azonban fontos megjegyezni, hogy az ilyen otthoni kezelések hatékonysága egyéntől függően változhat, és mindig érdemes szakemberrel konzultálni az aranyér kezeléséről, különösen, ha a tünetek súlyosak vagy tartósak.

 

FONTOS: A fokhagyma irritációt okozhat, és néhány ember érzékeny lehet rá. A fokhagymát általában hígítva alkalmazzák, például olívaolajban vagy más hordozóolajban. A tiszta fokhagyma alkalmazása égést vagy irritációt okozhat.

A fokhagymát összetörve paszta készíthető melyet hígítva steril gézre vagy kötözőre tehetünk, melyet aztán a külső aranyérre rakhatunk. Mindössze néhány percig javasolt rajta hagyni, ezt követően langyos vízzel le kell mosni!

Egyet viszont ne felejts, ha már kialakult az aranyér, akkor mindenképpen fordulj vele orvoshoz, ne csak otthon akard magadnak kikezelni, mert abból sok rossz is elsülhet.