A magnézium az egyik legfontosabb ásványi anyag a szervezet számára.
Számos fontos feladattal rendelkezik, szabályozza a vérnyomást, hozzájárul az izmok megfelelő működéséhez valamint az immunrendszernek és az emésztésnek is szükséges van rá.
De mi is utalhat arra, hogy nincs elegendő a szervezet számára?
A magnézium mintegy 300 biokémiai folyamatban vesz részt a szervezetben. A magnézium csaknem fele a csontokban tárolódik el és csak kis mennyiségben van belőle a vérben. Több tényezőtől is függ, hogy mennyi magnéziumra van szüksége a szervezetnek. Számít a kor, a nem de attól is függ, hogy a nő várandós e vagy szoptat.
Vannak olyan életkörülmények is amelyek indokolhatják a magnézium bevitelt például a nagyon stresszes élet vagy a komoly sportolás. A nem megfelelő étrend és a túlzott alkoholfogyasztás is hozzájárul a magnéziumhiány kialakulásához.
A leggyakoribb jel ami magnéziumhiányra utal az amikor az izmok időnként görcsbe rándulnak. A magnézium nagy szerepet játszik az izmok működésében. Amikor a szemhéj rángatózik az is a magnéziumhiányra vezethető vissza.
A gyakori fejfájás hátterében is állhat időnként a magnéziumhiány. Magnéziumhiány esetén nagyobb eséllyel alakul ki migrén. A magnézium nagy szerepet játszik a szív izmainak erősségében is. A magnéziumhiány következménye lehet a depresszió, a nyugtalanság, a rosszkedv, az idegesség és a letargia is. A magnéziumszint növelése javíthat a lelki állapoton is. Csökkenti az idegességet és a szorongást és még az alvás is sokkal nyugodtabb lesz.
A magnéziumnak pozitív hatásai vannak a memóriára is és az emlékezőképességre. A szakemberek szerint az alacsony magnéziumszint miatt fokozódik az agyban a méreganyagok felhalmozódása és ez hozzájárul a Parkinson-kór és az Alzheimer-kór kialakulásához.