Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Gyógyteák az őszi napokra

2021. 08. 13. 12:50:00 Sági Zsolt - HillVital

Az ősz érkeztével lassan, de biztosan megérkeznek a hűvösebb napok is.

Ilyenkor az időjárási körülmények, valamint más egyéb tényezők miatt is érdemes gyógyteákat fogyasztani.
 


Betegségek ősszel:

Sajnos bármennyire is szeressük, vagy akár utáljuk ezt az időszakot, egy dolog biztos. Ilyenkor a hűvös, nyirkos és változékony időjárás kedvez a vírusok és baktériumok terjedésének. Ősszel jellemzően megnő a vírusfertőzések, a meghűléses betegségek, a húgyúti fertőzések és a gyomor-, bélpanaszok száma is.

Az őszi betegségek okai:
Szintén jellemző, hogy ilyenkor csökken a szervezet D-vitamin szintje, hiszen csökken a napsütéses órák száma is. Ennek a csökkent D-vitamin szintnek köszönhetően a szervezet immunrendszere is gyengébb lesz, így fogékonyabb a betegségekre, vírusokra is. A betegségek gyakori kiváltó oka lehet a megfázás. Ilyenkor nehéz megválasztani, hogy milyen ruhát is kellene viselnünk, és könnyebben megfázhatunk. Ennek köszönhetően megjelenhet az orrfolyás, nátha, torokgyulladás is. Ha nem figyelünk oda eléggé, akkor fel is fázhatunk, így húgyúti problémák is kialakulhatnak. Ezen kívül érdemes még megemlíteni azt is, hogy ősszel az óvodák, iskolák is elkezdődnek. Mivel zárt közösségről van szó, így ezek esetében is sokkal könnyebben terjednek a betegségek, vírusok.

Ilyenkor jöhetnek képbe a gyógyteák:

Szerencsére a gyógyteák nagyon jól alkalmazhatóak az ilyen jellegű problémák esetén.

Csipkebogyó tea:
A csipkebogyó teája egy kimondottan közkedvelt őszi tea. Ez nem csak azért van, mert immunerősítő hatással rendelkezik, hanem azért is, mert ilyenkor van a szedési ideje. A régi öregek úgy tartották, hogy akkor érdemes leszedni, amikor az őszi hideg egy kicsit megcsípte. A csipkebogyóban megtalálható több vitamin is, azonban kiemelkedik közülük a C-vitamin. A C-vitamin tartalmának köszönhetően akár 3-4 evőkanál szárított csipkebogyó képes fedezni a napi C-vitamin-szükséglet 100%-át. Ennek köszönhető, hogy képes növelni a szervezet védekezőképességét.

Fűzfakéreg tea:
A fűzfakéreg teáját leginkább fájdalom, gyulladás, valamint a láz csillapítására alkalmazhatjuk. Röviden szólva a betegségek kellemetlen mellékhatásai nagyon jól enyhíthetőek vele. Ugyanakkor a benne lévő hatóanyagoknak köszönhetően, akkor is jól bevethető, ha ízületi gyulladás, vagy izom eredetű fájdalom áll a háttérben.

Medveszőlő tea:
A medveszőlő teája szinte kihagyhatatlan, ha húgyúti fertőzések, illetve felfázás kezeléséről van szó. Gyulladásgátló és antibakteriális hatásának köszönhetően több húgyúti probléma kezelésére is alkalmazható, legyen szó akár nőgyógyászati problémáról is.

Diófalevél tea:
A diófa leveléből készült teát leginkább belső gyulladások, illetve emésztéssel kapcsolatos problémák esetén alkalmazhatjuk. Hozzájárul a megfelelő emésztéshez, valamint kedvező hatással van székrekedés, illetve bőrbajok esetén is. A diófalevél tea ezen kívül vírus és baktériumölő hatással is rendelkezik.

Málnalevél tea:
A málnalevél teája szintén egy olyan gyógytea, amelyet kiválóan bevethetünk has-, és bélpanaszok esetén. Hozzájárul az emésztéshez, enyhíti a hányingert, valamint jól kezelhetőek vele a bélgörcsök is. Több vitamin és ásványi anyag is megtalálható benne.

Borsmentalevél tea:
Végezetül a borsmenta teája maradt, amely szintén nagy segítséget nyújthat belső panaszok, és hasi görcsök, emésztés esetén. Legyen szó akár görcsökről, puffadásról, vagy más emésztési zavarokról a bormenta főzete segíthet a probléma enyhítésében.

A legjobb gyógyteák az őszi napokra