Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A derékfájdalom gyakori tünetei és természetes kezelési módjai

2023. 07. 04. 09:10:00 hillvital.hu

Lumbágónak is szokták nevezni a derékfájdalmat.

A lumbágó a deréktájon vagy a hát alsó részén szokott előfordulni. A derékfájdalom akár hirtelen egy rossz mozdulat miatt is kialakulhat, de olyan eset is van, hogy napok kérdése a megjelenése.
 

A lumbágó egyre erősödhet, ezt pedig a hát alsó részén lévő idegszálak becsípődése okozza. A gerinc szakaszán ez a leggyakoribb akut fájdalom.

 

Nézzük melyek lehetnek a lumbágó kialakulásának okai:
 

- Akár egyetlen rossz mozdulat vagy hirtelen mozdulat.

- Amikor nem megfelelő módon emelsz fel egy nehéz tárgyat.

- Rendszeres megerőltetés is okozhatja.

- Az elhízás is hozzájárul a megjelenéséhez.

- A sok ülőmunka is hozzájárul, ezért ha teheted mindig állj fel és nyújtóztasd ki magadat.

- A mozgásszegény életmód.

- Akár lelki okok miatt is, vagy túlzott stressz esetleg a kevés alvás is okozhatja.

 

 

A derékfájdalom tünetei:

A legészrevehetőbb tünet a gerinc alsó részén létrejövő egyre csak erősödő, szúró és nyilalló fájdalom. Olyan erősen belehasíthat a fájdalom a derékba, hogy az illető alig bír lábra állni.

 

A mozgás is nehézkessé válik néha. A hátban lévő izmok nagyon görcsösen megfeszülnek és nem bír az egyén kiegyenesedni. Előfordulhat zsibbadás illetve érzékelés kiesés is.

 

Milyen kezelések ajánlottak?

Szokták mondani, hogy a legjobb kezelés a megelőzés, mivel a lumbágót nehezebb kezelni mint megelőzni.

 

Mindenképpen ajánlott a rendszeres mozgás amit nagyon jó formában tartja az embert és sokkal erősebbé teszi a hátat. Figyelj oda a testsúlyodra is, mivel akkor leveszed a terhet a hátadról és a derekadról. Ha ülőmunkát végzel akkor nagyon fontos a testtartás. Ha nehéz tárgyat emelsz, akkor behajlított lábbal és egyenes háttal guggolj le érte. Ha sportolsz, akkor mindig kezdd bemelegítéssel és fokozatosan emeld a terhelést. Amennyiben fizikai munkát végzel, akkor egy szünet után ne rögtön a nagy súlyokkal kezdd a munkát.

 

Ha már megvan a lumbágó, akkor nagyszerű gyógymód lehet a derék masszírozása. A derékmasszázs hatalmas előnye, hogy nem csupán a fájdalmat és a tünetet szünteti meg egy időre hanem a fájdalmat kiváltó okot is képes. Egy kezelés már akár azonnal hat, tehát nagy mértékben csökkenti a fájdalmat. Olyan eset is előfordulhat, hogy csupán egyetlen masszázsra van szükség és a fájdalom elmúlik rögtön. Masszázs közben ajánlott gyógynövényes balzsamot használni, ugyanis az gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik ami ilyenkor nagyon jól jön.  

 

A derék masszázs hatékony lehet a derékfájdalom enyhítésében

 

Izomlazítás: A derékfájdalom gyakran összefügg az izmok feszültségével és görcseivel. A masszázs során alkalmazott nyomás és simító mozdulatok segíthetnek lazítani és ellazítani a feszült izmokat. Az izmok ellazulása csökkenti a fájdalmat és a feszültséget a derék területén.

 

Vérkeringés javítása: A masszázs serkentheti a vérkeringést az adott területen. Az áramlás javítása segíthet az izmoknak több oxigént és tápanyagot juttatni, valamint elszállítani a lerakódott toxinokat. Ez segíthet az izmok regenerálódásában és a gyógyulási folyamatok felgyorsításában.

 

Endorfin felszabadulás: A masszázs során az endorfin nevű boldogsághormon is felszabadulhat. Az endorfinok természetes fájdalomcsillapító hatásúak, így enyhíthetik a derékfájdalmat és javíthatják az általános jó közérzetet.

 

Idegi ingerlékenység csökkentése: A masszázs során érintett bőr és izom receptorok stimulálása befolyásolhatja az idegrendszer működését. Ennek következtében csökkenhet az idegi ingerlékenység, amely a derékfájdalom kialakulásához is hozzájárulhat.

 

Mentális és fizikai ellazulás: A masszázs nyugtató hatása segíthet csökkenteni a stresszt és a szorongást. Ezek a mentális tényezők gyakran összefüggnek a krónikus fájdalommal és a feszültséggel. Az ellazulás segíthet a testnek és az elmének pihenni, ami elősegítheti a fájdalom enyhülését.

 

Szelektív nyomás és manipuláció: A masszázs során a masszőr célzottan tudja befolyásolni azokat az izmokat és területeket, amelyek a derékfájdalomhoz vezetnek. A megfelelő technikákkal és nyomással a masszőr segíthet megoldani a feszültséget és csökkenteni a fájdalmat.

 

Szövetek rugalmasságának növelése: A masszázs során történő nyújtás és simítás segíthet a szövetek rugalmasságának növelésében. Ezáltal javulhat a mozgékonyság és csökkenhet a merevség, amely gyakran kíséri a derékfájdalmat.

 

 

 

A derék becsípődés masszírozása során az alábbiakat lehet figyelembe venni:

 

Lazító mozdulatok: Az enyhe, simító és körkörös mozdulatok segíthetnek az izmok ellazításában és a becsípődött ideg körüli nyomás csökkentésében.

 

Nyomás és kifeszítés: Az óvatos nyomás és az izmok kifeszítése segíthet megnyugtatni az ideget és az izmokat. Az ideg környékén lévő feszültségek oldása javíthatja a keringést és csökkentheti a fájdalmat.

 

Triggerpont-kezelés: A triggerpontok olyan kis izomcsomók, amelyek fájdalmat és feszültséget okozhatnak. Ezeknek a triggerpontoknak a kezelése a masszázs során segíthet a fájdalom enyhítésében.

 

Idegi stimuláció: Az enyhe, irányított nyomás vagy stimuláció az idegterületeken segíthet az idegek működésének normalizálásában.

 

Nyújtás és mozgás: Az enyhe nyújtó és mozgató technikák segíthetnek a test rugalmasságának és mozgékonyságának javításában, ami a becsípődött ideg fájdalmának enyhítésében is segíthet.

 

Egy létrejött derékfájdalom.