Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

HillVital Nyereményjáték 2023.11.27.-2023.12.11.-ig

2023. 11. 27. 11:31:00 hillvital.hu

Idén búcsúzik a nyereményjáték, azonban jövőre újabb izgalmas feladványokkal jelentkezünk!
 

A játékszabályok egyszerűek, csupán meg kell találnod a most következő cikkben egy kérdésre a választ amit aztán kommentben meg kell írnod a nyereményjáték Facebook posztja alá.

ITT találod ennek a nyereményjátéknak a Facebook posztját, valamint ITT találod a Facebook csoportunkban lévő posztot ha onnan játszol.
 

Sorsolás 2023.12.11.-én lesz a facebook oldalon és a facebook csoportban játszók és persze helyes választ adók között. A nyertest nyilvános facebook posztban értesítjük, valamint ezen az oldalon is ki lesz írva a neve miután vége a játéknak. 

A sorsolás megtörtént. Gratulálunk a szerencsés nyertesnek: B. Németh Anita
 

Jól olvasd át a cikket!

Most pedig jöjjön a játék!

 

A kérdés a következő: Milyen részei vannak az emberi tüdőnek?
 

Az emberi tüdő egy párban lévő szerv, amely az légzőrendszer része, és fontos szerepet játszik az oxigén bevitelében és a szén-dioxid eltávolításában a szervezetből. A tüdők anatómiailag és funkcionálisan is részekre oszthatók, és mindegyik résznek sajátos feladatai vannak.
 

Légcsövön keresztül érkező levegő felosztása:

A légcső (trachea) a nyakon és a mellkasban található, és a tüdők felé vezet. A légcső a hörgőkre, majd ezek továbbágazódva a bronchusokra szakad, amelyek a tüdőkapuk felé vezetnek. Ez a felosztás biztosítja, hogy a levegő egyenletesen jusson el a tüdőkbe.
 

Hörgők és bronchusok:

A hörgők és bronchusok azok a légutak, amelyeken keresztül a levegő a tüdőkbe jut. Ezek továbbágazódnak a tüdőkben, és egyre kisebb ágakat alkotnak, elérve a végső kis légzsákokat, az alveolusokat.
 

Alveolusok:

Az alveolusok a tüdők végső részei, ahol a gázok (oxigén és szén-dioxid) cseréje történik a vérrel. Az alveolusok a tüdőszövet vékony falait alkotják, amelyeken keresztül az oxigén átjut a vérbe, míg a szén-dioxid a vérből a tüdőbe kerül, hogy kifújódjon a következő légvételnél. Ez az oxigén- és szén-dioxid-csere a légzés során történik.
 

Tüdőszövet és erecskék:

A tüdőszövet és az erecskék (erek) támogatják az alveolusokat és a légutakat. A tüdőszövet a tüdőt körülvevő és kitöltő kötőszövet, mely strukturális támogatást biztosít. Az erecskék pedig az oxigénnel dúsított vér elszállításában és a szén-dioxid szállításában játszanak szerepet.


Pleura:

A pleura egy vékony, sárgás hártya, amely körülveszi a tüdőket és a mellhártyát. Ez a hártya megkönnyíti a tüdők mozgását a mellkasban, és segít a tüdők kiegyenlített légzésében.

Az emberi tüdők tehát egy rendkívül összetett szervrendszer, amely az oxigén beviteléért és a szén-dioxid eltávolításáért felelős. Ezek a folyamatok alapvető fontosságúak a sejtek energiaellátásához és a szervezet egészének megfelelő működéséhez.

HillVital Nyereményjáték 2023.11.27.-2023.12.11.-ig

Tartalomhoz tartozó címkék: nyereményjáték