Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A hidegen sajtolt szezámolaj hatása a szervezetre

2022. 07. 18. 13:08:34 Sági Zsolt - HillVital

A hidegen sajtolt szezámolaj nem belsőleg fogyasztva rendkívül egészséges de még külsőleg felhasználva is rendelkezik jótékony tulajdonságokkal.
 

 

A szezámmag történelme
 

A szezámmag már több évszázada termesztett növény volt az ókori Indiában, ahonnan Kína és Japán segítségével terjedt el világszerte. A fennmaradt hieroglifák és írásos jegyzetek alapján Egyiptomban, Asszíriában és Rómában is ismerték és igen nagyra is becsülték. Ezt többek között a magjából kipréselhető olaj miatt történt, melynek erőt adó, gyógyító és férfiasságot fokozó hatást tulajdonítottak.
 

A hidegen sajtolt szezámolaj hatása a szervezetre

Milyen jótékony hatásokkal rendelkezik a szezámolaj?

Belsőleg történő felhasználása

A szezámolaj különösen gazdag linolsavban amely egyike azon esszenciális zsírsavainknak, melyet a szervezet nem képes önmagától előállítani.

Jótékony hatásai mellett antioxidáns tulajdonsággal is rendelkezik. Képes csökkenteni a gyulladásokat, valamint a szabadgyökök káros hatásait.

Gazdag forrása a telítetlen zsírsavaknak, mint például omega-3, omega-6 vagy omega-9.

Jelentős mértékű lecitin található meg benne, amely fontos szerepet játszik az idegrendszer, az agy, a máj, valamint az epe működésében, továbbá a magas vérzsír és koleszterin csökkentésében.

Nagy mennyiségű vasat, nikkelt és mangánt tartalmaz, valamint E-vitamin tartalma is kiemelkedő.
 


Külsőleg történő felhasználása

Külsőleg felhasználva a szezámolaj igazán nagyszerű bőrregeneráló, valamint szépítő hatással rendelkezik. Igen kedvelt masszázsolaj, melynek több oka is van. Hidratáló hatással rendelkezik, valamint nagyon jó hatással van a száraz bőrre, pikkelysömörre és ekcémára egyaránt. Linolénsav tartalmának köszönhetően segít megelőzni a bőrön található bakteriális fertőzéseket. Gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, melynek köszönhetően enyhítheti az ízületi problémákat is.

Hogyan használjuk fel, alkalmazzuk a szezámolajat?

Belsőleg történő fogyasztása esetén ételek elkészítéséhez használhatjuk. A kínai konyha például előszeretettel használja a szezámolajat édes-savanyú mártás, kínai sült rizs vagy akár pirított tészta készítéséhez. Ezen kívül felhasználható még különböző krémek, vagy saláták alapanyagaként is. Bárhogy is döntünk igazából egy dolog van amire érdemes odafigyelni a szezámolaj fogyasztással kapcsolatban. Ez nem más, mint az, hogy sütésre nem alkalmas. Ennek köszönhetően kerülni kell a hosszas vagy magas fokú hőhatást, így inkább már csak elkészült ételekhez érdemes bekeverni.

Külső felhasználása esetén főleg masszázsolajként használják fel, azonban még igen gyakran a haj ápolására is alkalmazzák. Ennek köszönhetően külsőleg egyszerű masszázsként kell felhasználni, melyet a testre, illetve a hajba és fejbőrbe jól bemasszírozva használható fel.

Most, hogy megvizsgáltuk a szezámolaj hatásait a szervezetre, nézzük meg, hogy miért is előnyös a hidegen sajtolás, avagy miért jobb a szervezet számára?

Mit jelent a hidegen sajtolás?

A hidegen sajtolás során nagyon fontos, hogy az olaj hőmérséklete nem emelkedik 40 fok fölé. Ez azért kifejezetten fontos, mert az olajos magvak vitamin és ásványi anyag tartalmát csak úgy lehet megőrizni, ha a sajtolás során a hőmérséklet nem emelkedik 40 fok fölé. Hidegen sajtolás esetén így nincs pirítás és hevítés sem, hiszen a maximálisan megengedett hőmérséklet 40 fok.

Miért előnyös, avagy miért jobb a hidegen sajtolás a hagyományos módtól?

Mint ahogy fentebb említettük a hidegen sajtolás közben az olaj hőmérséklete nem lépi át a 40 fokot. Ennek köszönhetően megmarad ásványi anyag és vitamin tartalma.

Ha te is szeretnél minőségi hidegen sajtolt Szezámolajhoz jutni, akkor jó hírünk van, hiszen nálunk tudsz rendelni!


Kiszerelés: 250 ml

Felhasználási javaslat: emésztési zavarok