Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Ismered a ligetszépe gyógynövényt?

2021. 01. 28. 10:36:00 Veress Máté - HillVital

Ez a nyári gyógynövény rendkívüli hatásokkal rendelkezik.
 

Segít meggátolni az érelmeszesedést és az ezáltal kialakult artériás betegségeket.
 

A ligetszépe egy Észak-Amerikából származó lágyszárú évelő növény. Akár 1 - 1.5 méter magasra is megnőhet. Leggyakrabban töltéseken és ugaron találkozhatunk vele. Júniustól szeptemberig virágzik. Gyógyászati célokra a növényből készült zsíros olajat hasznosítják.  A ligetszépében az alábbi hatóanyagok találhatóak meg: linolsav, gamma-linolénsav, valamint olajsav-, és palmitinsav-trigliceridek.

 

A linolsavnak és a linolénsavnak köszönhetően fontos szerepet játszik a szervezet gyulladásos mediátorainak anyagcseréjében, termelődésében. 

Vérnyomás-, koleszterin- és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik.
 

Belsőleg és külsőleg is használhatjuk.
 

Belsőleg inkább kapszula vagy olaj formájában javasolt a használata. Felnőtteknek 4-6 gramm, valamint 14 évesnél fiatalabbaknak 2-4 gramm az ajánlott 2 részre osztva. Fogyasszuk étkezés után sok folyadékkal! A tiszta ligetszépe olajat is felvihetjük közvetlenül külsőleg az érintett felületre, de akár fürdőadalékként is használhatjuk. Bőrbetegségekre nagyon hatásos lehet külsőleg és belsőleg is, abban az esetben ha a tüneteket a linolsav hiánya okozza.

Egyes betegeknél a ligetszépeolaj képes enyhíteni a reumás problémákat, az ízületi gyulladásokat. Ajánlott omega-3 zsírsavakkal együtt használni vagyis érdemes sok halat fogyasztani és lenmagolajat is használni.

 

Akne és rosacea kezelésére is kiváló lehet. A ligetszépeolajban megtalálható zsírsavak megakadályozzák, hogy a pórusok eltömődjenek. A benne található esszenciális zsírsavak csökkentik a gyulladásos problémákat.

 

Nagyon fontos, hogy érdemes szünetet tartani a ligetszépe használatában, mivel egy idő okozhat mellékhatásokat is mint fejfájás, vagy puffadás. Érdemes egy szakorvossal konzultálni a használata előtt.
 

Ismerd meg a ligetszépe gyógyhatásait.