A nap okozta leégés rendkívül fájdalmas lehet, nem beszélve arról, hogy akár súlyos következményeket is okozhat.
5+1 gyógynövény leégés kezelésére
Aloe Vera: A benne lévő összetevőknek köszönhetően csökkenti a gyulladást, a fájdalmat, a kivörösödést és a duzzanatot. Érdemes aloét tartalmazó termékkel vagy az aloe levelében található nedvvel bekenni az érintett bőrfelületet.
Fekete nadálytő: Alloin-tartalmának köszönhetően segíti a bőrsejtképződést, és csökkenti a gyulladást. Ezáltal nem csak napégésre, de izomgyulladásra és zúzódásokra is alkalmas.
Kamilla: A kamillás borogatás segíti a károsodott bőrfelület regenerálását, gyógyulását.
Kasvirág: A benne található echinacin megakadályozza a kórokozók bejutását a szövetekbe, ezáltal kiválóan kezelhető vele bármilyen bőrsérülés.
Cickafark: Véralvadásgátló, gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatásának köszönhetően kiválóan alkalmas a leégett bőr kezelésére.
Boszorkánymogyoró: A boszorkánymogyoró-kivonatot tartalmazó szerek kiválóan csökkentik a bőr érzékenységét, valamint a kivörösödést.
Homoktövis: Magas a regeneráló hatása és a káros UV-sugarakat is blokkolja. Mivel magas a karotinoid és fitoszterol tartalma ezért is annyira hatékony. A hámlást is megakadályozza, nagyon sok fényvédőkrémnek ez az alapja.
Orbáncfű: Nagyon elterjedt már az orbáncfű aminek a virágából nagyszerű főzetet és borogatást lehet készíteni. Jó lehet a sebekre és a napégésre is. Megújítja a bőrt és ránctalanító hatása is van.
Körömvirág: Ez számít az egyik legnépszerűbb gyógynövénynek mivel sokféleképpen fel lehet használni. A belőle készült kenőcs bevált a repedezett bőrre és a nehezen gyógyuló sebekre is. Javítják a bőr öngyógyító képességét, gyulladáscsökkentőek és az immunrendszert is erősítik.
Uborka: Megnyugtatja a bőrt, gyulladáscsökkentő. Sokan úgy használják, hogy karikákra vágják és ráteszik a problémás bőrfelületre vagy a szemekre.