Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A külső aranyér kezelése

2019. 06. 18. 14:54:00 Sági Zsolt - HillVital

A kialakult külső aranyér okozta fájdalmak rövid kezeléssel megszüntethetőek.


De hogyan is alakul ki az aranyér?


A felnőttek felének 50 éves korára már volt aranyér miatt kialakuló végbél körüli viszketése, vérzése. Az aranyeresség legfőbb tünete a székelés közbeni fájdalom, illetve vérzés.

Leggyakrabban a székürítés során történe erőlködés következménye miatt alakul ki aranyér. Nő a vénák falára nehezedő nyomás, melynek köszönhetően a vénák túltágulnak. Ezek idővel sérülékenyebbé válhatnak és gyulladást is okozhatnak.

Valamint fontos megjegyezni azt is, hogy a nagyfokú kitágulás lassítja a véráramlást melynek köszönhetően növelődik a vér pangása. Ennek következtében fokozódik a véralvadás, megnő a vérrögök kialakulásának a veszélye.
 

Külső és belső aranyér



Az elhelyezkedésétől függően az aranyeret két csoportba soroljuk. A belső aranyér a végbél belső oldalán helyezkedik el, míg a külső aranyér a végbélnyílás körüli területen található meg.

A külső aranyerek általában már kialakulásukkor igen kellemetlen panaszokat okoznak. Mivel igencsak vékony bőr fedi őket, ezért hajlamosak, és nagyon gyakran vérzenek is. Azonban ha a véráramlás nagyon lelassul, akkor trombózis is kialakulhat. 

Külső aranyér lehet az is ha a kívül futó vénás hálózat trombózisa miatt a vér megalvad, és a gyulladás miatt a külső aranyér melletti szövetek megduzzadnak.

Azonban előfordulhat olyan eset is amikor belső előrehaladott aranyérről beszülünk. Ez a belső aranyér összenő a külsővel vagy a záróizomzaton keresztül előreesik.

Külső aranyér kezelése történhet krémekkel vagy jegeléssel is. De akár az aranyér kimetszése is szerepet játszhat. Így a panaszok hamarabb megszűnnek.

Érdemes minél hamarabb kivizsgáltatni magunk, hiszen a külső aranyér kezelése könnyen elvégezhető.

A kezelés mellett nagyon fontos a megelőzés, illetve a hajlamosító tényezők kerülése is. 

Az aranyér abban az esetben szűnik meg hosszú távú következmény nélkül, ha a kiváltó oka megszűnik. Ilyen lehet a terhesség, szülés, jelentős testsúly, ülő életmód, kemény székletürítés vagy székrekedés.