Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A karfájdalom gyakori okai - Ezekre érdemes odafigyelni!

2023. 06. 13. 13:39:00 hillvital.hu

Ne vedd félvállról a karfájdalmat! Nagyon gyakori mozgásszervi panasz szokott lenni a karfájdalom, ez persze több ok miatt is kialakulhat.

Nagyon fontos, hogy ha már napok óta érzed a fájdalmat, akkor mindenképpen kezelni kell minél hamarabb.

Nézzük is, hogy milyen általános gyakori okai lehetnek a karfájdalomnak:

 

Sérülések és túlterhelés: A karfájdalom gyakran következhet be sérülések, például rándulások, ficamok, törések vagy zúzódások következtében. Emellett túlzott vagy ismétlődő stressz, például túlzott edzés vagy ismétlődő mozdulatok (például az ismétlődő munkavégzés során) is okozhatnak karfájdalmat.

 

Gyulladásos betegségek: Bizonyos gyulladásos állapotok, mint például ízületi gyulladások (ízületi gyulladás, reumás ízületi gyulladás stb.), ínhüvelygyulladás vagy teniszkönyök is okozhatnak karfájdalmat.

 

Idegrendszeri problémák: Az idegek sérülése, becsípődése vagy gyulladása is karfájdalmat eredményezhet. Például a karcsatorna szindróma, amelyben a karban futó idegek becsípődnek vagy összenyomódnak.

 

Izomproblémák: Izomhúzódások, izomgyulladás vagy izomgyengeség is okozhat karfájdalmat.

 

Csontproblémák: Bizonyos csontbetegségek, például csonttörések, csontritkulás vagy csontgyulladás is karfájdalommal járhatnak.

 

Egyéb okok: A karfájdalmat okozhatja még a bőrbetegségek, érrendszeri problémák, például érszűkület vagy vérrögök, valamint belső szervek, például a szív vagy a tüdő problémái is.

 

Ha a karodat oldalra emeled és a váll magasságában érzed a fájdalmat, akkor valószínűleg az inak gyulladtak be. Egy ilyen gyulladás esetében a mindennapi mozdulatsorok is kínzó fájdalommal járnak.

 

A fájdalom először csak a mozgáskor érzékelhető, aztán elkezd fájni nyugalmi állapotban is, elsősorban éjszaka valamint az érintett oldalra való fekvéskor.

 

Ha ez az állapot tartósan fennáll, akkor a rotátorköpenyt alkotó izmok valamint az inak elkezdhetnek zsugorodni és a váll mozgatása nagyon beszűkülhet, ezt nevezik befagyott váll szindrómának. A hirtelen jött nagy terhelés is okozhat gyulladást a karban. Ha nem megfelelően melegítesz be egy súlyzós edzésnél már az is okozhat problémát. Ha tartósan fej felett végzett munkát végzel, ilyen a festők dolga is.
 

A jobb karba sugárzó fájdalom sokféle okból adódhat. Az egyik lehetséges ok az artériás okklúzió, amikor az artériák elzáródnak, és nem jut el elegendő vér a karhoz. Ez leggyakrabban a koszorúér betegség miatt következik be, és főként a csuklóban, az alkarban és az ujjakban jelentkezhet fájdalom.

A karok megterhelődnek és begyulladhatnak. Ebben az esetben érdemes 1-2 napra nyugalomba helyezni a végtagokat. Ajánlott még a vállat nagyon óvatosan tornáztatni, így megelőzheted a mozgás beszűkülését. A fájdalmas területet ajánlott hűteni is jégzselével vagy akár fagyasztott borsóval.

Figyelj rá oda, hogy a bőr nehogy megfagyjon, ezért tegyél a jég és a bőr közé egy vékony ruhát. Nagy segítséget jelenthetnek a gyógynövényes balzsamok is amelyek nem csupán a fájdalmat képesek enyhíteni hanem a gyulladást is csökkentik.

Jobb karba sugárzó fájdalom