A játékszabályok egyszerűek, csupán meg kell találnod a most következő cikkben egy kérdésre a választ amit aztán kommentben meg kell írnod a nyereményjáték Facebook posztja alá.
ITT találod ennek a nyereményjátéknak a Facebook posztját. Sorsolás 2022.12.16.-án 21 órakor lesz a facebook oldalon játszók és persze helyes választ adók között. A nyertest nyilvános facebook posztban értesítjük.
Jól olvasd át a cikket!
Most pedig jöjjön a játék!
A kérdés a következő: Ki készítette el az adventi koszorú ősét?
Régen még boszorkányokban, varázslókban, gonosz lelkekben és többféle istenben hittek az emberek. Ebből az időszakból ered a varázskör gondolata: fenyőágakból, vagy szalmából, fűzfa-vesszőből koszorút fontak, és ezt vörös és aranyszínű szalagokkal díszítették fel.
Az ősi pogány szokás szerint a zöld (a fenyőágak színe) a termést, az arany a fényt, a piros pedig az életet jelképezte. Maga a koszorú, a kör forma az örökkévalóság jelképe volt és olyan erőé, amely sosem törik meg. Úgy gondolták, hogy az ilyen szent körrel minden gonosz, rossz szellemet, lelket elűzhetnek otthonaiktól. Idővel persze feledésbe merült ez a pogány szokás.
1839-ben Johann H. Wichern német evangélikus lelkész készítette el az adventi koszorú ősét. Ő egy felfüggesztett szekérkereket használt, és erre helyezett fel 24 gyertyát, melyek közül minden nap meggyújtott egyet karácsonyig.
1860-ban Berlin-Tegelben fonott fenyőkoszorúval kezdték el helyettesíteni a fakarikát, és csak négy gyertyát tettek rá a 24 gyertya helyett, amelyek a négy adventi vasárnapot szimbolizálták. Így már készíthettek olyan kicsi kört is, amely a polgárok otthonában is elfért és széppé tudta tenni az ünnepi felkészülést.
Németországban az első világháború után már szinte minden családnál volt adventi koszorú a karácsonyt megelőző időszakban, majd a katolikus keresztényekhez is eljutott. Az 1950-es évektől kezdődően Európában már általános szokássá vált egy-egy gyertyát gyújtani az adventi koszorún a karácsony előtti négy vasárnapon.
Magyarországon főleg a második világháborút követően terjedt el az adventi koszorú készítésének szokása.