Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A leggyakoribb őszi betegségek

2021. 08. 13. 10:09:00 Veress Máté - HillVital

Az ősz rendkívül kedvező a betegségek számára, így azok sokkal könnyebben szaporodhatnak.
 

A legtöbb őszi betegség azonban tudatos felkészüléssel és egy kis odafigyeléssel könnyedén megelőzhető.
 

Nézzük is, hogy milyen betegségekre kell odafigyelni.
 

A legtöbbször a megfázás alakul ki az őszi betegségek közül. A nyaralások után az iskolában vagy óvodában lévő gyerekeknél ugrásszerűen alakul ki a felső légúti hurut. Nagyon fontos, hogy már a kicsi gyereknek is meg kell tanítani a higiénia fontosságát, mivel így csökkenteni lehet a fertőzés esélyét. AZ ilyen betegségek cseppfertőzéssel terjednek. Mindenképpen ajánlott zsebkendőbe tüsszenteni és köhögni. Minél gyakrabban kell kezet mosni, hogy elkerüld a fertőzéseket.
 

A gyakori vírusos betegség ősszel a bárányhimlő. Ez is cseppfertőzéssel terjed szintén. Ősszel és télen is megszaporodnak az ilyen esetek. A bárányhimlő sok esetben végigmegy egy egész óvodán is akár. Ha valaki felnőtt korban kapja el, akkor az általában súlyosabb tünetekkel jár és gyakoribb lehetnek a szövődmények is. A megelőzés ennél a betegségnél a védőoltás.
 

Gyakori még a kullancsok által terjesztett Lyme-kór is. A melegebb őszi napokon még javában megbújnak a kullancsok szép számmal. Egy kertészkedés vagy egy túrázás során mindenképpen figyelj oda rájuk. Öltözz fel rétegesen és érdemes használni kullancs elleni sprayt.
 

A nappalok még melegek szoktak lenni, azonban a reggelek és az esték már kifejezetten hidegek. Ilyenkor a legkönnyebb megfázni. Ilyenkor ajánlott a réteges öltözet amivel könnyedén elejét veheted a bajnak.

Az őszi gyomorfájás mellett, a gyomorfekély, székrekedés és a bélgyulladások is mind legtöbbször ősszel alakulnak ki. Ezeknek az okai lehetnek a fokozódó stressz ősszel, vagy a másféle ételek fogyasztása, de nagy szerepe lehet a kevesebb mozgásnak is.

Őszi gyomorfájdalom.

 

Az ízületi problémák is felerősödhetnek ősszel. A hűvös, nyirkos és változékony időjárás inkább az idősebbeket viselheti meg igazán. Az ízületi gyulladás fellángolhat és sokkal rosszabb is lehet ebben az időszakban. Erre az esetre ajánljuk a Maximum balzsamot ami 19 gyógynövényt tartalmaz és kifejezetten ízületi fájdalomra ajánljuk.

Az őszi fáradtság akkor szokott beköszönni amikor már észrevehetően lerövidülnek a nappalok és a napsütést csapadék és felhők váltják fel. Ez sajnos hatással van az ember hangulatára is. Érdemes ilyenkor sok friss gyümölcsöt fogyasztani amelyek tele vannak vitaminokkal. Fontos a rendszeres mozgás a szabadban is, és a házban mindig szellőztess. Pótolnod kell a D-vitamint is, mivel ősszel elkezd kimerülni a szervezet D-vitamin raktára.
 

Ha ősz, akkor allergia. Ez is az allergiaszezon idejének számít. Az egyik legerőteljesebb allergén hazánkban a parlagfű ami augusztustól októberig virágzik is. Ezután jön a fekete üröm ami még szeptemberben is virágzik.
 

Leggyakoribb őszi betegségek.