A visszérbetegség egy krónikus vénás elégtelenség valamint az általa kialakult panaszok (nehézláb érzés, duzzanat, ödéma, égő fájdalom) is vele járnak és szép lassan kialakulnak.
Egy visszeres betegnek olyan életmódot kell folytatnia ami képes csökkenteni az alsó végtagokban a pangást. Nagyon fontos a lábszárban lévő izompumpáknak a rendszeres működtetése, hogy a vér normálisan keringjen a vénákban. A nem túlságosan megterhelő mozgás ajánlott a visszérbetegek számára.
Érdemes olyan foglalkozást választani ha van rá lehetőséged, ami egy kis sétával jár munka közben és nem annyira megterhelő fizikailag. Nem érdemes egy helyben sokáig állni és sokat kell sétálni. Ajánlott rendszeresen mozgatni a lábadat is.
Nem előnyös az egy helyben ülés, bár az nem annyira káros mint az állás, mivel alacsonyabb a véroszlop és ilyenkor nem annyira feszesek az izmok. A feszült lábizmok összenyomják a vénákat és így hosszú ideig akadályozzák az elfolyást. A meleg munkakörnyezet kitágítja a vénákat, ezáltal romlik a vénás áramlás. Sajnos a magas sarkú és szoros lábbelik nem igen jók a visszeres problémákkal küzdőknek. Az ilyen cipők miatt nem tudnak kellőképpen működni az izompumpák.
A megelőzés érdekében nagyon jót tesz az úszás a visszerek ellen. Az úszás során a testre nehezedő víznek a nyomása kipréseli az alsó végtagból a vért és kiürülnek a visszerek. A hideg víz is összehúzza a vénáknak a falát és a kiürülését is segíti. Az úszás mellett nagyon hatásos még a kerékpározás is ami szintén megmozgatja a lábnak az izompumpáit. Nagy figyelmet kell szentelni a túlsúly legyőzésére is, mivel az is nyomást helyez a alsó végtagokra.
Ha már kialakult a visszér, akkor ajánlott a gyógynövényes balzsamok használata amelyek az enyhébb visszereket képesek kezelni. Nagyszerű megoldás lehet a Varikoflex balzsam ami 14 gyógynövényt tartalmaz köztük a vadgesztenyét ami visszérre az egyik legjobb krém lehet számodra is.