Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Váll idegbecsípődés? - Így kezelhető!

2024. 05. 15. 10:11:00 HillVital

Az idegbecsípődés igen komoly fájdalmat képes okozni ha a vállban alakul ki. Rendkívül kellemetlen ha a karokban, nyakban vagy a kezekben alakul ki.

Amikor a vállban becsípődik egy ideg, akkor elsősorban fájdalmat, zsibbadást, gyengeséget és diszkomfort érzetet is érezhetsz valamint ezt az érzést nem csak a vállban tapasztalhatod meg.


A váll becsípődés avagy vállízületi neuralgia.

Az idegbecsípődés vállban egy olyan állapot, amikor az izmokat és a bőrt érő idegek a vállízület körüli szövetekben vagy az izmokban becsípődnek. Ez fájdalmat, zsibbadást és gyengeséget okozhat a vállban, a karban és az ujjakban. A vállízületi neuralgia leggyakrabban a vállízületben lévő izmok vagy inak eltávolítása után, traumás sérülés után, vagy a vállízületben lévő porcok elváltozása miatt alakul ki. A kezelése gyakran fizikoterápiás gyakorlatokat, izomlazító gyógyszereket és fájdalomcsillapítókat tartalmaz. Amennyiben a kezelések nem hoznak eredményt, műtét is szükséges lehet.
 

Mi a váll ideggyulladás?

Egy olyan állapot, amikor a vállízület körüli szövetek gyulladásosak lesznek. A gyulladás fájdalmat, duzzanatot és merevséget okozhat a vállban és a karban. leggyakrabban a vállízületben lévő izmok, inak vagy porcok sérüléséből, vagy az ízületi felszíneken lévő porc elváltozásából alakul ki.

 

Az idegyulladás vállban kezelése

Az ideggyulladás vagy idegi kompresszió a váll területén többféleképpen előfordulhat. A leggyakoribb kórképek közé tartozik a vállöv ideg kompressziója, a nyak- és vállfájdalmakért felelős perifériás neuropátia, vagy akár a vállízület bármelyik idegi ágának becsípődése.

 

Pihenés és tevékenységkorlátozás: A tünetek enyhítése érdekében fontos a sérült terület pihentetése. Kerüld a mozdulatokat és tevékenységeket, amelyek fájdalmat okoznak vagy súlyosbítják a tüneteket.

 

Fájdalomcsillapítás: Enyhe tünetek esetén recept nélkül kapható fájdalomcsillapítók, illetve krémek segíthetnek a fájdalom enyhítésében.

 

Fizioterápia: Egy speciálisan képzett fizioterapeuta segíthet olyan gyakorlatokat és nyújtó gyakorlatokat tanítani, amelyek erősítik a vállizmokat és javítják a mozgástartományt. A helyes testtartás és a váll terhelésének kiegyensúlyozása is segíthet a tünetek enyhítésében.


 

A vállban történő idegbecsípődés kezelése

A becsípődött váll sok esetben érintheti a nyakat, a kezeket, az ujjakat és a karokat is. Az idegbecsípődés legtöbb esetben csak egy rossz mozdulat következménye. Ez létrejöhet akár sportolás közben vagy csak egy mindennapi mozdulatsornál is.

Az ok ott keresendő, hogy egy csont, vagy szövet nyomást gyakorol a környező idegpályákra ami okozhat feszülést valamint más kellemetlen érzést is. Az idegbecsípődés létrejöhet sok esetben csigolya degeneráció miatt is. Az idő múlásával a csigolyák közti zselészerű anyag úgymond elhasználódik és így csökkenni kezd a csontok közti távolság, ezután elkezdi irritálni a környező idegeket. A nyaki részen előfordulhat ízületi gyulladás, csontritkulás, csigolya csúszás, kisízületi kopás és porckorongsérv is.


Biztos felmerül benned a kérdés, hogy mit lehet tenni ha már kialakult a baj?

Váll idegbecsípődés esetén ami fontos, hogy ne kapkodj!

Van olyan eset is, hogy a fájdalom nagyon hamar elmúlik. Csak maradj néhány percig abban a mozdulatban ami kiváltotta a fájdalmat és lassan kezdj el mozogni. Ha nem múlt el a fájdalom, akkor ajánlott a hideg-meleg váltott borogatás használata, ez segít oldani az izmok feszültségét. A finom masszírozás is segíthet valamint a gyógynövényes balzsamok is, mivel azok a lehetséges gyulladást is kezelik. Kerüld a huzatot és az erős légkondicionáló használatát.

Ha ezek után sem javul semmit a helyzet, akkor keress fel egy szakorvost!

Az ideggyulladás kialakulása néha kórokozók, néhol pedig egy-egy más betegségre adott válasz idézi elő. Az ideggyulladás vállban történő jelenléte heves vállfájdalommal jár, amely kisugárzik a karokba és a lapockába is. Súlyosabb esetben akár zsibbadással, illetve izomgyengüléssel is járhat. A ideggyulladás kezelése a legtöbb esetben gyógytornával történik.

A vállban történő idegbecsípődés kezelése