Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Ezek a puffadás okozói

2020. 07. 27. 14:26:00 Sági Zsolt - HillVital

Nagyon kellemetlen dolog a puffadás, ám nem kell megijedni, ugyanis a legtöbb esetben az étkezési szokások miatt alakul ki. Először is nézzünk néhány zöldséget amelyek segíthetnek enyhíteni a puffadást.
 


Ezek lehetnek az okai:

Túl gyors evés: Nem szabad habzsolni az ételt, mivel azzal jelentős plusz mennyiségű levegőt nyelhetünk le, ami összegyűlik a gyomorban. Meg kell rágni minden falatot alaposan, mert különben a gyomorba nagyobb darab ételek kerülnek, és így nehezebb lesz megemészteni, sőt még levegő is keletkezhet a folyamat során.

Sok rágógumizás: Ez akár két irányból is okozhat puffadást. Amellett, hogy levegőt nyelsz le, a rágó mozdulatok miatt a szervezet felkészül az emésztésre, így több gyomorsav kezd el termelődni.

Dohányzás: A dohányzás hatására olyan vegyületek szabadulnak fel a szervezetben, amelyek ellazítják az izmokat, a nyelőcső izmait is, ezért a gyomortartalom visszajuthat a nyelőcsőbe, és így alakul ki a puffadás mellett a reflux.

Szénsavas üdítő fogyasztása: Ha nagy mennyiségben iszunk szénsavas üdítőt, akkor jelentős mennyiségű gáz kerülhet a szervezetbe. Sok üdítőitalban olyan mesterséges édesítőszer található, amelyeket sokkal nehezebben emésztünk meg.

Gyorsételek: A gyorsételekben nagyon sok só található. Szüksége van a szervezetünknek a sóra, ám a túlzott sóbevitel sem jó. Az ilyen ételekben sok zsír és szénhidrát is található, amelyek szintén puffadást okoznak.

Fokozott levegőnyelés: Ezt gyakran stressz, viselkedészavar, kapkodó evés, vagy, mint ahogy feljebb is említett a gyakori rágógumizás is kiválthatja. Evés ivás közben természetes folyamat, hogy levegő jut a gyomorba. Azonban ez csak kis mennyiségű. Ha gyorsan étkezünk, stresszesek feszültek vagyunk, a levegőnyelés mennyisége fokozódik, ami puffadáshoz vezet.

Ha képesek vagyunk ezen szokásokon változtatni, akkor nagy eséllyel megszűnhetnek a kellemetlen puffadással járó tüneteket. Ugyanakkor abban az esetben ha ezeket a puffadás előtt sem végeztük, vagy sikeresen megváltoztattuk a szokásunkat, de a puffadás nem maradt abba, akkor javasolt orvoshoz fordulni vele.
 

A haspuffadás okai