Egyre több időt töltünk a számítógép monitora előtt, egyre többet bámuljuk az okos telefon kijelzőjét. Nem csoda hát, hogy egyre többen szenvednek a visszatérő nyaki fájdalom miatt.
Ilyenkor azt mondjuk: „beállt a nyakam!" Nézzük meg, mit tehetünk ellen!
A merev nyaktartás kialakulhat hideg hatására, túlterhelés, huzat, rossz testtartás, stressz, szorongás vagy lelki okok miatt. Eleinte szúró, éles fájdalom jelentkezik, majd tompa jellegű, ami főleg mozgatásnál erősödik.
Mivel kerülhető el a nyaki fájdalom?
A szokott tevékenységeink során elsősorban vigyázzunk arra, hogy a nyakunkat ne tartsuk sokáig ugyanabban a testhelyzetben! A számítógép monitorát állítsuk be úgy, hogy az a nyakunknak kényelmes legyen, üljünk egyenes háttal előtte. Okos telefon használatakor vagy autóvezetéskor is tartsunk időnként szünetet, hogy a nyakunk ne legyen hosszú ideig előrehajolva. Alvás közben is kialakulhat a nyakizmok fájdalmas feszessége. Elég hozzá egy nem megfelelő, túlságosan süppedős, puha matrac, a túl magas vagy éppen túl lapos párna. Az alvási pozíció is befolyásolja a nyaki fájdalmak jelentkezését. A nyaki izmok görcse leginkább a hason fekvő embereknél alakul ki. Használjunk megfelelő nyakpárnát alváshoz!
Néhány megoldás a nyakfájás megszüntetésére:
A nyakizom gyengéd masszírozása. A beállt nyak masszírozása sokat segíthet, de ajánlott olyan embernek végeznie aki ért is hozzá.
Természetes izomlazító, fájdalomcsökkentő hatású, külsőleg alkalmazható szerek alkalmazása.
A fájdalmas területre tett meleg sál, meleg zuhany is megfelelő, ugyanígy a meleg lazítja a görcsös izmokat.
Egyes ásványi anyagok (pl. kalcium, magnézium) hiánya is hozzájárulhat a nyaki izmok görcskészségéhez. Így ezek pótlása is enyhítheti a tüneteket.
Visszatérő nyaki panaszok esetén rendszeresen végzett gyógytornára van szükség.
Néhány egyszerű gyakorlat a nyakizmok fájdalmas feszességének elkerülésére:
Tegyük a kezünket a fejünkhöz, és szorítsuk oda az autó fejtámlájához, majd tartsuk ott 30 másodpercig!
Végezzünk tíz vállkörzést előre és ugyanannyit hátrafelé!
Hajtsuk a fejünket lassan a vállunkhoz tízszer mindkét oldalon!
Sokan teszik fel a kérdést "Mit csináljak ha beállt a nyakam", így nézzük, hogy mit érdemes ilyenkor tenni!
Ha hirtelen ok nélkül becsípődött a nyak, akkor először is próbáljunk meg megnyugodni, és ne mozduljunk túl sokat. A nyak húzódás kezelése természetesen történhet jegelés, masszázs, illetve gyulladáscsökkentők kezelésével is. A beállt nyak kezelése esetén próbáljuk meg kényelmesen elhelyezni a fejet és a nyakat, és ne tegyünk semmilyen mozdulatot, amely fájdalmat okozhat. Ha a fájdalom nem múlik el, és nem tudjuk a nyakat mozgatni, akkor forduljon orvoshoz, hogy megbizonyosodjon arról, hogy nincs-e súlyosabb probléma. Ha a fájdalom enyhül, de napokkal később is továbbra is jelen van, akkor is érdemes orvoshoz fordulni, hogy megbizonyosodjon arról, hogy nincs-e valamilyen sérülés a nyakban. Természetesen a beállt nyak krém segítségével is kezelhető. A nyaki merevség oldása gyakran masszázs és különböző krémek segítségével otthonunkban is lehetséges.
Nyakfájdalom esetén érdemes a természetet segítségül hívnod! Izomlazító krém nyakra? Itt a segítség!
A természet alkotta SALIKORT EXTRA balzsam olyan speciális gyógynövényeket tartalmaz, amelyek a fájdalom helyett az enyhülést hozzák el a mindennapjainkba, a valódi könnyed és gondtalan mozgás örömét! Megbízhatóan gondoskodik a hosszú távú és hatékony fájdalomcsillapításról. Különleges alapanyagai között megtalálható a gyömbér, kurkuma, levendula de ezeken kívül még 12 gyógynövény található benne. Bőrbe masszírozva, majd gyorsan felszívódva fejti ki magas, gyógynövényes hatóanyagát. Ingyenes és gyors szállítás valamint 30 nap pénzvisszafizetési garancia.
Vörösné Zsóka
"Régóta használom a salikort extrát , mert fájdalom esetén (derekam, térdem ) naponta többször használom és 3. nap után már elég egy- két alkalommal használnom."
A nyak- és vállfájdalom számos különböző okra vezethető vissza
Rossz testtartás: A tartási problémák, például a hosszan tartó rossz testtartás vagy az ismétlődő mozdulatok (például a hosszú ideig tartó gépelés vagy számítógépes munka) fokozott stresszt gyakorolhatnak a nyakra és a vállakra.
Izomfeszültség: A stressz, a túlterhelés vagy az izomgyengeség miatt az izmok feszültek lehetnek, ami fájdalmat okozhat.
Sérülések: A nyak és a váll sérüléseket szenvedhet, például sportolás közben, balesetek során vagy hirtelen mozdulatok miatt. Ez könnyedén nyak váll fájdalom kialakulásához vezethet.
Ideggyökerek nyomása: Az idegek gyökerei a nyakról és a vállról kiindulnak, és ha ezeket valami nyomja vagy irritálja (pl. sérv, duzzanat), akkor fájdalom jelentkezhet.
Csontritkulás: Az idősebb korban a csontritkulás miatt a csigolyák összezsugorodhatnak, ami nyakfájdalmat okozhat.
Gyulladásos betegségek: Bizonyos autoimmun betegségek, például reumás ízületi gyulladás, a váll- és nyakfájdalom okozói lehetnek.
Porckorongsérv: Ha a nyaki gerincen található porckorong sérül vagy kitüremkedik, ez nyakfájdalmat és esetleg vállfájdalmat is okozhat.
Stressz és szorongás: A stressz és a szorongás hatással lehet az izmok feszültségére és az általános fájdalom érzésére.
Életmód tényezők: Az életmódhoz kapcsolódó tényezők, mint a dohányzás, az alkoholfogyasztás, a túlsúly és az alacsony fizikai aktivitás, szintén hozzájárulhatnak a nyak- és vállfájdalomhoz.