Ha sokat ettél karácsonykor vagy csak egyszerűen gyomorfájdalommal küzdesz, akkor most adunk neked néhány tippet arra, hogy miket érdemes ilyenkor enned.
Nem csak annyi a megoldás, hogy megvárod amíg elmúlik, hanem vannak olyan ételek és italok amelyek után jobban fogod magad érezni. Most ebben a videóban azt nézzük meg, hogy milyen okai lehetnek a tartós gyomorfájdalomnak! Fontos megjegyezni, hogy nem múló gyomorfájdalom esetén mindenképpen orvoshoz kell fordulni!
Nézzük, hogy milyen 7 hatásos megoldás van a gyomorfájdalom enyhítésére!
Banán gyomorfájdalom enyhítésére
A banán lehet az egyik legjobb étel gyomorfájás ellen házilag. Nagyon sok káliumot tartalmaz amire pedig szüksége van az emberi szervezetnek. A banán gyomorfájás esetén sokat segíthet, hiszen egy gyomorfájdalom, vagy hasmenés esetleg hányás esetén rendkívül fontos a kálium. A cukortartalma miatt ad egy kis energiát, és nem is annyira édes, hogy émelyegj tőle. A banánban található természetes enzimek segíthetnek a gyomor nyálkahártyájának védelmében, és a magas rosttartalom segíthet normalizálni az emésztést. A banán gyengéd, nyugtató hatást gyakorolhat a gyomorra. Enyhítheti az irritációt és a gyulladást a gyomorban, ami segíthet csökkenteni a gyomorfájdalmat.
Rizs
A rizs valamint a többi keményítőtartalmú étel mint a krumpli vagy a zabpehely is, képesek helyreállítani a gyomor belső falának a védőrétegét. Támogatja az emésztést és nyugtató hatású is. Mivel nem maradnak túl sokáig a gyomorban, ezért nem idéz elő savas refluxot.
Almaszósz
Az almaszósz is képes nyugtatni a gyomrot, nagyon könnyedén emészthető, energiát is ad és visszafogja a hasmenést. Az almahéjában pektin található, ezért ha székrekedéssel küzdesz, akkor ajánlott egészben megenni az almát.
Pirítós
Gyomorfájásra házilag egy nagyon jól bevált, klasszikus gyomorfájdalom elleni étel. Ez sem marad sokáig a gyomorban ezért nem idéz elő savas refluxot. De csakis üresen szabad enni, tehát ne kenj rá semmit.
Húsleves
A hagyományos húsleves kiváló lehet a gyomorfájdalomra. A folyadék valamint és a sótartalom miatt pótolhatod vele az elveszített vizet és sót. Nem szabad viszont túl zsírosra főzni, hogy könnyedén emészthető legyen.
Natúr keksz
Ez is olyan kategóriájú mint a rizs. Nagyon könnyen emészthető és nyugtatja a gyomrot is. Nem ajánlott az édes és sós változat, hanem az ízetlen natúr keksz.
A gyömbért már nagyon régóta használják gyomorproblémákra. Nagyszerű lehet teaként fogyasztva vagy mézzel együtt is beválik az emésztési problémákra. A gyömbérben található aktív összetevők, például a gingerolok és shogaolok, serkenthetik az emésztést, segíthetnek enyhíteni a gyomorégést, a puffadást és a gyomor görcseit. A gyömbér emellett segíthet csökkenteni az émelygést és a hányingert, amelyek gyakori kísérő tünetei lehetnek a gyomorfájdalomnak.
Reméljük tudtunk neked segíteni, hogy otthon egyszerűen tudd kezelni a gyomorproblémákat.
A gyomorszáj fájdalom okai különböző tényezők miatt jelentkezhet, beleértve az alábbiakat:
Gyomorfekély: A gyomorfekély egy olyan seb vagy sebek a gyomor vagy a nyelőcső nyálkahártyáján, amelyek fájdalmat okozhatnak a gyomorszáj területén. A fájdalom általában étkezés után jelentkezik.
Gastrooesophagealis refluxbetegség (GERD): Az emésztőrendszeri sav visszafolyása a nyelőcsőbe irritálhatja a gyomorszájat, ami fájdalmat okozhat.
Gyulladásos betegségek: A gyomorszáj területén fellépő gyulladások, például gasztritisz (gyomornyálkahártya gyulladása) vagy ezofagitisz (nyelőcsőgyulladás) szintén fájdalmat okozhatnak.
Idegi okok: Stressz és szorongás is okozhat gyomorszáj fájdalmat, mivel hatással van az emésztőrendszerre.
Diéta és étkezési szokások: Bizonyos ételek vagy italok, például túl fűszeres ételek, alkohol vagy koffein fogyasztása irritálhatja a gyomorszájat és fájdalmat okozhat.
Helicobacter pylori fertőzés: Ez a baktérium a gyomornyálkahártyában élve gyulladást és fekélyeket okozhat, ami gyomorszáj fájdalmat eredményezhet.
Nem múló gyomorfájdalom esetén fontos, hogy orvosi tanácsért és vizsgálatért fordulj orvoshoz vagy egészségügyi szakemberhez, mivel a fájdalom hátterében komolyabb probléma is állhat.
Mi segíthet gyomorszáj fájdalom ellen?
Étrendi változtatások: Kerüld a túl zsíros, túl fűszeres, túl savas ételeket és italokat, mivel ezek irritálhatják a gyomor nyálkahártyáját. Próbálj kis adagokban étkezni és gyakrabban, hogy ne terheld túl a gyomrot.
Kávé, alkohol és dohányzás kerülése: Ezek az anyagok irritálhatják a gyomrot és fokozhatják a fájdalmat.
Megfelelő folyadékbevitel: Figyelj arra, hogy elegendő folyadékot fogyassz, különösen víz formájában. Kerüld a túl forró vagy túl hideg italokat.
Stresszkezelés: A stressz hozzájárulhat a gyomorpanaszokhoz. Próbálj meg olyan stresszcsökkentő technikákat alkalmazni, mint például meditáció, légzőgyakorlatok vagy relaxációs technikák.
Étkezés utáni pihenés: Ne feküdj le azonnal étkezés után, várj legalább 2-3 órát, mielőtt lefeküdnél. Emellett próbálj meg egyenesen ülni vagy állni étkezés közben, hogy ne terheld túl a gyomrot.
Probiotikumok: Néhány embernek segíthetnek a probiotikumok, melyek segíthetnek a gyomor-bél rendszer egyensúlyának helyreállításában.