Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Mi a csontkovács feladata?

2019. 06. 26. 11:34:00 Sági Zsolt - HillVital

Először is tudni kell, hogy az emberi test olyan mint egy gépezet, éppen ezért elkopik és elhasználódik valamennyire, ilyenkor jön szóba a csontkovács.
 

Sajnos az ideális testtől a mai ember vázrendszere eléggé messze van.


A csontkovácsnak nagyon sok dolga van a mai világban élő emberekkel akik az íróasztalnál ülnek egész nap és nem mozognak semmit se. Az emberi vázrendszer mozgásra lett kitalálva, ezért csak szenved a test a kevés mozgástól. Ősünk vadászott, halászott és szinte állandóan mozgásban volt, ezért nem volt szüksége csontkovácsra és nem is voltak problémái a csontjaival. Vannak olyanok is a mai világban akik meg túlzásba viszik, ezért ő nekik azért vannak fájdalmaik mert túlerőltetik a csontjaikat.

 

Részletezzük a csontkovács feladatkörét neked!


A csontkovács feladata, hogy a vázrendszerben bekövetkezett hibákat felismerje és kijavítsa.

 

A csontkovács a gerinccel, a könyökkel, a vállal, a térddel és a csípővel foglalkozik, persze mellékhatások nélkül. Először azt kell kiderítenie a csontkovácsnak, hogy mikor jelentkeztek a panaszok és hol valamint minek a hatására erősödik és csillapodik a fájdalom. Kikérdezi a tüneteket és a panaszokat valamint a korábbi kezeléseket is. A csontkovács nem a tüneteket kezeli, hanem a fájdalom okával és megszüntetésével.
 

A beszélgetés és a fizikai vizsgálat során a csontkovács már el tudja dönteni, hogy az ő módszereivel kezelhető-e a beteg. Ha igen, akkor várhatóan már a beszélgetés alatt hozzálát a kezelés megtervezéséhez. Ilyenkor nem csak a kezelési módszer meghatározó, hanem az időtartama, illetve a kezelések száma is kulcsfontosságú. Egy-egy kezelés időtartama is igen változó lehet. Több testtájra kiterjedő panaszok esetén a kezelés időtartama nőhet.
 

A kezelések időtartama nagyon változó lehet.
 

Lehet akár 20-30 perces is de nem ritka a 2 órás kezelés sem. A kezelés közben szoktak használni gyógynövényes balzsamokat és krémeket is. A Gyógyfüves Mesterbalzsam is nagyon jó lehet egy kezelés során, ugyanis 12 gyógynövényt tartalmaz tehát erős fájdalomcsillapító hatása van és hűsítő hatással rendelkezik. Mindenképpen érdemes kipróbálni!