Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Az orvosi somkóró aranyér esetén is hatásos lehet!

HillVital

Az orvosi somkóró jótékony hatásaink köszönhetően egy igazi univerzális gyógynövény!

Az Orvosi Somkóró népies neve:

Kőhere, sárkerep, vad lóhere, sárga lucerna.

 

Az orvosi somkóró leírása:

Az orvosi somkóró, vagy Melilotus officinalis, egy évelő növény, amely a pillangósvirágúak (Fabaceae) családjába tartozik. Számos más névvel is ismert, például sárga somkóró, sarjkóró vagy sárga melilot. Természetes élőhelyei Európa, Ázsia és Észak-Amerika meleg éghajlatú területeire korlátozódnak, de a növény elterjedt és gyakori más kontinenseken is.

 

Az orvosi somkóró jellegzetes vonása a sárga vagy halvány sárga virágzata, amely szárnyas, hosszú fogas kislevélzetből áll, amelyet apró, sárga virágok alkotnak. A növény gyakran 30-120 cm magasra nő, és szárai vékonyak és hajlékonyak lehetnek. Levelei háromlapiak vagy hármasan összetettek, és finoman fogazottak vagy fogantyúzottak lehetnek.

 

Az orvosi somkóró gyakran megtalálható mezőkön, réteken, útszéleken, valamint nedvesebb területeken, például patakok, folyók partján vagy mocsarakban. Könnyen megismerhető a jellegzetes, édes illatáról, amelyet a virágok kibocsátanak.

 

Hogyan gyűjtsük az Orvosi Somkóró gyógynövényt?

A növény felső virágos részét gyűjtik gyógyászati célokra május-augusztus folyamán.

 

Az Orvosi Somkóró hatóanyagai:

A növény a kumarinoknak (kumarin, melilotin, melilotozid) köszönhetően kellemes illatú. Tartalmaz még flavonoidokat, triterpén szaponinokat.
 

Az orvosi somkóró aranyér esetén is hatásos lehet!


Az Orvosi Somkóró felhasználása:

A drog kivonata fájdalommal és a láb elnehezülésével járó vénabetegségek, lábszárizomgörcs, viszketési inger, duzzanatok, illetve az orvosi somkóró aranyér esetén is hatásos lehet. Mivel a kumarintartalom, ami a hatásosságot indokolja, a növényben erősen ingadozó, a szabványosított késztermékek kerültek előnybe, főképp hogy a magas dózisok fejfájást és szédülést okozhatnak. Teakeverékekben a drog aromás adalékanyagként is szerepelhet. A somkórót a népi gyógyászat köhögés esetén nyálkaoldásra, külsőleg ficam, zúzódás és vérömleny esetén borogatásra is.

 

Homeopátiás felhasználási területeit fejfájás, migrén, orrvérzésre való hajlam, illetve visszérbántalmak kezelése. Többféleképpen is felhasználható az orvosi somkóró. Készíthetsz belőle teaforrázatot. Csak 1-2 kanál szárított hajtásvéget tegyél bele 1 csésze forrásban lévő vízbe és hagyd benne 5 percig ázni, végül szűrd le. Naponta fogyassz el 3-4 csészével ha aranyérrel, ödémával vagy emésztési zavarokkal küzdesz.
 


Tinktúra is készíthető belőle. Ebben az esetben 35 csepp orvosi somkóró kivonatot keverj bele egy pohár vízbe és naponta 3 alkalommal fogyassz belőle étkezés közben. Nagyon jó emésztési zavarokra, visszérproblémákra, ödémára ás a lábdagadásra is.

 

Borogatás formájában is nagyon jó. Csupán 20 gramm szárított hajtásvéget kell tenni 1 dl vízbe és forralni kell 15 percig. A kapott főzetbe bele kell mártani egy rongydarabot és azzal kell naponta 2-3 alkalommal borogatni a problémás helyen. 
 

A növényben megtalálható kumarin mennyisége változó, ezért javasolt a gyári készítmények használata.
 

Az orvosi somkóró kivonata véralvadásgátló hatású, fokozza a nyirokkeringést: vénatágulatok, a láb elnehezülésével járó vénabetegségek és duzzanatok esetén használatos. Borogató szerként is kifejti jótékony hatását visszérgyulladás, lábszárfekély esetén.
 


< Vissza a gyógynövény határozóhoz