Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

TOP 5 svéd masszázs gyakorlat

2023. 06. 21. 09:23:00 hillvital.hu

A svéd masszázs gyakorlatok valamennyi európai masszázs alapját képezik. 5 alapfogása van, és a fogásokon belüli változatosság teszi igazán különbözővé a gyógymasszőröket.

 

Egy modern gyógymasszőr az 5 alapfogást kiegészíti a kirázás műveletével valamint a passzív mozgatással. Ennek a masszázsnak a hatása a különböző kombinációk által jön létre.

 

Az 5 alapfogás a simítás, dörzsölés, gyúrás, ütögetés és a rezegtetés. Nézzük is meg őket egyenként.

 

Simítás:
Ez számít a bevezető fogásnak a svéd masszázsban. Ezzel teremti meg a kontaktust és előmelegítő hatása is van. Ennek az a célja, hogy létrejöjjön a diagnosztizálás. A kéz alatt érezhetővé válnak a duzzanatok és a lehetséges deformitások. Mély simításokból áll és csak felületes az erőkifejtés. Nagyszerű fájdalomcsökkentő hatása van, mivel ez a fogás csökkenti a bőr idegvégződéseinek az ingerlékenységét. Ez egy eléggé nagy területen végzett fogás amit a nyirok keringésével megegyező irányba végeznek. Egy kezelés után a vérplazma mennyisége nő de a vizeletmennyiség is növekszik egy masszázs után.

 

Dörzsölés:

Ezt alkalmazzák a leggyakrabban. Ez egy ingerfogás aminek mély hatása van. Mechanikai hatása van, nagyon jó a vérbőség keltésére. Ha mélyebben dörzsölnek, akkor nagyon jó a bőr alatti kötőszövetekre, az izmokra, az inakra és az idegvégződésekre. Ennél a fogásnál megnyílnak azok a hajszálerek is amelyek nyugalmi állapotban nem működnek a keringésben. Ez a shunt hatás. A hosszabb ideig tartó dörzsölés képes csökkenteni az érzékenységet, a gyorsabb és erősebb fogások pedig serkentik a központi idegrendszert.

 

Gyúrás:

Ez az egyik legfontosabb fogás. Ezt gyakorolják a legtöbbet a masszőrök. Nem csupán az izomzatra hat hanem a bőrre és az alatta lévő kötőszövetre valamint az inakra is. A gyúrás közben megtudja állapítani a masszőr az izomzat tónusát, a csomókat és az elváltozásokat. Tehát ez egy mechanikus, értágító és tonizáló fogásnak számít.

 

Ütögetés:

Ez eléggé eltér a többi fogástól. Egy ritmikus és megszakított fogás. A kezek csak rövid ideig érintkeznek a masszírozott testtel. Ennek a hatására a bőrerek kitágulnak. Csak rövid ideig ütögetnek, ezért a bőrerek összehúzódnak és a kapillárisok szűkülni kezdenek. Az ilyen ütögetés miatt az izomzat regenerációja képes felgyorsulni.

 

Rezegtetés:

Ez a fogás nyugtató és tónuscsökkentő. Képes csökkenteni az idegek ingerlékenységét és fájdalomcsillapító hatást fejt ki. Ha a mellkason alkalmazzák, akkor segíti a váladékoldást ás persze az eltávolítást. Hasnál alkalmazva fokozza a bélműködést. Nagyszerű lehet a lelki feszültségek oldására is.

 

Vannak még kiegészítő fogások is mint az intermittáló fogás ami elősegíti a duzzanatok és a pangások felszívódását. Törés és ficam utókezeléseként szokták alkalmazni. A kirázás nevű fogás nagyobb hatással rendelkezik mint a vibráció. És van még a kimozgatás is aminek az a célja, hogy az ízületek sértetlenek maradjanak.
 

Svéd masszázs gyakorlatok