Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A kellemetlen szájszag ellen a szódabikarbóna egy jó megoldás

2023. 06. 20. 11:34:00 hillvital.hu

A rossz lehelet elég kellemetlen tud lenni, főleg ha még figyelmeztetnek bennünket erre.

Ha kíváncsiak vagytok, hogy mi az oka a rossz leheletnek és mivel tudod kezelni, akkor tartsál velünk. Érdemes lehet még kipróbálnod a Gyógynövényes Szájspray-t is ami nem csupán a rossz szájszag ellen hatásos, hanem a szájüregben lévő baktériumok ellen is! 
 


A rossz lehelet 4 fő oka:

 

  1. Gyomorbántalmak
  2. Szájbaktériumok
  3. Bizonyos ételek
  4. Rossz szokások (dohányzás)
     

De mégis hogyan tudjuk eldönteni, hogy milyen a leheletünk?
 

Sajnos az orr egy idő után hozzászokik a szagokhoz. Ezért nehéz megállapítani, hogy milyen is a saját leheletünk. Az az eset pedig elég ritka, hogy közvetlenül szólnak érte. Legfeljebb az tűnhet fel, hogy gyanúsan sokszor kínálnak minket rágógumival. Ha azonban meg akarunk róla győződni, hogy mégis milyen a leheletünk, akkor vegyünk egy gézlapot, dörzsöljük meg vele a nyelvünk alsó részét, várjunk fél percet, majd szagoljuk meg. Ha kellemetlen, illetve sárgás elszíneződés is van rajta, akkor bizony több figyelmet kell fordítani a szájápolásra.
 

A házi praktikák kedvelői körében a szódabikarbóna kulcsfontosságú szerepet tölt be. Szinte első osztályúnak számít, ha száj-, és fogápolásról van szó. Nem csak elűzi a rossz szagokat, de fehér mosolyt is kölcsönöz számunkra.
 

Ha azonban minden étkezés után a frissességre vágysz, viszont nem szeretnél folyamatosan a munkahelyi mosdóhoz szaladgálni egy fogkefével, akkor a következőt javasoljuk. Oldj fel egy teáskanálnyi szódabikarbónát egy pohár langyos vízben és gargalizálj vele.
 

További tanácsok a friss lehelet érdekében:
 

  • Hagyjuk el az éjjeli nassolást! Ha már este fogat mostunk, utána már ne nassoljunk. Ez nem csak azért fontos”mert már fogat mostunk”, hanem azért is, mert a gyomornak éjszaka is dolgoznia kell, ami következtében szagokat áraszthat.
  • Ajánlott néha borsmenta olajat csepegtetni a nyelvre. Ez azért nagyon jó, mivel kitűnően megszünteti a kellemetlen szagokat, ráadásul fertőtlenít is.
  • Fogyasszunk sok zöld teát. Ez azért fontos, mert a benne található enzim gátolja a baktériumok fogzománchoz való letapadását.
     

Szájszag ellen szódabikarbóna

A szájszag kezelésére kiválóan alkalmazható a szódabikarbóna, amelyet több formában is fellehet használni.  A szódabikarbóna semlegesíti a szájüregben található savas, rossz szájszagot okozó kórokozókat.  Ami a legfontosabb, hogy nem károsítja a fogakat, az ínyt és emellett mégis működik.


Szódabikarbónás keverékek szájszag ellen:

 

Szódabikarbóna és tiszta víz - 1 teáskanál szódabikarbónát keverj el egy pohár meleg vízben. Ezután várjál addig, amíg fel nem oldódik teljesen. Ezután öblögess vele 1 percig
 

Szódabikarbóna és só – 1 teáskanál sót és egy teáskanál szódabikarbónát keverj el egy pohárnyi langyos vízben. Ha ez megvan, akkor gargalizálj a keverékkel, de arra ügyelj, hogy ne nyeld le.
 

Szódabikarbóna és almaecet - 1 teáskanál szódabikarbónát keverj el egy kevés almaecetben és ezt használd szájvízként.  Ennél a keveréknél is figyelj arra, hogy ne nyeld le. 
 

Minőségi szódabikarbónát itt tudsz rendelni
 

Kellemetlen szájszag.