Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A legjobb lazító masszázs fogások

2023. 06. 15. 09:47:00 hillvital.hu

Nagyon jól jöhet egy kellemes masszázs mindenkinek főleg egy átdolgozott nap után, hogy a csökkentsük a stresszt és a feszültséget.

 

A lazító masszázs fogások neked is segíthetnek vagy akár te is segíthetsz valamelyik szerettednek, hogy ellazuljon, mivel a masszázs hatásai rendkívüliek.
 

Most az alapvető lazító masszázs fogások következnek:
 

Kitartott érintés:

Ez csak a kapcsolatteremtésre szolgál a masszázs kezdésekor. Ennek az érintésnek csak az a célja, hogy kifejezd a segítő szándékot. A mozdulatnak határozottnak kell lennie.

 

Simítás:

Ez egy sokoldalú masszázs technika. Összekötő mozdulatként is szolgál a többi fogás között. A tenyérrel vagy az ujjbegyekkel végezd a finom simítást. Ez a bőrfelszín alatt lévő idegvégződésekre van hatással. Mivel nyugtató hatása van ezért az elején kell alkalmazni. Létezik a mélysimítás is amikor az izomszöveteket a csonthoz kell nyomni. Csak a finom simítás után szabad alkalmazni. Ez ellazítja valamint nyújtja az izomszöveteket. A háton mély lefelé vagy fölfelé történő simításokkal kell végezni de a gerincet el kell kerülni.

 

Dörzsölés:

Ez a legrégebbi technika. Képes hatást gyakorolni a bőr mélyebben fekvő részeibe is. Létezik a mély és a felületes dörzsölés. A felületes dörzsölés célja, hogy a bőr már elhalt szarurétegei eltűnjenek és a vérbőséget is fokozza. A mély dörzsölés az izmokra és a bőr alatti kötőszövetekre hat.

 

Gyúrás:

Ez egy értágító és mechanikus fogás. Ezt nem ajánlott végezni olyan személynek aki nem amsszőr, mert csak kárt tehet vele. Ha viszont egy profi csinálja, akkor az izomrostok rugalmasabbak lehetnek. Oldja az izmokat körülvevő kötőszöveteknek a felületét. Ennek is lehet ritmusa, a gyors gyúrás élénkítően hat, a lassú pedig altató hatással bír.

 

Rezegtetés:

Ez egy ellazító technika a masszázs elején és a végén. Ezt a fogást az ujjbegyekkel, kisujjszéllel, ököllel vagy a kézháttal szokták végezni. A végtagok kirázása is ide tartozik. A rázás egy könnyű technika amit el lehet sajátítani hamar. Jó hatással van az ízületi merevségre de egy egyszerű fáradtság esetén is kellemes.

 

Ütögetés:

A lendületes ám könnyed ütögetések serkentik a vérkeringést valamint energetizáló hatással is rendelkeznek. Ujjbegyekkel és tenyérrel történjen az ütögetés ne pedig ököllel. Az ütögetés hatására a bőr meleg lesz és kipirulhat. Nem szabad vele fájdalmat okozni, csak könnyed és rugalmas mozdulatokra van szükség. Zúzódások esetén nem szabad alkalmazni valamint a vese és a hátgerinc területén sem szabad használni.

 

Nyomás:

Ez csupán körkörös nyomásokat jelent hüvelykujjal vagy kézujjal. A nyomások megnyugtatják a megfeszült izomterületet és a letapadást is megszüntetik. Ezt a technikát csak már korábban átmasszírozott területen alkalmazd.

 

Csipkedés:

Ez felváltva zajlik hüvelykujj vagy mutató esetleg középső ujjak hegyével. Ritmusosan kell csípkedni a bőrt. Határozottnak és erőteljesnek kell lennie. Hozzájárul a bőrben található idegvégződések stimulálásához. Lehet néha kellemetlen érzés de hamar elmúlik.
 

Alapvető lazító masszázs fogások