Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A csípős paprika jótékony hatásai amelyek miatt érdemes fogyasztani

2023. 06. 23. 11:41:00 hillvital.hu

A csípős paprika számos jótékony hatással rendelkezik.

 

1. Az erős paprika jótékony hatásai között megemlíthető, hogy segíthet enyhíteni a torokgyulladás okozta fájdalmat: Az erős paprikában található vegyületek, mint például a kapszaicin, olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyek a torokban vagy az orrban kellemes melegségérzetet vagy csípést okozhatnak. A kapszaicinról tudott, hogy hatással van az idegvégződésekre, így az érzékelésünk változhat tőle. 
 

2. Enyhíti a náthát: a csípős paprika nem csak a torokgyulladást enyhíti. Köptető hatású anyagokat is tartalmaz. A gyomorba érkezve annak nyálkahártyáját izgatja, ahonnan idegi úton jelzés érkezik a tüdőben lévő mirigyekhez, melyek ennek hatására fokozott nedvelválasztásba kezdenek, így a hörgőkben pangó váladék felhígul, és könnyebben felszakad. Forró levesekben fűszerként használva fokozottan hat.
 

3. Kezeli az ínygyulladást: szórjuk kevés csípőspaprika-port a fogkefére, és finoman mossunk fogat.
 

4. Gyógyítja az ágyékfájdalmakat: a problémás területre tegyünk csípős paprika tinktúrát. A tinktúrához vegyünk 20 paprikát, melyeket jó apróra vágjunk össze, majd tegyük bele egy 2 deciliteres befőttes üvegbe, amelybe előzőleg 50 fokos alkoholt öntöttünk.

Zárjuk le légmentesen az üveget, és hagyjuk 10 napig állni az összetevőket, majd szűrjük meg. A pakolást naponta alkalmazzuk, amíg el nem múlnak a panaszok.
 

5. Szabályozza a vérkeringést, erősíti a szívet, az artériákat és az idegeket, ha rendszeresen fogyasszuk.
 

6. Javítja a rossz periferiális keringést: vegyünk öt teáskanál őrölt paprikát, egy fél pohár ecetet és egy fél pohár alkoholt. Keverjük össze az alapanyagokat, hét nap után pedig finoman kenjük be finoman a végtagjainkat.
 

7. Segít a fogyásban: a csípős paprika fogyasztása után érzett hő az kalória égetésből származik.
 

8. Megakadályozza a gyomorfekélyt: a csípős paprika kapcsán széles körben elterjedt tévhit, hogy gyomorfekélyt okoz. A kutatások ennek ellenkezőjét bizonyították be, a paprika ugyanis elpusztítja azokat a baktériumokat, amelyek fekélyt okozhatnak, ráadásul stimulálja a gyomor nyálkasejtjeit, amelyeknek a fekély kialakulásának megakadályozásában van szerepük.
 

9. Enyhíti a pikkelysömör okozta a kellemetlenségeket:pikkelysömörrel élők bevonásával készült orvosi vizsgálatokból kiderült, hogy a csípős paprika jelentősen enyhítette a betegség szimptómáit.
 

10. Megakadályozza a hajhullást: egy teáskanál csípős paprika tinktúrát adjunk egy deciliter vízhez, és hetente két alkalommal kenjük be vele a fejbőrünket. A jobb hatás érdekében adjunk hozzá nyír- és csalántinktúrát.
 

Az erős paprika hatása a legtöbb esetben a benne megtalálható vegyületnek, a kapszaicinnak köszönhető.

Ez a vegyület első sorban a paprikafélékben található meg, amely végső soron a csípős ízért is felelős. Ennek köszönhető, hogy a paprikát a konyhában illetve a gyógyítás terén is fel lehet használni. A kapszaicin a gyógyítás terén összeköthető a gyulladáscsökkentéssel, valamint a fájdalomcsökkentéssel is. Ezen kívül képes melegséget okozni, aminek köszönhetően külsőleg alkalmazva akár bemelegítésre is felhasználható, míg belső alkalmazása esetén lázcsillapításra is bevethető.
 

Néhány erős paprika egy tányéron.